Jump to content

Aracı Çalıştırdıktan Sonra Frene Basın Uyarısı

Recommended Posts

Arkadaşlar berlamlar,

2015 - (B8) Model Passat aracımı P pozisyonunda çalıştırdıktan sonra D pozisyonuna alıp gaza basıyorum ama gitmiyor ve ekranda Frene Basın uyarısını veriyor, frene bi defa basıp bıraktıktan sonra araç hareket ediyor. bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını sunarsa sevinirim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Salihb yazdı:

Benim golf 7 aracımda surucu kapısını tam kapatmadığım için başıma gelen durum.araç el frenini bırakmıyor.önce frene basmaka gerekiyor

o uyarı değil, o farklı bir uyarı bilgim var kapı açık/yarı açık diye verilen bir uyarıdır o. bunda aracı çalıştırıyorum, gaza basıyorum gitmiyor. frene bi defa basıp bıraktıktan sonra araç hareket ediyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

frene basılı halde aracı çalıştırıyorsunuz aksi halde zaten çalışmaz... ayak frendeyken el frenini manuel indirip aracın hareket etmesi gerekir... araç çalıştıktan sonra frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız anda otomatik olarak el freni iner ve araç haraket eder.. bu normal sıralama.... bu şekilde araç hareket etmiyorsa anormal bi durum olduğu kesin.. mekatronik ile beyin arasında komut karmaşası olabilir..inşallah daha basit bi çözümü vardır..

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, mmartins yazdı:

frene basılı halde aracı çalıştırıyorsunuz aksi halde zaten çalışmaz... ayak frendeyken el frenini manuel indirip aracın hareket etmesi gerekir... araç çalıştıktan sonra frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız anda otomatik olarak el freni iner ve araç haraket eder.. bu normal sıralama.... bu şekilde araç hareket etmiyorsa anormal bi durum olduğu kesin.. mekatronik ile beyin arasında komut karmaşası olabilir..inşallah daha basit bi çözümü vardır..

evet normal işleyiş şekli dediğiniz gibi, yıllardır kullanıyorum. bu aracı ben pek sık kullanmıyorum genelde golf ü kullanıyorum, bundan yaklaşık 3 ay önce bi defa yaptı, acaba benim yaptığım bir hatadan mı dedim. passat 2015 model km 45.000, golf 2018 model 27.000 km'de olduğundan birazda passat km yapsın diyerek daha sık kullanmaya başladım. son 2 hafta da 3-4 defa aynı uyarıyı verdi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...