Şerit Takip aktif etmek ? ÇÖZÜLDÜ

"Trafik işareti levhası okuma hatası" diye bir hata alıyorum hocam. Şerit takip asistanı ve acc mevcut .ama sanırım levha okuma sistemi için aracın navigasyon sistemine ihtiyacı var. 
Araçta navigasyon yoksa ki okuduğum kadarıyla yok sizin araçta tam anlamıyla çalışmıyor navili araçların kendi hafızasında hız sınırları kayıtlı olduğu için hatasız çalışıyor hata almanızın sebebi bu daha önce forumda konuda bahsedilmiş olması lazım hatta 

a3 8v aracımda navigasyon yok fakat bende kodlayarak levha okumayı açtım, navigasyona gerek yok sanırım

Bende de yok, bende kodlayarak açtım, sorunsuz çalışıyordu. 

Trafik işaretlerenin tamamını tanımadığı için o hatayı verir. Yola ilk çıkınca bir uyarı verir sonra çalışmaya devam eder. Eğer sizinkide böyle ise sorun yok demektir.

@Recep Gül Recep hocam, 

Bununla ilgili 2 döküman kaydetmişim dosyalarıma birincisi bu kodlar: 

Select Control unit 5F (Information Electrical)
Adaptation
Select Car_Function_List_BAP_Gen2 traffic_sign_recognition_0x21
Değer=Active
Select Car_Function_Adaptations_Gen2-menu menu_display_road_sign_identification
Değer=Active

Go to Long Coding
Byte 24, Activate Bit 6

Control unit A5 (front / advance camera)
Security access
Access Code 20103
Control unit Long Coding
Byte 16, Activate Bit 4

Select Control unit 17 (Dashboard)
Control unit Long Coding
Byte 5
Activate Bit 2

Control unit A5 (front / advance camera)
Adaptation
Road Sign Detection Fusion Mode
Change to ‘Road Sign Fusion’

Reboot the car. 

İkincisi ise bu dosya: https://www.ascoding.ch/en/activate-sign-assist/

Bunları bir test edebilirsiniz. 
Hocam verdiğiniz bu kodlar sayesinde şuan sorunsuz açılmış gibi görünüyor henüz test sürüşüne çıkmadım artık yarın yaparım.Fakat şuan sorunsuz görünüyor, Sadece gösterge panelinde şöyle bir uyarı var onunda henüz sürüş yapmadığım için  olduğunu düşünüyorum.

Ve bir sorumda ha acaba sürüş sırasında aracın hız göstergesi yerine bunu mu açmalıyım yoksa hız göstergesinin kenarında bi yerde mi çıkacak bu işaretler.

20200109_173838.jpg

Süper çalışmasına sevindim [mention=6677]Recep Gül[/mention] hocam. Kazasız belasız. 
Merhaba Ali bey
Aracım ay sonu geliyor golf 7.5 1.6 tdi highline bu sistemin çalışması için sanırım kamera olacak önce sonra direksiyonda cruise kontrol yerine acc butonu olacak başka neler olması gerekli , Highline donanımda bu sistemin ön hAzırlığı mevcutmu acaba ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba Ali bey
Aracım ay sonu geliyor golf 7.5 1.6 tdi highline bu sistemin çalışması için sanırım kamera olacak önce sonra direksiyonda cruise kontrol yerine acc butonu olacak başka neler olması gerekli , Highline donanımda bu sistemin ön hAzırlığı mevcutmu acaba ?

Şimdiden kazasız belasız. 

Aracınızın ön camının değişmesi, kamera için uygun olan camın takılması lazım. Kamera ve kablo tesisatının çekilmesi lazım. Daha sonra kodlama ile aktif edebilirsiniz. 

Bu sayfayı takip edebilirsiniz: 

Şimdiden kazasız belasız. 
Aracınızın ön camının değişmesi, kamera için uygun olan camın takılması lazım. Kamera ve kablo tesisatının çekilmesi lazım. Daha sonra kodlama ile aktif edebilirsiniz. 
Bu sayfayı takip edebilirsiniz: 

Teşekkürler
Böyle kalacak araç orijinalliği bozulmayacak

İnşallah ileride cam değişimi olmadan entegre olacağı çıkar beklemedeyiz acelemiz yok

@Aliiii hocam şerit takip kodlama yardm edermisin. Fabrikasyn 2014 araç

Geri
Üst Alt