golf 7 1.2 tsi 2015 dsg rolanti titreme, motor arıza ışığı yanması, start stop arızası

merhaba benim araç 2015 golf 1.4 tsi euro 6 125 62 binde. benimki sarsıntılı çalışma, rölantide titreme, arada silkeleme yapıyordu sonrada start stop hatası veriyordu daha sonrada motor arıza lambası yandı. ehliyet cezada olduğu için hep kısa mesafe kullanmaktan kurum olmuştur diye düşündüm.maslakta özel servise götürdüm cihaza bağlamadan bobin bujidir dediler bende maslak doğuşa parça almaya gittim. sonra nasıl olsa özel servise de işçilik vericem diye arabayı doğuşta servise soktum.onlarda önce cihaza bağlayıp arıza tespiti yapıp sorun kırılan 1 buji kırık 1 buji çatlak dediler sadece bujiler değişti bobinler sağlam deyip değiştirmediler sorun çözüldü.sıkıntı şu ilk yapılacak hareketi son yapmak olup yine ucuz atlattım.bu kırılan bujileri sanayide parçacıdan orjinal diye almıştım geçen sene ki bakımında onu da dışarıda yaptırdım şimdi pişmanım yine şanslıyım büyük bir sıkıntı olmadan çözüldü.siz siz olun periyodik bile yetkilide yapın bu arabalara dışarıda el sürdütmeyin ben nasıl olsa manuel garantisi de bitti diye özel serviste bakım yaptım parçaları yıllardır parça satan esnaftan orjinal diye aldım başıma bu geldi.iki bin tl parça almaya razı olup 400 buji ile halletmek çocuğum olmuş gibi sevindirdi.onun için maslak doğuş gerisi yalan.
Katılıyorum bakım harici sanayiye gitmem o da parçaları kendim alıp yağını filtresini öyle giderim.

@tyfndgtrk merhaba ben de gebze doğuşa götürdüm.motor temizlik vs içine bazı özel sıvılar koyulup öyle temizlenmeli şeklinde bir cevap ve 2200 tl civarı bir ücret çıkardılar.yaptırmadım ve kendisi düzeldi şu an bir sorun yok gibi

@bf417 sıkıntı zaten benim parçaları alıp yaptırmamdan kaynaklı.yetkili servis dışında kimseden orjinal parça alamıyorsun aldığını sanıyorsun sonra çakma çıkıyor başına iş açıyor. hani oem yada yan sanayi parça alıp yaşasaydım bu durumu ben hak ettim derdim ama özellikle orjinal parça parası verip orjinal aldığını sanıp yaptırınca insanın zoruna gidiyor.yine ben kendimi şanslı sayıyorum hem maddi hem manevi büyük sıkıntı yaşamadan şehir içinde gezerken başıma geldi. bu bakımı yaptıktan sonra 5 defa bodrum istanbul arası yol yaptım oralarda olmadı allahtan.

@smtpkr35 sizde ki sorun benim yaşadığıma benzer sorun diye yazdım foruma, benim fikrim temizlikten çok ateşleme sistemi, o sistem düzgün çalışmaz ise start stop kendini korumaya alıp kapatabiliyor.bende titremeler başladığında ilk hatayı start stop vermişti ama onunla ilgili, bir işlem yaptırmadım buji değişip ateşleme normale dönünce oda düzeldi. maslak tarafına gidebilirseniz doğuşa gösterin derim.şu an hastalık dolayısıyla yoğun değiller daha iyi ilgilenebilirler.

Geri
Üst Alt