14 Yöne Manuel ayarlanabilen ergoActive Spor Sürücü Koltuğu

magic dedi:
@Orhan Hoca

özelliklerinden ziyade görsel açıdan zenginleştiriyor, bir ara derinin suni olup olmadığı konuşulmuştu, suni ise de bir önemi yok, birçok araçta suni deri kullanılıyor opsiyon olarak,

hocam bu deri kısımlar kullanıma bağlı olarak buruşma, yıpranma yapıyor mu?
Yabancı forum sitelerinde uzun uzun tartışılmış bu durum.

Daha önce de paylaştığım gibi Vienna koltuklar ve ErgoActive koltuklarda kullanılan deri imitasyon değil, hakiki deri.

Fakat takdir edersiniz el ve deri ile temas edecek yerlere bizim alışık olduğumuz tarzda deri montrlardaki deri tarzında bir deri kullanılmamış.

Özel işlemden geçirilerek, su, yağ, ter ve diğer kimyasallar yanı sıra sürtünme gibi etkenlere dayanacak şekilde işlemden geçmiş. Direksiyon ve viteste kullanılandan biraz daha dayanımı düşük bir deri.

@silvershadow

dün arkadaşım koltuklara baktı baktı ve dedi ki;

bu resmen vw nin bi hatası, 1100₺ ye aldığına inanamıyorum hala

gerçek deri şuralar dedim inandıramadım adami. sövdü falan hatta dalga geçme benimle diye :D

sürücü koltuğunun oturma yerinin sol tarafındaki deride hafif çatlamalar var ama derin değil yüzeysel şekilde. inip binerken oraya yük biniyo bi de ağır bi insanım biraz :)

süt kullanalım mı mevzusu geçmişti bi ara ama gerçek deriyse kullansam mı acaba?

maniax dedi:
@silvershadow

gerçek deri şuralar dedim inandıramadım adami. sövdü falan hatta dalga geçme benimle diye :D

sürücü koltuğunun oturma yerinin sol tarafındaki deride hafif çatlamalar var ama derin değil yüzeysel şekilde. inip binerken oraya yük biniyo bi de ağır bi insanım biraz :)

süt kullanalım mı mevzusu geçmişti bi ara ama gerçek deriyse kullansam mı acaba?
Değerli Murat Üstadım;

kırışması normal :)

kullanılıyor ve her kullanımda esniyor, katlanıyor, sürtünüyor

direksiyonda kullanımını önermem

ancak Orhan Hocam'ın kullandığı bakım sütü Meguiar's ın olunca ve o d memnun olunca kullanmanızı öneririm ben de.

zamanla

Bakım sütü kullanıp kullanmamak size kalmış elbette.

silvershadow dedi:
@silvershadow

Değerli Murat Üstadım;

kırışması normal :)

kullanılıyor ve her kullanımda esniyor, katlanıyor, sürtünüyor

direksiyonda kullanımını önermem

ancak Orhan Hocam'ın kullandığı bakım sütü Meguiar's ın olunca ve o d memnun olunca kullanmanızı öneririm ben de.

zamanla

Bakım sütü kullanıp kullanmamak size kalmış elbette.
ben o sütü biliyorum. bi ara s80 i olan bir arkadaşıma almıştık beraber. olmazsa alayım da yazdan itibaren uygulamaya başlayayım. niyetim var çünkü

Orhan hocam, 2 yıl kullanımda ne olursa olsun yıpranır normaldir yani,  2 sene boyunca onun duruşu yeter  :)

Rica etsem belirttiğiniz kısmın fotosunu bir ara paylaşırsanız konuyu okuyanların aklında kalmasın...

@Orhan Hoca

farkettiğim ufak bir ayrıntı;

oturak kısmında koltuğun dışında orta konsola değecek yerleri kumaş yapmışlar. sanırım bacağımız oynayıp o kısmı esnetip oraya sürttükçe hem ses çıkarmasın hem de boşuna yıpranmasın diye. eğer bunu düşünerek ve bilinçli yapmışlarsa bu işçilik ve incelik karşısında saygıyla eğilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ergoActive koltuğun fonksiyonlarını göstermeye çalıştığım bir video hazırladım. 

On Friday, November 11, 2016 at 11:14, OnurD7 yazdı:

Değerli Onur Hocam

Harika...

Öteden beri ihtiyaç duyulan bir videoydu.

Ellerinize sağlık 

Bunların devamını dilerim.

@silvershadow hocam sayende siparişi bir hafta sonra güncellemiştim iyiki güncellemişim gerçek bi ihtiyaç opsiyonu saolasın ....

@silvershadow Teşekkür ederim Murat Hocam, elimden geldiğince özellikle opsiyonel donanımları tanıtmaya çalışıyorum. Ben sipariş verirken çok aramıştım ve bulamamıştım inşallah almayı düşünenlerin işine yarar. 

@silvershadow hocam sayende siparişi bir hafta sonra güncellemiştim iyiki güncellemişim gerçek bi ihtiyaç opsiyonu saolasın ....
Değerli Hocam 

Burada bulunuş gayemiz tam da sizin yaşadığınız durum.

Elimizden geldiğince " keşke dedirrtmemeye" bunun yerine "iyi ki dedirtmeye" gayret ediyoruz.

Mutlu ettiniz beni. Teşekkür ederim 

On Friday, November 11, 2016 at 11:14, OnurD7 yazdı:

Değerli Hocam müsaadenizle bu videonuzu ilk mesaja almak istiyorum 

Geri
Üst Alt