120 Km/h Üzeri Hızlarda Sarsıntı Sorunu

@Onurdegerli hocam şaşırdım inanın araç kaç bın kmde herhangi bir hasarı falanda yok degilmi problemi biraz daha açık yazarmısınız aklıma geleni söyledim ama konuyu biraz daha açarsak sorunu çözebilmeyi çok isterim  s=s20
Aracim 18 bin Km de tam olarak hocam :) Şükür bi hasarı olmadı. Aracı tek ben kullanıyorum büyük bi hızda kasise veya çukura düşmedim. Hocam nasıl anlatsam bilemedim mesela 100 km ile veya 110 km ile giderken sorun yok 120 130 140 dedikçe sanki yolun üstünde küçük küçük kasisler varda araç sallanıyo gibi yani net olarak ben ve arkada oturanlar hissedebiliyor. Direksiyonda en ufak titreme yok sağa veya solada çekmiyor araç. Bu sarsıntı arka taraftan daha çok geliyor gibi. Lastik basınclarim 32 ye ayarlı balanslarda düzgün

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lastikleri ön arka yaptırıp tekrar denemeniz mümkünmü hocam sevise gitmeye karar verdiyseniz bunu oradaki teknısyen arkadaşlarada söyleyin bakalım ne çıkıcak  :000049-medium:

lastikleri ön arka yaptırıp tekrar denemeniz mümkünmü hocam sevise gitmeye karar verdiyseniz bunu oradaki teknısyen arkadaşlarada söyleyin bakalım ne çıkıcak  :000049-medium:
Hafta ici gidicem hocam benim merak ettigim bu sorunu çözmek servisin işi değil mi yani garanti dahilinde olduğu için araç

@EMRAH ATTS Yarın görüşüp hem sorunu belirtip hemde randevu alacam hocam umarım yine 120 üstü süratlarda deneme şansımız yok demezler

Aracim 18 bin Km de tam olarak hocam :) Şükür bi hasarı olmadı. Aracı tek ben kullanıyorum büyük bi hızda kasise veya çukura düşmedim. Hocam nasıl anlatsam bilemedim mesela 100 km ile veya 110 km ile giderken sorun yok 120 130 140 dedikçe sanki yolun üstünde küçük küçük kasisler varda araç sallanıyo gibi yani net olarak ben ve arkada oturanlar hissedebiliyor. Direksiyonda en ufak titreme yok sağa veya solada çekmiyor araç. Bu sarsıntı arka taraftan daha çok geliyor gibi. Lastik basınclarim 32 ye ayarlı balanslarda düzgün

Park ederken kaldırıma çıktınız mı Değerli Hocam özellikle geri geri..?

@silvershadowHayır abi genellikle dikkat ederim o konularda zorlamamaya çalışırım

Bi güncel yapayım.

Daha öncede yazmıştım lastikleri balans yaptırdım düzelmedi diye. Pazartesi günü sorun için servise gidecektim, gitmeden önce tekrar bi balanslara baktırayım boştan yere gitmiş olmayayım diye farklı bi lastikçiye gittim. Ön tekerler kontrol edildi jant ve lastikte bi sorun yok sadece 5 ve 10 gr. ağırlık takviyesi yapıldı. Sonra arka lastiklere geçtik, sağ arka lastikte tam 65+25 90gr. fazla ağırlık çıktı :)  Öbür balans yapılırken görmemiş olsam inanmazdım sanırım yaptırdığım yerdeki makinenin kalibrasyonu bozuktu. Sonra çevre yoluna çıktım 190 km. ye kadar hızı arttırdım bütün titreme vs. hepsi geçti :)

Bi güncel yapayım.

Daha öncede yazmıştım lastikleri balans yaptırdım düzelmedi diye. Pazartesi günü sorun için servise gidecektim, gitmeden önce tekrar bi balanslara baktırayım boştan yere gitmiş olmayayım diye farklı bi lastikçiye gittim. Ön tekerler kontrol edildi jant ve lastikte bi sorun yok sadece 5 ve 10 gr. ağırlık takviyesi yapıldı. Sonra arka lastiklere geçtik, sağ arka lastikte tam 65+25 90gr. fazla ağırlık çıktı :)  Öbür balans yapılırken görmemiş olsam inanmazdım sanırım yaptırdığım yerdeki makinenin kalibrasyonu bozuktu. Sonra çevre yoluna çıktım 190 km. ye kadar hızı arttırdım bütün titreme vs. hepsi geçti :)
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Boşu boşuna servise de gitmemiş oldun :)

Bi güncel yapayım.

Geçmiş olsun Değerli Onur Hocam 

Önceki aracımda bende yaşamıştım bu durumu. Tekerlek bilyesi değişimi yapıldı ve sorun hallolmuştu. bu gibi Durumlarda ilk önce Lastik Basıncı sonra Rot balans ayarı sonrada Tekerlek bilyesi seklinde sıralama tecrübem oldu :)  

Merhabalar beninde 2011 audi a4 var 100 km uzeri aracta sarsinti mevcut direksiyonda birsey yok . Ve bir vuultu geliyor bazen teker bilyasindan olabilirmi acaba bu sorun

@Onur aynı sorunu yaşadım replika jant kullanıyorum yapar dediler yıllardır her aracımda replika kullandım çok iyi bir balansçıya gidin düzelecektir benim ustam  balans için lastik ve jantları balans makinasına sokup baktı ve işaretledi lastikleri janttan söküp tekrar taktı ve kurşun takmadan daha balans minimuna indi ve ağırlığa göre kırşunu taktı sıfır sıkıntı kesinlikle iyi bir usta bulun vw grubunda öalesef bu sorun var

Geri
Üst Alt