Bu sesin nerden kaynaklandığını bilemiyorlar

İsim
Burak

Arkadaşlar Bu nasıl şeydir aynı ses aracimda var be arastirdigim kadar sesim kaynağı belli değil. Bu sesi Allah aşkına bilen varmi ve bu şekilde kullanmak zararlı mı 

Hocam ben de 1.0 TSI var sabah ilk çalıştırmada böyle dizel gibi çalışıyor ama senin motorundaki ses bu değil... arkada bi vuruntu, tekleme sesi var...

Upvote 0

2015 yılında 0km aldım 1.2 105hp. aldığım günden beri özellikle kış mevsimi sabah ilk çalıştırmada aynı ses daha belirgin bir seviyede benim araçdanda geliyor. servise götürdüm normal bir ses dendi ve 82000 km'dir kullanıyorum bir sorun yok. yani özetle motorun normal çalışma sesi bu  :)

Upvote 0
Sadece soğuk havalarda ilk çalıştırmada gaz verince gelen zincir sesi olur ama o da motor ısınınca geçer, geçmesi lazım. Olmadı ya yağlama zayıf ya da zincir uzaması muhtemel olur çünkü. Şu an motor coldstart mı bilmediğim için birşey diyemeyeceğim.

Upvote 0
@Fotoburak27 1.4 golf tsi sahibiyim. Aynı ses bende de var. Arkadan vurma gibi de yapıyor bazen. Numaranızı atarsanız watsaptan atarım ben de sesi. Çoğu kişi normal diyor ama.

Upvote 0

Geri
Üst Alt