R line retrofit !!

@GkM_2015 aynen hocam ambiyans yani maliyetli sanırım ama maaliyetli olmasa ben de yapmak isterdim

@GkM_2015 hocam bir şeyi merak ediyorum, yaptığınız retrofitlerden bir sıralama yapacak olsanız en işe yarayan, en çok parasını hak eden ve en işe yaramaz parasını hak etmeyenler hangileri? Değişik bir soru olduğunun farkındayım ama merak ettim cidden

Bu benim Gorusum oncelikle neyi beklediginize gore degisir

Acc bundan sonra olmazsa olmazim aracimda orjinal fabrika cikisi vardi. Acc manuel viteste front assist ozelligi olmasa hic tercih edilmemesi gereken bisey cunku otomatik vites bir aracta kirmizi isikta yada sıkısık trafikte dur kalk yapiyor bu cok rahat bisey. Manuelde taktir edersinizki bu ozelligi kullanamicaksiniz.

bunu destekleyen lane assist anlik telefon media dalginliginda ise yariyor.

Geri gorus kamerasi

bunlar guvenlik anlaminda bence olmali

goruntu acisindan ic dizaynda

butceyle alakali ama r line direksiyon bence vazgecilmez yillardir ayni direksiyon 3. Golf bu acidan bakilinca gozum cok alisti orjinal direksiyona r line direksiyon ile farklilik katti.

sonra hayalete navigasyonu aktarmak cok guzel bunu aktara bilmek icin discovery gerekli tek basina discovery bence cok gerekli degil ama ne yazikki hayalete aktarabilmek icin gerekli yeni kasa bir araca alt segment bir media takmakta mantikli gelmedi.

dis body zevk meselesi bu konuda oncelik vermek benim icin dogru degil sadece bir durban jantlada araba kendini toplar.

kesinlikle isin fantezi kismina gelince

Kor nokta ve parktan cikis hani hadi ya buda olsun gibi bisey

Pla hic ama hic gereksiz sirf buton bos kalmasin diye yaptigim retrofit.

benim reteofite guvenlik disindaki baskis acim su ben taktigim yada yaptigim retrofitleri gozle gorucem gormezsem yapmak mantikli gelmiyor ornegin TPMS lastik basinc kontrol lastiklerin tek tek basincini gorme ben zaten navi goruyorum ortada ondan vazgecip sanirim lastik basinclarinin oldugu ekrani koymam ortaya gibi.

tekrar yazmak istedim bu benim bakis acimla kisiye gore degisir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GkM_2015 açıklama için teşekkürler, birde arka bagaj kapağına taktığınız kanatlar orjinal spoilere takılı değil mi? O kanatların linki var mı acaba? Uyumlu güzel olmuş gözüküyor

adaptif hız sabitleyici her araçta bulunmalı . durk kalk yapmıyor diye manuel viteste gerek yok diyemeyiz . 1 yılı aşkın süredir manuel aracımda kullanıyorum aşırı derecede memnunum. TJA sayesinde 19km hıza kadar kendi kullanıyor kaldı ki turbo sayesinde vitesle çok oynamam gerekmiyor şehir içinde. uzun yolda misal otoban sürüşlerinde 6.vites seyir halinde yolu bitirebiliyorum. 6. vites 58km hıza kadar düşüyorum 5 e düşmeden hızlanıyor sorunsuz . Golf'te yapılan en ölü yatırım olan retrofit PLA'dır

Merhaba arkadalar.

Ara ara paylasimlarim oldu. Artik sona geldik. Tek bir baslikta toplamak istedim. Yaklasik 1.5 ay once aldigim 2017 highline aracim bazi donanimlara sahipti. Devami icin ilmik ilmik dokuyarak son haline getirdik. Bu surecte surekli etiketleyip reklam olmasini istemiyorum emegi gecenlere tesekkur ederim.  Bilenler ukalalik gibi algilamasin lutfen bilmeyenler icin bilgi amacli. Retrofit cok zevkli birsey. Belki aracimi bu donanimlarla alsam bu kadar keyif almazdim.

Yapacaginiz herseyi dogru planlayin ve bir yol haritasi cizin sizin faydaniza olucak. Ben dogru insanlarin fikirleriyle ilerledigim icin aksamadan sona geldim. Ornegin hayalet ekrani navi destekli ekranla degistirmek istedim ama ayni zamanda surus mod ozelliginede sahip olmak istiyorumdum. Surus mod kodlanmadan hayaleti degistirseydim lisansli almama ragmen surus modum calismayacakti. Siralamadan kastim bu cok fazla detay var.

Gelelim yaptiklarimiza.

Aracimda opsiyanel alinmis donanimlar;

Acc

Adaptif var cift j

Ergo active isitmali koltuk

Benim eklediklerim;

Line assist

Line assist ile gelen tabela okuma

Serit takip

Uzun far asistani 

Surus mod lisansli olarak saseye islendi

Logo geri kamera.

Discovery mib 2.5

Navigasyon destekli hayalet ekran

Pla 3.0 otomatik park

Durban jant

3.5 eibach spor yay

Onler 1.2 atkalar 1.6 spacer

R line direksiyon

R line on tampon

R line yan lip

R line krom ayna kapaklari

R line arka spoiler

Arka ayak aydinlatma

Kapi alti logo

Seramik kaplama

Yapilacaklar;

Keylesss bu sanirim ilk olucak. Daha once yapan yada yapabilen yok.

Arac resimlerini ekliyorum. Cok iyi foto cekemiyorum. 

Ekli dosyayı görüntüle 27732

Ekli dosyayı görüntüle 27733

Ekli dosyayı görüntüle 27734

Ekli dosyayı görüntüle 27735

Ekli dosyayı görüntüle 27736

Ekli dosyayı görüntüle 27737
gerçekten 10 numara olmuş hocam.ellerinize emeğinize sağlık. sürüş konforu nasıl... arkalara 1,6 cm takmışsınız, sürtme yapmıyor değil mi. normal şekliyle golflerin arkadan görünüşünde lastik aralıkları göze hitap etmiyor, sizinkiler iyi olmuş sanırım. nevigasyona uygun olan hayalet ekranın parço kodu nedir (sonunda A harfi olan mı) birde parça parça maliyetleri yazabilirseniz. 

soru yağmuru mu oldu ne :)  

@Umut Özdemir 

Line kamera 360

Line kablo 120

On cam 1800

Trimler 210

Logo kamera 990

Navi destekli hayalet 4250

Discovery mib 2.5 pro 8000

Pla tesisat 880

Pla tus 120

Surus mod 650

Surus mod tus 120

Durban jant lastik 5500

Eibach yay 700

Spacer 700

R line tampin 3200

R line yan lip 600

Pla montaj 900

R line direksiyon 3250

En degerlisi vakite deger bicilemez stres ve emek.

Aklima gelenler bunlar eksik kalabilir.
pardon az evvel fiyatı sormuştum ama siz zaten yazmışsınız. 

@forjust1day manuel kullanıcısı olarak ben de otomatikte daha çok işe yarar diye düşünüyorum tabii manuelde de iş görür

@GkM_2015 hocam çok güzel uygulamalar...merak ettiğim şey line-asist  yaya frenleme özelliği (pedestrian) var mı?

@forjust1day acc konusunda eksigim olabilir kardesim pla ya sonun kadar katiliyorum. Tus bos kalmasin diye taktirdim :)

Geri
Üst Alt