değer kaybı davası hakkında

aslında aradan iki hafta değil 5 aya yakın geçti iki hafta bahsettiğim bu konuyu açmadan iki hafta önce oldu manasındaydı. açıkcası hasarı yaptırmış olsaydım mecbur nakit verecekti artık kavga dövüş ne gerekiyorsa. aynı sitedeyiz ve aylarca bekledi gerekçe olarak bi ay tatile gittik filan deyip geçiştirdi samimiyetsiz bi adamdı  birde ilk gelip söylediğinde bütün ailesi yanındaydı 15 yaşındaki cocuğu bile yorum yapıyor olur böyle şeyler diyor eşi gelmiş çarpmadım da dokundum sadece diyor. o ilk zamanın siniri benden geçmişti de başıma bela alacak bi harekette bulunmadım. o yüzden imkan varsa her türlü bunlardan davacı olmak istiyorum yoksa üçünde beşinde değilim. seneye en yüksek dilimden sigorta yaparlar inşallah buna.
Abi geregini yapariz ozelden yazman yeterli 😁

Öncelikle geçmiş olsun hocam, pek bir değer kaybı ödeneceğini sanmıyorum ama dediğiniz gibi karşı tarafın tavrından dolayı böyle birşey istiyorsanız.

Değer kaybı için dava veya takipçiye hiç ihtiyacınız yok hocam. Karşı tarafın sigortasını arıyıp değer kaybı için başvuru yapacağınızı söyleyip mail adreslerini istedikleri evrakları yollayıp bekliyorsunuz sadece. Onlar size zaten site adresi ile takip no veriyorlar ordan takip edip, ara ara sigorta şirketini ariyip sıkıştırabilirsiniz.

Benim Önceki symbol aracımda 13bin liralık hasara 7 bin lira değer kaybı vermişlerdi ve yaklaşık 1 ay civarı sürmüştü işlem ama tabi arıyarak sıkıştırıyordum sürekli yoksa şöyle oldu böyle oldu diyerek erteliyolar. Tekrardan geçmiş olsun.

@Negatiwe her şeyi çok abartıyoruz çarptı oldu bitti düzeltildi üstelik boya yok vs  bu işlemde aracın değerini bence düşürmez. Ben araç alsam 7-8 bin lira tramere kadar takılmam şahsen üstelik  kaputta işlem yoksa hiç takılmam. Ülkece her şeyi çok abartıyoruz 😁

https://segem.org.tr/Eksper/Deger_Kaybi_Egitimi.ppt

İlgili linkten değer kaybının nasıl hesaplandığını öğrenebilirsiniz. En az 5 araçtan değer kaybı almış biri olarak 600TL lik boyasız göçük düzeltme hasarından( ki zaten değer kaybetmesin diye bu işlem yapılıyor) değer kaybı tazminatı doğmayacağı kanaatindeyim. Kazasız sürüşler

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt