Isıtıcı Hatası

ErsinEsk

Üye
İsim
Ersin Eskicioğlu
Normal ön camın buğusunu almak için kullandığımız çıkıştan çok fazla sıcaklık geliyor. Hafif bir üflemeyle birlikte yoğun bir sıcaklık.

Isıtıcı açık olsun olmasın, içeri hava girişi açık olsun olmasın her türlü giriyor. Yazın yapıyordu en son bu durumu bir de aralıklarla kendi kafasına göre falan oluyordu ama son 1 haftadır devamlı oluyor. Havalar cam açmadan klimada açmadan seyir edilebilecek durumda ama bu olay yüzünden cam ya da cam tavan açmak zorunda kalıyorum.

Cam tavan idare etmiyor çünkü sıcaklık önden yüzümüze vuruyor, camlar idare ediyor ama o zamanda soğuk çarpıyor, ortada kaldım. Kapatır kapatmaz sıcak basıyor gene içeriyi. Var mı buna benzer bir sorunu olan. Servisimi aradım daha önce böyle bir şey gelmedi ama bize göstermeniz gerek dedi önemli olabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ErsinEsk Ersin Hocam elbette denemişsinizdir ama izninizle sormak istedim. Isı ayarınız kaç derecede iken kapatıyorsunuz havalandırmayı. Bazı araçlarda eğer ki sirkülasyon açıksa (ki sizde kapalıda iken de vermesi merak verici) ısı ayarı kaçta bırakıldıysa o şekil üfleme yapabiliyor.

Servisin vereceği cevabı da merak ediyorum. Dilerim en kısa zamanda çözülür probleminiz.

Orhan Hoca dedi:
Bu arada bir konu başlığı açmak istemediğim için buradan sormak istiyorum, başka mesajlara cevap verirken bunada cevabınızı düşüncenizi araya iliştirirseniz iyi olur  :)   Normal ön camın buğusunu almak için kullandığımız çıkıştan çok fazla sıcaklık geliyor.

Isıtıcı açık olsun olmasın, içeri hava girişi açık olsun olmasın her türlü giriyor. Yazın yapıyordu en son bu durumu bir de aralıklarla kendi kafasına göre falan oluyordu ama son 1 haftadır devamlı oluyor. Havalar cam açmadan klimada açmadan seyir edilebilecek durumda ama bu olay yüzünden cam ya da cam tavan açmak zorunda kalıyorum.

Cam tavan idare etmiyor çünkü sıcaklık önden yüzümüze vuruyor, camlar idare ediyor ama o zamanda soğuk çarpıyor, ortada kaldım. Kapatır kapatmaz sıcak basıyor gene içeriyi. Var mı buna benzer bir sorunu olan. Servisimi aradım daha önce böyle bir şey gelmedi ama bize göstermeniz gerek dedi önemli olabilir.
ben yaşamadım. ilk defa duyuyorum hocam. serviste merak ediyordur. 

Alper hocamın direksiyondaki çatlak hatası gibi birşey. yeni hata kaydı açılacak belli ki.

Konuyu taşıdım ilgili başlığına. gelişmelerden bizleri haberdar edin hocam.
İlginize teşekkür ederim hocam, bakalım bir süre buradan deneyim edinenlerden cevap bekleyeceğim, sonra harekete geçeceğiz servise doğru  :)

erkanz dedi:
@ErsinEsk Ersin Hocam elbette denemişsinizdir ama izninizle sormak istedim. Isı ayarınız kaç derecede iken kapatıyorsunuz havalandırmayı. Bazı araçlarda eğer ki sirkülasyon açıksa (ki sizde kapalıda iken de vermesi merak verici) ısı ayarı kaçta bırakıldıysa o şekil üfleme yapabiliyor.

