225/45 R17 Kış Lastiği Öneriniz

emax

Yeni Üye
İsim
Emrah
Merhaba arkadaşlar,

Acil bir şekilde sıfır kış lastiği almam gerekiyor. Biraz araştırdım ama işin içinden çıkamadım. Üretim yılı ne kadar önemli? İnternette baktıklarım 2018-2019 genelde. Sanırım 2020 henüz yok. Bir de yağmurda frenleme ve yakıt durumu puanlamaları var. İkiside A-A olanı bulamadım hiç. En azından Yağmur frenlemesi A, yakıt B-C’de olabilirdi. Tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır? İnternetten mi almalı yoksa yetkili bir satıcıdan mı? Kafam bu konuda da karışık. Doğuş otoda geçen aylarda sorduğumda 3000₺ gibi bir fiyat vermişti continental lastikler için. Ama hangi modeldir nedir bilmiyorum sormamıştım.

Fiyat performans olarak söylenecek ise sava Eskimo S3+ kışlık lastikcileri diyorum ben. Bu sezon taktım çok memnunum.

Merhaba arkadaşlar,

Acil bir şekilde sıfır kış lastiği almam gerekiyor. Biraz araştırdım ama işin içinden çıkamadım. Üretim yılı ne kadar önemli? İnternette baktıklarım 2018-2019 genelde. Sanırım 2020 henüz yok. Bir de yağmurda frenleme ve yakıt durumu puanlamaları var. İkiside A-A olanı bulamadım hiç. En azından Yağmur frenlemesi A, yakıt B-C’de olabilirdi. Tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır? İnternetten mi almalı yoksa yetkili bir satıcıdan mı? Kafam bu konuda da karışık. Doğuş otoda geçen aylarda sorduğumda 3000₺ gibi bir fiyat vermişti continental lastikler için. Ama hangi modeldir nedir bilmiyorum sormamıştım.
Kışlık lastik alırken etikete bakılmaz, ıslak yol tutuş A olan bir lastiğin performansını C olan başka bir lastik kar ve buzda geçebilir, size önerim nokian wrd4 dür şu an iddia ediyorum piyasadaki pek çok lastiğe buzda dahil nal toplatır. 

Islak yol tutuştan ziyade evet kar ve buz için arıyordum zaten. Nokian ve continental’ı çok görüp duyuyorum bende. Özellikle kış lastiğinde nokian öneriyorlar. Önerdiğiniz lastiğe bakacağım teşekkürler.

@emax

İkamet İstanbul sanırım ? 

Ocağın 24 ünde kış lastiği ihtiyacı şehir dışı bir sefer için mi doğdu? Bu açıdan evet gerekli kış lastiksiz yola çıkmayın.

Ama 1954 İstanbul kışı tekrar yaşanmayacak sa ? istanbul da?

Nokian/ Continental gereksiz bence!

SAVA alın gidin gelin 

https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/istanbul_bogazinin_dondugu_gun

@emax

İkamet İstanbul sanırım ? 

Ocağın 24 ünde kış lastiği ihtiyacı şehir dışı bir sefer için mi doğdu? Bu açıdan evet gerekli kış lastiksiz yola çıkmayın.

Ama 1954 İstanbul kışı tekrar yaşanmayacak sa ? istanbul da?

Nokian/ Continental gereksiz bence!

SAVA alın gidin gelin 

https://www.sabah.com.tr/galeri/yasam/istanbul_bogazinin_dondugu_gun
İstanbul evet. Yalnız pendik-gebze arası gidip geliyorum. Özellikle pendik sabiha gökçenin buralarda ve gebze taraflarında sabah 5-6 gibi aşırı buzlanma oluyor. Ki birkaç kere fena şekilde virajlarda kayma yaşadım ve biraz korkuttu bu durum beni. Ve ani bir kar yağışı ile daha fazla buzlanma söz konusu olursa eğer yola çıkmakta zorlanmamam gerekiyor.  

Geri
Üst Alt