Şerit Takip aktif etmek ? ÇÖZÜLDÜ

@oguzkaanvolkanYani hatırladığım kadarı ile Security 16'ya tıklamana hiç gerek yok. Direk 44 içine girdiğin zaman Coding 07'ye tıklayıp, long coding helper'e tıklayıp Byte 0 Bit 4  aktif hale getirecek

Moderatör tarafında düzenlendi:

@oguzkaanvolkanYani hatırladığım kadarı ile Security 16'ya tıklamana hiç gerek yok. Direk 44 içine girdiğin zaman Coding 07'ye tıklayıp, long coding helper'e tıklayıp Byte 0 Bit 4  aktif hale getirecek
Tamam iste ayni sekilde yapsamda bu hatayi aliyorum

Hocam harikasin valla 44595 kodu kabul etti. Fakat bu seferde coding yaparken bu hatayi veriyor @Aliiii @forjust1day

Ekli dosyayı görüntüle 26488
suan aracin kadraninda ve multimedya ekraninda actim fakat sanirim bu hatayi cozemezsek aktif hale gelmeyecek :(

@oguzkaanvolkan Yani hocam, bilemedim. Kod istememesi lazım, istiyor ise de 19249  çalışması lazım ama. @forjust1day Tuna hocamı bekleyelim istersen. 

17580 deneyebilirsin belki birde ama videoda da göründüğü gibi aslında 19249'un girebiliyor olması lazım sisteme

@Aliiii hocam bu attiginiz sitedeki her adimi basariyla yapabildim fakat bir tanesi haric. Cunku bende farkli gorunuyor. İki kanalda ayni byte dogru fakat bit degerleri farkli . Sanirim bundan olmuyor herseyi yaptim bunlar disinda

A245E68F-D3E6-42A3-80BD-9ADF1F28EA65.png.jpg

BA37D0EC-093E-4211-9083-3F2D791B1017.jpeg

Bu kodlar aynı bunlarda sıkıntı yok

Hocam bende de var bu özellik yani uzunları otomatik açıp kapatıyor. Lane assist için direksiyonda tuş olması gerekmiyor mu? Yani vagcomdan açılsa bile nasıl aktif ediliyor? 

Hayır gerek yok, direksiyon sağ tarafındaki düğmelerden menüler arası gezinip asistanlar menüsü altından yine aynı tuşlar ile aktif hale getiriyorsunuz. Fakat farların otomatik açılıp açılmaması değilde (PFD) Dynamic Light Assist opsiyonunun olduğunua emin olun. Ön camda kameranız olması lazım, yağmur sensörünün hemen üzerinde. Karşı şeritten yada kendi şeridinizde olan araçların ışıklarını algılayıp farlarınızı buna göre yönlendiriyor bu opsiyon. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül Yok hocam, bende ACC yok, Navigasyon yok, Trafik İşareti Levhası Okuması açıktı, sonra kendim çok aktif kullanmadığım için dashboard'ı karıştırmasın diye kapattırdım. @driver_can açtırttı daha yeni, belki o tecrübe etmiştir. Yani kıscası Trafik işaret okuma, kendi başına bir şey ön fonksiyonel kamera hariç hiç bir şeye ihtiyacı yok. 

@Recep Gül Yok hocam, bende ACC yok, Navigasyon yok, Trafik İşareti Levhası Okuması açıktı, sonra kendim çok aktif kullanmadığım için dashboard'ı karıştırmasın diye kapattırdım. @driver_can açtırttı daha yeni, belki o tecrübe etmiştir. Yani kıscası Trafik işaret okuma, kendi başına bir şey ön fonksiyonel kamera hariç hiç bir şeye ihtiyacı yok. 
Peki neden hata alıyorum hocam? Başka bir kodun daha mı aktif edilmesi gerekiyor. Kodları  paylaşır mısınız  ?

@Recep Gül Recep hocam, 

Bununla ilgili 2 döküman kaydetmişim dosyalarıma birincisi bu kodlar: 

Select Control unit 5F (Information Electrical)
Adaptation
Select Car_Function_List_BAP_Gen2 traffic_sign_recognition_0x21
Değer=Active
Select Car_Function_Adaptations_Gen2-menu menu_display_road_sign_identification
Değer=Active

Go to Long Coding
Byte 24, Activate Bit 6

Control unit A5 (front / advance camera)
Security access
Access Code 20103
Control unit Long Coding
Byte 16, Activate Bit 4

Select Control unit 17 (Dashboard)
Control unit Long Coding
Byte 5
Activate Bit 2

Control unit A5 (front / advance camera)
Adaptation
Road Sign Detection Fusion Mode
Change to ‘Road Sign Fusion’

Reboot the car. 

İkincisi ise bu dosya: https://www.ascoding.ch/en/activate-sign-assist/

Bunları bir test edebilirsiniz. 

Şunu da bilmek lazım, Tüm dünyadaki tüm trafik işaretlerini okuyamıyor, bazılarında hata veriyor. Ama tabi 50km tabelasında hata veriyorsa sorun var demektir. 

Geri
Üst Alt