Highline, comfortline, Midline Plus olarak üç farklı donanım seviyesi neden var

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Highline, Comfortline ile Midline Plus sadece donanım farkına bağlı yüksek düşük fiyat anlamına gelmez.

Tam tersi farklı amaçlara yönelik olarak araçların temel dinamiklerinin ayarlanmış olmasıdır.

Fakat doğal olarak artan donanım yükü fiyatın da yükselmesiyle sonuçlanır.

*Highline :yüksek hızda yol tutuş için tasarlanmış, genelde uzun yolda ve yüksek hızlarda girilen virajlarda ve frenlemelerde güvenliği ön planda tutar ve Lüks görüntüden sonra  Konfor ikinci belki üçüncü planda.

*Comfortline : Konfor ilk planda, orta hızlar, genelde şehir içi, yüksek hızlarda sadece düz yolda güvenli.

*Midline Plus: Düşük yakıt tüketimi, yüksek yanaklı lastiklerle yoğunlukla şehir içi ve bozuk yollarda dahi konfordan ödün vermeyen, karmaşık kumandaları ve abartıyı sevmeyenlerin tercihi  minimal çizgide.

@silvershadow

hocam bu konuyu hemen ekliyorum favorilerime. ben sadece donanım doluluğu olarak sanıyordum bu farkları.

güvenlik vs olaylarını bilmiyordum. okudukça, bilgilendikçe araca daha çok aşık oluyorum.

emeğinize sağlık.

Hocam çok enteresan bilgiler ben sadece donanım olarak farklılık var sanıyordum. Yol tutuşa etki edecek jant büyüklüğü haricinde ne tür bir farklılık var üreticinin sayfasında da donanım harici bir fark göremedim?

Guvenlik ve yol tutus gibi temel karakteristik ozellikler standart diye biliyorum ben. Sonucta ayni platformda farkli donanimli araclar. Bu sekilde olacaksa midline sahipleri kaza yapmaya cok musait dahasi yapmamalari tavsiye olunur mu anlayalim. 

*jant genisliginden gelen frenleme mesafesi yol tutusu olgusunu burada goz ardi ediyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Dontcrysonçok tuaf ama bende yeni ögrendim hocam yüreğine sağlık @silvershadow hocam iyiki varsınız ve mantıksız gelen bir seyde yok barız doğruya dogru  :'(

highline donanım olarak ekstralı bir araç olduğundan dolayı doğal olarakta güvenlik anlamında da standart özelliklerinde diğer versiyonlara göre daha artılı bir model. opsiyon olarakta yine daha fazla eklenti yapabilmeniz aracı daha güvenli hale getirmektedir. bence donanımsal farklılıkların en temel noktası satış pazarlamadır. ben firmaların öncelikli insan diyerek satış politikası ürettiğini düşünmüyorum bu çağda. tamamen ekonomi piyasasının varlığı donanımsal farklılıklar. aracımı seviyorum ve alırsam yine golf yada passat alırım ancak eleştirdiğim konu insanı ve doğayı çok düşünen bir marka olsaydı volswagen dizel motorlardaki emisyon emiliminin değerlerini farklı göstermeye çalışmazdı. tamamen kazancını yükseltmek uğruna emisyon değerlerini düşük göstermiş ve karbon salınımının normal seviyede tutmak hiçe sayılarak kar marjı düşünmüştür. o yüzen bana güvenlik için falan demeniz pek bir anlam ifade etmiyor CEO su çıkıp dese bana samimi gelmez çünkü yapılanlar ortada... maalesef bu konuda kızıyorum wv grubuna... 

Geri
Üst Alt