Üstadın deyimiyle ''Siyah Aslan'' 3 aylık izlenimler

SerkanG

Üye
İsim
Serkan
Golftaşlarım herkese selamlar Ben de aracı temmuz sonu-ağustos başı gibi teslim almıştım ve izlenimlerimi aktarayım dedim faydalı olması amacı ile. Araç 1.4 tsi 125ps dsg highline.(u led+madrid jant opsiyonları ile.

Ben de en baştan başlayayım golftaşlarım gibi.

-Aracın opak siyah olması ilk önce tereddütte bırakmıştı beni ama iyiki almışım diyorum şimdi. Niyesi de şu ki kirliyken evet çok kirli duruyor ama yıkandığında süper bir görüntü elde ediyorsunuz. Mersinde oturuyorum kirden pastan çok rahatsız olan biri değilim ama yıkanınca gerçekten tüm gözler onun üzerinde (Tabi madridin de etkisi var :D )Normalde bende comfort alacaktım ama murat hocam sağolsun highline almaya itti bizi :D

-Gelelim aracımıza ve 3 aylık deneyimimize. 3 aydır tabiri caizse inmedim diyebilirim uzun yollara kısa yollara girdim çıktım 7300 küsür kilometreye geldi tabiri caizse inmemişim arabadan. Daha önceki aracım 2004 pejo dizel 307 di bu yüzden yakıt hariç herhangi konuda kıyaslama yapmam doğru olmaz.

-Arabanın ilk dikkatimi çeken noktası yalıtımı olmuştu halen de öyle arkadaşların da dediği gibi bazen söndü falan sanıyorsunuz motor ve rüzgar sesi 140-150 bandından sonra hissettirmekte.

-Motorun sessizliğinin yanında gücü de gayet güzel. 9.1 lik 0-100 değeri de bunu gösteriyor. Yokuşlarda vs hiç sıkıntı yok.

-Araçta olmazsa olmazlar var tabiki. bunların başında da sürüş konfor paketi gelmekte bana göre. Konfor açısından da bir problem yok. Ha süper rahat diyemem belki 17 jantların ve hankook lastiklerin de etkisi vardır tam bilemiyorum. Kasis çukurlarda ortalama üstü performansı var diyebilirim.

-Yakıta gelince.. araç 7300 de şu an ve tabiiki ilk aldığım güne göre daha iyi sayılır. değerler ise uzun yolda 5.5 (120 sabit hızla ortalama hız 98 olacak şekilde) şehir içinde ise 7-8 litre arasında değişmekte. araç çok çok az yakmıyor tabiiki ama ortalama bir benzinli araçtan da az yakıyor buda gerçek.

-İç dizaynı da bana göre çok güzel. Fanlığımdan asla değil. Astra toyota mazda audi bmw mercedes. Hangisi golften daha iyi iç dizayn kalitesi olarak? Belki audi bmw biraz ama bana göre golf hiç de gerilerinde kalmamış.

-Eksi yönlerine gelince bana tek eksi yönü dsg nin düşün devirde 1den 2 ye geçerken bazen sarsıntı yapması oldu.Trim sesleri de olabiliyor. Bir de rengin handikapı :D Onun haricinde gayet memnunum forumdonanımhaberdeki haterların yaptığı yorumlara bakıp da sakın golften vazgeçmeyesiniz. Yok kavrama yiyo yok bilmem ne. Arkadaş 2 yıl garantisi var 2 yıl da siz uzatırsanız 4 yıl kafanız zaten rahat. Ayrıca birkaç kişinin arabası arıza verdi diye herkesinki verecek değil ayrıca sonuçta insan yapımı illaki hata verebilir.

-Fiyat/Performansa gelince. 10/10 veriyorum. Geçenlerde bir aurise bindim. Kardeşim bu araba 87 bin tl otomatik dizel tamam ama. Hangi açıdan golfun rakibi olacak? Hiçbir yönden olamaz kesinlikle. Golf 1 numara :'(

Son söz: Arkadaşlar eğer bir araba almak istiyorsanız kalite tasarım herşey bir arada olsun istiyorsanız Golf alın geçin bu kadar basit. Herkese bol gezmeli günler diliyorum Golftaşlarım :'(

Serkan Hocam kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim kendi adıma öncelikle.

