Direksiyon Multimedya tuşları çalışmıyor

ricikli

Üye
İsim
ricikli
Merhaba

Aracımı otoparka bıraktım .Bırakırken direksiyondaki Sağ taraftaki teyp ve yol bilgisayarı tuşlarının çalıştığına eminim çünkü kullanıyorum. Ama şimdi çalışmıyor. Sadece hız göstergesinin sayısal ekranında kaldı.Ne yaptıysam çalıştıramadım. sol taraf çalışıyor. Hız sabitleme v.s. sorun yok. Ama ne olduysa sap taraftaki hiçbir tuş birden çalışmamaya başladı.

Akü ile ilgilisi olduğunu sanmıyorum. Aracın tüm elektrikli aksamları çalışıyor.

Aracın sigortasına bakın yazıları okudum. Ama sigorta kutusu nerededir bilmiyorum. Ayrıca sigortadan olsa sadece sağ taraf değil iki tarafta gider gibi düşünüyorum.

MK7 comf 2014 model.

@bunyamin81 Aynen bunu izledim. Küçük siyah olan soket her iki taraftaki tuşarın ortak soketi anlaşılan. Tuşları bu arada çinden 320 TL'ye çift setini buldum. Eğer soket tak sök işe yaramazsa çıkma parça satan yerden en kötü 200-250'ye bulurum diye düşünüyorum.

Sadece soru şu. Bu tuşa takımları aynı kablo ile bağlı direksiyon içinde. Soketlık bır iş olsa ıkı tarafdakı tuslarda bozuk olur gibime geliyor. Ama umarım yanılıyorumdur.

Upvote 0

@bunyamin81 İstanbul Ümraniye. Vallahi. yarın erken çıkıyorum işten. akşam 16:00 Videolu girişmeyi düşünüyorum. Elimde kalırsa size ulaşmaya çalışırım :)

Bu işi yaparken airbag soketını cıkartırken . Akü bağlantılarını söken de gördüm. Gerek var mı sence ? kontak kapalı olacak çıkartırken soketi zaten

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Göbeği sökerken ve takarken korna çalmaması için yapıyorlar o işlemi sanırım. Ben vag kablo ile kornayı kapattım o yüzden akü ile işim olmadı. Sökme sırasında direksiyonu yarım tur döndürmek için kontak aç kapa yapmanız lazım o yüzden mantıklı durmuyor bence akü kutup başı sökme işlemi.

Upvote 0
Merhaba Arkadaşlar

Önce golftutkusu foruma sonra @bunyamin81 e teşekkürlerimi sunarım. An itibariyle çalışmayan sağ tuşlar soketlerin sök tak işlemi sonrasında çalışır haldedir. Tekrar teşekkürler.

IMG-0435.jpg

IMG-0434.jpg

IMG-0431.jpg

Upvote 0
İyi günler . Golf 6 aracımda korna ve direksiyon tuşları çalışmıyor. Bir kaç yere götürdüm anlamadılar . Başına gelen ya da yardımcı olabilecek olan var mı

Upvote 0
merhaba;

aynı sorun bendede oldu direksiyonun sağ tuşu çalışmiyordu bir anda kendiliğinden gitti. servise gittim direksiyon takımını değiştirmemiz gerek dediler  2500 tl para çektiler yaptırmadım... sorunun ne olduğunu anlamadan direk yenisini takıyorlar iyimi kötümü bilemedim... ancak sorun daha basit akünün (+) kutupunu söküp taktığımda sorun tamamen çözüldü. şuanda sağtuş takımı çalışıyor. bu şekilde sorunu olan arkadaşlara duyrulur. 

Upvote 0
@Omerkaraa 

merhaba;

aynı sorun bendede oldu direksiyonun sağ tuşu çalışmiyordu bir anda kendiliğinden gitti. servise gittim direksiyon takımını değiştirmemiz gerek dediler  2500 tl para çektiler yaptırmadım... sorunun ne olduğunu anlamadan direk yenisini takıyorlar iyimi kötümü bilemedim... ancak sorun daha basit akünün (+) kutupunu söküp taktığımda sorun tamamen çözüldü. şuanda sağtuş takımı çalışıyor. bu şekilde sorunu olan arkadaşlara duyrulur. 

Upvote 0
@ricikli bunun için direksiyonu sökmenize gerek yok.. akü  + kutubunu söküp takın (sonra aracı satacak olduğunda bu direksiyon açılmış derler)

Upvote 0
bu sorun benim de başıma geldi.

sağ tuş takımı çalışmıyor.

ilk akü sök tak mı önerirsiniz ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt