Karşımızda Türkiye'nin Yerli Otomobili

araba tek kelime ile mükemmel. ateş ediyor resmen . :)
Zaten sorunda orda ya??? Aracın sorunu mükemmel olması???

Bentley den bile daha iyi olması !! 

Yazılım at ! 900 beygir yap ...Bugatti tiyide ağlatır!

Biz mükemmel araç yap-a- maz-mıyız !

Yapmışız işte !

Sorun ne ? mükemmel olması

Doğruya dogru mükemmel !

Benim için sorun tabi?

Yine dandik  joy Clio almak zorunda kalıcam....tabi Türkiye'den çekilmezse Fransızlar....

Kafayı stereo çalıştırıp yazdım işte...

Bana olmadı bu araba...

Niye olmadı ? Yazdım ya!

Ya bana göre olmadı ?

Ya da ben Kuvayı milliye karşıtı dış güçlerin ta kendisiyim....(1923 den beri)

Moderatör tarafında düzenlendi:

1 saat önce, İhsan Dinç yazdı:

@İhsan Dinç Doğan Kabak yine yapmış yapacağını...

Harika bir video, zevkle ve gururla izledim.

Çok güzel detaylar var gerçekten, spor versiyonun koltukları da muhteşem görünüyor.

BMW bizden calmis..

2554576_a3abfd72042a0bdb78dda446ee7a7806_640x640.jpg

Proje ne aşamada acaba?

Proje ne aşamada acaba?
En son gelişme ; Tasarım Tescillenmesi olmuştu 

Türkiye’nin otomobilinin tasarımı AB’de korunmaya alındı.

''Tasarımıyla beğeni toplayan Türkiye’nin Otomobili Avrupa Birliği’nde tescillendi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen tam elektrikli yerli otomobilin tasarımı, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Hakları Ofisi nezdinde korumaya alındı.

Geçerlilik süresi 5 yıl olan tescil haklarıyla birlikte, TOGG araçlarının tasarımlarının üçüncü şirketler tarafından tamamen ya da kısmen kopyalanmasının önüne geçildi. Öte yandan, TOGG'un askı sürecindeki Asya ve Amerika'daki tasarım tescil başvurularının da 2020 yılı içerisinde tamamlanması bekleniyor. ''

Not: Motor1 TR sitesinden Alıntıdır.

TOGG'da son zamanlarda büyük hareketlilik var. Gerçekten heyecan verici.
Az önce yeni tanıtılan sedan modelinin kısa tanıtım videosuna denk geldim; tek kelimeyle müthiş.

Halk tarafından ulaşılabilir rakamlarda olmayacağı kesin gibi görünüyor ama yapılabilsin, hayata geçirilebilsin de varsın alamayalım. Memlekete istihdam ve katma değer olsun o da yeter.
Yeter ki hayata geçsin.

Ben pek sevmedim , zaten Teslayı da sevmiyorum. Elektrikli olması çok iyi bir şey lakin yeni nesil yapılan araçların çoğunu uzay mekiği tarzında yapıyorlar bu da benim hoşuma gitmiyor. Bana biraz teknoloji görgüsüzlüğü gibi geliyor. Yani arabanın içinde kocaman bilgisayar ekranı gibi ekranlar var , her şey dokunmatik neredeyse hiç düğme yok.
Yahu adamlar hız göstergesi ibrelerini bile göstermelik olarak yapmışlar , göstergenin içinde aslında ibre yok elektronik olarak ibre görüntüsü veriliyor. Arkadaş o zaman ibre koyma oraya sayısal değer olarak göster. Bana sahtelik gibi geliyor bu bilmiyorum yani illaki seveni vardır tabi tarz meselesi bir yerde...

Geri
Üst Alt