Akü Değişimi İyi Niyet.

kralmali

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet Ali
Merhaba arkadaşlar aracım 2017 makyajlı kasa 1.4 tsı golf7.5 dsg comfortline 23500 de 3 aydır starstopum devreye girmiyordu

ayrıca dün 1 gün çalıştırmamıştım gece muşta yaşıyorum malum hava -15 lerdeydi sabah akü zayıf uyarısı verdi.

birde kodlama vs yaparken çok çabuk akü zayıf uyarısı veriyordu.

burada yetkili servis olmadığı için en yakın bitlis yetkili servisi aradım.

aracın bilgilerini aldılar uzaktan geliyorum diye sorgullattılar ellerinde akü varmış  ve iyi niyetimin olduğunu :)  değiştirebileceklerini söylediler. ölçümden sonra

neye dikkat etmeliyim acaba?

birde araca kendim far yağmur sensörü ve çinli medya carplay li taktım bunları sorun ederler mi?

WhatsApp Image 2020-01-29 at 13.53.12.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi niyetten sadece 250 lira işçilik ödeyerek değiştirdim.

üzerinde sebang EFB akü vardı 

varta EFB+ ile değiştirdiler. üretim tarihi kasım 2019.

bitlis tanplaza yetkili servis elamanlarına çok teşekkürler baya ilgili davrandılar.

WhatsApp Image 2020-01-30 at 12.07.41.jpeg

Upvote 0
hayırlı olsun

aklıma takılan hava ne kadar soğuk ta olsa 23k de nasıl akü ömrünü yitirebiliyor 🧐

ki almanya da bitlis kadar olmasa da soğuk bi iklim..

Upvote 0
2017 1.6 tdi aracımda 45.000km iyi niyet garantisinden aküsü değişti. Sanırım 17 model golflerde akü sıkıntısı var. 

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar aracım 2017 makyajlı kasa 1.4 tsı golf7.5 dsg comfortline 23500 de 3 aydır starstopum devreye girmiyordu

arıca dün 1 gün çalıştırmamıştım gece muşta yaşıyorum maalum hava -15 lerdeydi sabah akü zayıf uyarısı verdi.

birde kodlama vs yaparken çok çabuk akü zayıf uyarısı veriyordu.

burada yetkili servis olmadığı için en yakın bitlis yetkili servisi aradım.

aracın bilgilerini aldılar uzaktan geliyorum diye sorgullattılar ellerinde akü varmış  ve iyi niyettimin olduğunu :)  değiştirebileceklerini söylediler. ölçümden sonra

neye dikkat etmeliyim acaba?

birde araca kendim far yağmur sensörü ve çinli mediya carplay li taktım bunları sorun ederler mi?

Ekli dosyayı görüntüle 27437
Yeni takılan akünün eksi (-) kutup başında üretim tarihi kazınmıştır., misal 32/17 gibi bir ibare bulunuyorsa 2017 yılının 32. haftası üretilmiş anlamına gelir., üretim tarihine dikkat edin yeter., Akü 3-4 aydan eski olmasın.!!

Yağmur sensörü sıkıntı çıkarmaz fakat çinli media hemen göze çarpar., media cihazından dolayı sıkıntı çıkarabilirler..

Upvote 0
Yeni takılan akünün eksi (-) kutup başında üretim tarihi kazınmıştır., misal 32/17 gibi bir ibare bulunuyorsa 2017 yılının 32. haftası üretilmiş anlamına gelir., üretim tarihine dikkat edin yeter., Akü 3-4 aydan eski olmasın.!!

Yağmur sensörü sıkıntı çıkarmaz fakat çinli media hemen göze çarpar., media cihazından dolayı sıkıntı çıkarabilirler..
benim çinli media golf 7.5 olduğundan yeni tip eskisi ile aynı app tuşu var dışarda voice tuşu yerine farketmediler sanırım :D

Upvote 0
hayırlı olsun

aklıma takılan hava ne kadar soğuk ta olsa 23k de nasıl akü ömrünü yitirebiliyor 🧐

ki almanya da bitlis kadar olmasa da soğuk bi iklim..
teşekkürler hocam. ben geçen 2019 mayısta 2. el aldım hatta almadan 3 gün önce adam diyarbakır da bakım yaptırmış aküyüde ölçmüşler sıkıntı yok demiş

adam hatta değiştirin demiş biraz titiz olduğundan servis gerek yok demiş.

ben de de son 2 aydır sıkıntı baş gösterdi çok kodlama ile uğraştım 2 3 ay 5 6 kere akü zayıf uyarısı vermişti ondan mıdır bilemedim

şansıma bugün sabah servise giderken çalıştırıp benzin aldım tekrar çalıştırdığımda çalışmadı takviye ile kendimi zor attım servise :D

birde malum arada p konumunda terk edin uyarısı içinde iyi niyetten 450 lira mikro şalter değişimi i.in fiyat verdiler kalsın dedim başka servislere de sorayım dedim.

Upvote 0
Akunun omru uretimde bir problem olmadikca dogrudan markasiyla alakali, sebang marka akulerini 2 sende degistirenlerede denk geldim. Anlasilan bayagi kalitesiz bir marka.

Upvote 0
@kralmali hocam ayrica @forzaGilles hocamizin onceden bahsettigi havalandirma cikisi sanirim tikali yeni akunuzde bir bakin derim
aklıma takılmadı değil aslında hocam ama farbirakson önceki aküsünde de tıpa takılıydı bilemedim açıkçası sormayı da unuttum.

@forzaGilles çıkartsam sıkıntı yaşamam değil mi hocam?

Upvote 0
Akunun omru uretimde bir problem olmadikca dogrudan markasiyla alakali, sebang marka akulerini 2 sende degistirenlerede denk geldim. Anlasilan bayagi kalitesiz bir marka.
Benim de ilk aküm bu marka idi 4 yıldan fazla gitti yaklaşık 56.000 km de götürdü :)  

Aracın kullanımı etkiliyor gibi akünün ömrünü, ben genelde uzun yol yaparım yada trafikte 2-3 saat takılıyorum bazen araç sürekli çalışıyor mecburen. Start/stop'u aracı çalıştırır çalıştırmaz kapatırım sürekli alışkanlık oldu hatta artık iyice.

Upvote 0
@Kırcalı kullanimda cok etkili hocam, bende ayni sekilde biner binmez araca direkt kapatiyorum start stop ozelligini

Upvote 0

Geri
Üst Alt