Sileceklerimin Kıpırdaması Normal Mi?

İsim
Ugur
Merhaba sevgili dostlar,

Son iki gündür aracımı stop ettiğimde bir iki defa sağ taraftan ucu görünen sileceğimin belli belirsiz kıpırdadığınını farkettim. Siz hiç böyle bir şey fark ettiniz mi? Sanki yarım sa önce tutulmuş ama son bir umutla titreyen bir istavrit gibi! ;) :) Sizce bu normal midir?

Golf With Me dedi:
Merhaba sevgili dostlar,

Son iki gündür aracımı stop ettiğimde bir iki defa sağ taraftan ucu görünen sileceğimin belli belirsiz kıpırdadığınını farkettim. Siz hiç böyle bir şey fark ettiniz mi? Sanki yarım sa önce tutulmuş ama son bir umutla titreyen bir istavrit gibi! ;) :) Sizce bu normal midir?
Ben yeni duydum,garip gelebilir ama yağmur sensörü devrede-devre dışı konumlarında fark var mı?

@Umut

Hocam emin değilim ama muhtemelen yağmur sensörü devrede olabilir. Yarın bir kontrol edeyim.

Orhan Hocam belki de bu tek seferlik hareketi istavrit olarak yorumladım...canım balık istedi galiba.  8DSanırım sizin söylediğiniz gibi yerine yerleşmesi de olabilir ama yarın daha dikkatli gözlemleyeceğim.  s=captainSadece iki gündür hiç çalışmazken böyke bir kıpırdanma tuhaf geldi o yüzden sormak istedim. Teşekkür ederim. :)

@Golf With Me

Bu hareket normal arkadaşlar. Bunu en iyi murat hocam açıklıyor. Kontak kapalıyken silecekler değişik bir konuma geliyor ve bu şekilde daha az zarar görüyorlarmış. Hepimizin aracında var. @silvershadow

Çok teşekkür ederim! Artık afiyetle balığı yeyip bu durumu sorun etmem ben de..!  &:

Golf With Me dedi:
Merhaba sevgili dostlar,

Değerli Hocam;

Yusuf Hocamın da belirttiği gibi bu bir arıza değil bir özelliktir. Şu mesajımda açıklamıştım.

Aracımız yavaşladığınızda veya durduğunuzda; azalan yağış miktarı göz önüne alınarak sileceklerin kuru kuru çalışarak silecek lastiklerinin ömrünü kısatmaması için düşünülmüş mükemmel çözümlerden biri sileceklerin yavaşlamasıdır.

Bir başkası da siz her kontağı kapattığınızda sileceklerin kıpırdaması. Silecek lastiklerinin her daim tek taraflı aşınmasını önlemek için lastiklerinin yönünü otomatik olarak düzenli aralıklarla değiştirmeye yarayan bir özelliktir. Bu şekilde belli bir düzende her iki taraf da eşit aşınmış olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok teşekkür ederim Murat Hocam. Bir başka Golf inceliği daha.  &:

Geri
Üst Alt