Tavan Boya Kalkması

Merhaba konuyu tekrar acıyorum ama aynı sorun benim aracimda da geçen sene başladı suan baya arttı bir çare de bulamadım.Pek vakit bulamadığından ayrıntılı şekilde de arastiramadim.Kronik bir sorun olduğunu gozlemlemledim. Başına gelen arkadaşlar çözüm olarak nasıl bir yol izlediler paylasirlarsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 20230726_131822.jpg
    20230726_131822.jpg
    181.9 KB · Görüntüleme: 94
  • 20230726_131820.jpg
    20230726_131820.jpg
    179.8 KB · Görüntüleme: 93
  • 20230726_131817.jpg
    20230726_131817.jpg
    156.2 KB · Görüntüleme: 93
Arkadaş bu sorun neredeyse tüm vw kronik. Cam filmi ve cam değişimi ile alakasız. 2012 tamamen orijinal passatta ve 2015 tamamen orijinal golfte de ayni görüntüler mevcut. Oraya çarpan taş ve yıkamadaki tazik oradaki boyayi zamanla atmasına yol açıyor. Piyasadaki 2010 - 2015 vw aracların buyuk kısmında bu sorun var.

Aynı duruma , metalik boyaya sahip araçlarda rastlayan var mı?

Benim arac tungsten gri metalik...yolda gelen taş ve sonrasında yikarken su tazyigi bu sonucu doğuruyor kanımca...rotus boyası ile kapattim simdilik gozume batmiyor.
Benim araçta 2 tane çok küçük nokta var. Renk siyah. Bahsedildiği gibi ya olağan durum olan taş böcek çarpması ile ya da cam değişimi ve cam filmi kesim sırasında oluyor.
Muhtemelen basınçlı yıkama yapmama ve zamanında rötuş ve cila sayesinde ilerleme olmamış. Bu arada cam filmi uygulanmadı.

Genelde beyaz araçlarda görünce , acaba opak boya ile metalik boya kalitesi ya da kalınlığı gibi bir durum olabilir mi diye sormuştum.. teşekkür ederim.

Önce cam yipranmasi ile başlıyor dikkat ederseniz cam üst kısmında belli oluyor alt kısımda aynı şekilde sonrasında böyle bir sorun oldu.Aracim 2014 model. Aklıma yanlardakinin daha kibari cam fitili çektirmek geldi işin ehline ama gidip bir camciya da henüz danisamadim.

Önce cam yipranmasi ile başlıyor dikkat ederseniz cam üst kısmında belli oluyor alt kısımda aynı şekilde sonrasında böyle bir sorun oldu.Aracim 2014 model. Aklıma yanlardakinin daha kibari cam fitili çektirmek geldi işin ehline ama gidip bir camciya da henüz danisamadim.
Sizin resimlerdeki taş izi gibi durmuyor. Görünen cam ile tavan arasına çözücü malzeme dökülmüş de , hem cam karartmasına hem de boyaya zarar vermiş gibi duruyor.

Arkadaşlar sanırım benzer durumdan maalesef bende muzdaribim attığım ikinci resimde muhtemelen eski sahibinin attığı rötuş da mevcut çözümü ya da önerisi olan var mı

Ekli dosyalar

• IMG_4839.jpeg
    IMG_4839.jpeg
    138.6 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_4840.jpeg
    IMG_4840.jpeg
    121.6 KB · Görüntüleme: 68
Merhaba konuyu tekrar acıyorum ama aynı sorun benim aracimda da geçen sene başladı suan baya arttı bir çare de bulamadım.Pek vakit bulamadığından ayrıntılı şekilde de arastiramadim.Kronik bir sorun olduğunu gozlemlemledim. Başına gelen arkadaşlar çözüm olarak nasıl bir yol izlediler paylasirlarsa çok sevin
Camda oluşan kabarcıklar da aşırı dikkat çekici.. cam tavan sahiplerinde daha kötülerini görmüştüm. Güneşten mi yoksa kimyasal ihtiva eden temizleme ürünlerinden mi kabarıyor acaba buralar?

Camda oluşan kabarcıklar da aşırı dikkat çekici.. cam tavan sahiplerinde daha kötülerini görmüştüm. Güneşten mi yoksa kimyasal ihtiva eden temizleme ürünlerinden mi kabarıyor acaba buralar?
Malesef ayni kabarciklar bende de var.ben noya icin rotus yaptim gectim

Arkadaslar bendede benzer durum var. Gi
Merhaba konuyu tekrar acıyorum ama aynı sorun benim aracimda da geçen sene başladı suan baya arttı bir çare de bulamadım.Pek vakit bulamadığından ayrıntılı şekilde de arastiramadim.Kronik bir sorun olduğunu gozlemlemledim. Başına gelen arkadaşlar çözüm olarak nasıl bir yol izlediler paylasirlarsa çok sevinirim.
Kardeş soruna nasıl çözüm buldunuz.

Ekli dosyalar

• IMG_20230822_161056.jpg
    IMG_20230822_161056.jpg
    284.2 KB · Görüntüleme: 36
Benzer problem bende de oluştu. Nasıl çözüm buldunuz arkadaşlar
IMG_20230822_161056.jpg

Geri
Üst Alt