Benimde golfden önceki aracım 122 lik 1.4 tsi jetta idi. Ve siyahtı :) şehir içi ortalamam 7.6-7.8 civarında idi. Sizdeki 125 lik dsg fabrika veri ortalamaları daha düşük diye animsiyorum. Çünkü dizel araca bakmadan önce bende tsi 125liklere bakıyordum. Dolayısıyla şehir içi verilerinizi ben fazla buldum. Tabi kullanım şekliyle de alakalı bir durum bu. Tsi araçlar kesinlikle uzun yolda çok daha avantajlı bence. Ona diyecek yok.

Siyah için şunu söyleyebilirim. Söylediklerinizde kesinlikle haklısınız. Yikandigi zaman ortalığı yakıyor :) ama çabuk kiri gösteriyor. Ben önceki aracimda çok rahatsizdim bu durumdan ve beyaz olmazsa olmazim oldu yeni aracimda. Fiyat performans konfor keyif görünüm açısından yaptığınız bütün kiyaslamalarin altına imzami atarım bende.

Bu arada bende Mersinde ikamet ediyorum. Müsait olduğunuz / olduğumuz bir gün tanışmak sohbet etmek isterim :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@SerkanG

Değerli Serkan Hocam;

Memnuniyetiniz benim için en müthiş ödül..

Israrlarımızı veya yaptığım değerlendirmelerde kimi zaman standart gündelik sözcüklerin  dışına çıkıyor olmamı fanlık olarak niteleyebileceklere de en güzel yanıt aynı zamanda.

Haklısınız ....Tüm yorumların pozitif olması şart değil  ama yeter ki seviyeden yoksun ve tek taraflı olmasın DH'dekiler gibi...

Golf tutkunları arasına daha nicelerini katacaktır bu güzel yorumlarınız.

Benim sanırım 18 ayda yaptığım kilometreyi yapmışsınız.

Golf tutkunuzun da gittikçe derinleştiği ortada; elbette ki karşılaştıracak üst sınıftakiler dışında markalar olmadığını söylediğinize bakarak..

@mandufla Hocam teşekkürler güzel yorumlariniz için , 7-8 arasinda seyretmesinin sebebi ben tarsusta oturuyorum ve sürekli dur kalk ve ışıklar bolca mevcut belki biliyorsunuzdur, tabi hocam bir gün görüşürüz bir kahve içeriz mersinde veya siz tarsusa gelirseniz :) @silvershadow Hocam objektif benim yorumlarim bana göre de. eger ki birisi focusun ic dizayni astranin ic dizaynı golften daha iyi derse asıl fanboy odur hemde dibidir. Göz var nizam var yani :'(

@SerkanG Yabancıların deyimiyle "pics or it did not happen" yani resim isterük  s=s17

Acikcasi golf ile ilgili detaylari arabayi aldiktan sonra inceleme sansim oldu. O da sizler sayesinde ki araci alali 1 hafta oldu.

Yaklasik 1 yildir 1 serisini detayloca inceledim, kullandim. Benim gozumde sadece birkac noktada golfun bir adin geride oldugu kanisi olustu ki bu da kisiden kisiye degisir saygo duyarm

1. Bmw 1 serisi hala arkdan itisli ve onun surus zevki bana bir ayri geliyor. Eglenceli oyuncak gibi araba :) bu noktada golfden bir adim onde

2. Golfun dokunmatik ekranli olmasi ki bu dokunmatik ekran cok ergonomik ve nerdeyse ipad hassasliginda bana gore. Ama bmw idrive bana gore daha basarili ve surus aninda kullanimi daha kolay

Bunlarin disinda golf 7 fiyat performans olarak rakiplerinin onunde diyebilirim. Sizin gibi objektif yorumlar yapan bir forumda bunlari paylasmak da gercekten beni mutlu ediyor :)

Dikkatimi ceken bir diger nokta ise 1.4 tsi motorun dizel gibi dusuk devrlerde seyretmesi. Gerci gaza dokununca ucuyor. Teknik olarak bilemem ama bunu yakit tasarrufu icin yaptiklarini dusunuyorum.

Basinizi agrittigim icin beni affedin ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Gunners

Çok güzel yorumlar hocam. Renk kattınız foruma ;)

1.2 de aynı 1.4 gibi hocam. Turbolu oldukları için dizele yakın karakteristik var.

Geri
Üst Alt