Golf 7 kapıyı kapatırken camın sallanması ve ses çıkarmasi

ertugrulacikgoz

Yeni Üye
İsim
Ertugrul Açıkgöz
Merhaba değerli Golf tutkunları

Golf 7 aracımın camı yarı açık,tam açık, veya biraz açık durumda kapısını kapatırken cam sallanıyor ve rahatız edici bir ses çıkarıyor sanki cam düşecek gibi boşlukta sallanıyor gibi bu sorunun daha önce yaşayan var mı serviste bununla ilgili işlem yaptıran var mı şimdiden teşekkürler

Aynı ses benim aractada var hocam özellikle düzensiz yollarda geliyor cam kapalı olsa dahi. Aşırı rahatsız edici bi ses. Kapı döşemelerini söküp bakıcam bende
Konuyu görünce dayanamadım arabaya indim ve ön ses yapan camlarım hakkaten elle yoklayınca sallanıyor. Öyle salladığımda da da benzer ses geliyor. Yukarıdaki işlemleri yapmak şart oldu

Upvote 0
Diger acilan konuya da yazdim buraya da yazmak iatedim. 3500 km de henuz cami acilmamis kapidan ve camin oradan engebeli yolda (on lastikler ile arka lastiklere ayni anda farkli yukseltiler geldiginde) tikirti sesi cikartiyor.. arkadaslar daha cami acmadik bile.. nedir bu is ben anlamiyorum. Bu araba almanya uretim degil mi? Servise gidip gosterecegim.

Upvote 0
Önceki aracımda (POLO) benzer durum vardı camın kaydığı ray hattında zamanla aşınan plastik parçalar vardı boşluk arttıkça sesler iyice artmıştı. söktüm ve resimdeki parçayı yeniledim gres sürüp takmıştım. Kapının parçalarını söküp camı görecek şekilde söküp yüksek bass müzik açın elinizle bölgeyi tespit edin genelde raydaki boşluk çarpa sesi yapıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 36486
Bu plastik parçayı nasıl söktünüz acaba?
Cam Krikosunu tamamen sökmeden sadece bu parçayı değiştirebiliyor muyuz?

Upvote 0

Geri
Üst Alt