Servisin vereceği cevabı da merak ediyorum. Dilerim en kısa zamanda çözülür probleminiz.
Sirkülasyon üzerine bayağı bir yoğunlaştım, aç-kapa yaptım, yüksek hızda, düşük hızda uzun yol ya da kısa yol hiç fark etmeksizin yapıyor ne yazık ki  s=bilmem Ama dediğiniz en son bırakılan sıcaklık ayarı beni meraka düşürdü, ara ara camdan buğuyu almak için kullandığımdan mutlaka yükseklerdedir. Bunu en kısa zamanda kontrol edeceğim, ilginize teşekkürler.

@ErsinEsk Rica ederim hocam, benim eski araçlardan kalma bir alışkanlığım olduğundan olsa gerek aklıma ilk gelen bu detay oldu, pek ihtimal vermesem de güzel haberlerinizi bekliyoruz :)

Havalandırmayı kapatsanız da, ayarlanan bölgeye ısı derecesine göre azda olsa hava üfler. ısı derecesi yaz kış 22 olarak kalmalı ve havalandırma kapıtılmadan önce üfleme ayarlanan bölge kapatılmalı. üfleme ön cam olarak ayarlanıp derece  24-26 gibi olunsa sistem kapatılsa bile bir miktar sıcak hava üfler. Şahsi fikrimdir :)

Bende aynı şeyi hissediyorum. Ön camdan gelen sıcak bir hava. Ancak çok yoğunlaşmadim olayın üzerine. Sıcaklığa baktım şimdi. 28 derece. Ama kapalı tabi. Yine de bir sıcak ufleme mevcut. Hatta bir kaç kere üflengeçleri (adını hatırlayamadım veya var mı bilmiyorum ) kapattigim oldu.

Karışıklık olmasın diye üflengeç konumunun fotosunu atıyorum.

Soldaki kapalı sağdaki açık.

aa0383af3a737e51e4b18342e76c83b2.jpg

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

böyle bisey dikkatimi hiç çekmedi. ben sabah 27 auto yapıp ac yi kapatıyorum. bu şekilde içerisi sıcak oluyor camda da bugu olmuyor. bu konumda nerelere üflüyor acaba, biz özellikle bi yeri seçmezsek?

İçeri havalandırma dügmesini aktifedin düzelir bence

Sent from my iPhone using Tapatalk

Isıyı 20 dereceye ayarlayın bir süre havalandırmayı çalıştırın sonra kapatın devam edin, bence bunu yaptıktan sonra sıcak hava gelmeyecek...

magic dedi:
Isıyı 20 dereceye ayarlayın bir süre havalandırmayı çalıştırın sonra kapatın devam edin, bence bunu yaptıktan sonra sıcak hava gelmeyecek...
Aynen hocam sıcaklık yuksekse ve o şekilde kapatıldıysa sıcak üflüyor sonrasında, dediğiniz gibi biraz düşürüp kapatılırsa sıcak üflemeyecektir, en azından bende öyle oluyor.

benzer bir sıkıntıyı ben de yaşıyorum. havalar soğuyunca 29 dereceye aldım. ama klima off konumunda oldugunda bile gündüz her ızgaradan sıcak hava çıkışı oluyor. cam açıyorum arabayı sogutmak için. klimayı kapatmadan düşük ısıya alıp mı kapatmak gerek çözemedim.

iç sirkülasyonum kapalı durumda. açık mı olması lazım ?

Aracın hızına göre az da olsa bir hava akımı olur, tamamen izole değildir yani...

maniax dedi:
böyle bisey dikkatimi hiç çekmedi. ben sabah 27 auto yapıp ac yi kapatıyorum. bu şekilde içerisi sıcak oluyor camda da bugu olmuyor. bu konumda nerelere üflüyor acaba, biz özellikle bi yeri seçmezsek?
ben de genelde auto konumunda kullanırım bu konumda nerelere üflediğini merak ettim şimdi.

Özellikle manuel klimalarda yazın sıcak ayarda bırakınca kapalı konumda bile sıcak hava üflemesi tamam ama....

Yarın unutmazsam her konumda deneyeyim.

Geri
Üst Alt