Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

Kablonun önemi yok, kablolar arasi boyle bi fark olmaz, kodlama alani varsa hepsi kodlar.

Sensör RLFS olacak ve aractaki bcm ve sanirim gw yazilimi destekleyecek, yoksa kodlansada calismaz. Benim arac 2014 Aralık rlfs taktim ve gw high ile degisti, çalışıyor kapama. Basta calistiramamislardi ilk taktigimda ama kodlama eksikmis kendim ogrenince bu isleri calistirdim.

1645631565874.png

@CemK Hocam benim araçtaki RLHS(videodaki vatandaş ta RLHS kodluyor) ve benim araçta Highline ama olmuyor.
Kodlama tarifi eksik olabilir mi peki?

Kablonun önemi yok, kablolar arasi boyle bi fark olmaz, kodlama alani varsa hepsi kodlar.

Sensör RLFS olacak ve aractaki bcm ve sanirim gw yazilimi destekleyecek, yoksa kodlansada calismaz. Benim arac 2014 Aralık rlfs taktim ve gw high ile degisti, çalışıyor kapama. Basta calistiramamislardi ilk taktigimda ama kodlama eksikmis kendim ogrenince bu isleri calistirdim.
Cem hocam gördünüz mü bilmiyorum o yüzden fotoğrafı tekrar yükledim böyle bir uyarı verdi .

Ekli dosyalar

• IMG_20220222_180130.jpg
    IMG_20220222_180130.jpg
    66.4 KB · Görüntüleme: 20
@Umut21 bu sorun değil bende de ayni, hangi bit nedir bilmiyor vcds de tanimi yok diye ama kodlar, parca kodu nedir? Ona gore size bi kod yollayayim yazin bakalim olacak mi, sizdeki rlfs cunku araba kac model bilmiyorum ama altyapida uygunsa çalışır muhtemelen.

@Terms hocam rlhs calismaz diye biliyorum
Doğrudur cem abi rlhs sensörde çalışmıyor midline araca far yağmur sensörü taktık onda çalıştı yağmurda kapama rlfs sensörle birlikte mid gateway. Yanlış hatırlamıyorsam ama ilk kilitlemede kapatmıyordu ikincide oluyordu çok gerekli bişeyde değil :)

@CemK @Gökhan Bilgin
Peki golfwagen videosundaki de RLHS ve çalışıyor.
Jetta vardı benim o da RLHS idi çalışıyordu.

Not; Cevaplar için teşekkürler. Bu kdlamanın aslında Karadeniz dışında yaşayanlara pek esprisi yok bana kalırsa.

Aslında MFA ekranındaki audio ses seviye çubuğunun rengini mavi yapabilmek benim için daha önemli.

@Terms RLHS olanlarin bazilarinda calisiyordu, C vardi ve calismiyordu B kodluda calisiyordu mesela ama ben ondan bulamadigim ve daha iyi oldugunu soyledikleri icin Audi sensoru RLFS almistim ve calisti.

@Umut21 bu sorun değil bende de ayni, hangi bit nedir bilmiyor vcds de tanimi yok diye ama kodlar, parca kodu nedir? Ona gore size bi kod yollayayim yazin bakalim olacak mi, sizdeki rlfs cunku araba kac model bilmiyorum ama altyapida uygunsa çalışır muhtemelen.
Aracım 2015 Golf comfortline kendim yağmur ve far sensörü montajı yaptım sensör kodu 81D 955 555 A

@Umut21 Sensörde kodlama olarak 06006C girip denermisin hocam, eski kodu bi kenara not edersin :) Bcm deki 3 adaptasyonu da ayarlamış olman gerekir. Sonrasında medyayı resetleyip bide kontak kapatıp açmakta fayda var.

@Umut21 Sensörde kodlama olarak 06006C girip denermisin hocam, eski kodu bi kenara not edersin :) Bcm deki 3 adaptasyonu da ayarlamış olman gerekir. Sonrasında medyayı resetleyip bide kontak kapatıp açmakta fayda var.
@CemK bey bu işlerde yeniyim daha detaylı yazmanız mümkün mü ☺️ sırasıyla ne yapacaz anlatırsanız sevinirim teşekkürler

@Umut21 hocam basit kodlama sadece yapılacak olan, sıra adım vs yok :)
Yagmur sensörüne bu kodu girip uygula diyeceksiniz, yada baglantı hazırlayıp ulaşın bana beraber bakalım.

Ayrıca yağmur'da kapamanın çalışması için far anahtarının Auto'da ve Yağmur kolunun bi tık yukarda bırakılmış olması gerekiyor diye biliyorum.

@Umut21 hocam basit kodlama sadece yapılacak olan, sıra adım vs yok :)
Yagmur sensörüne bu kodu girip uygula diyeceksiniz, yada baglantı hazırlayıp ulaşın bana beraber bakalım.

Ayrıca yağmur'da kapamanın çalışması için far anahtarının Auto'da ve Yağmur kolunun bi tık yukarda bırakılmış olması gerekiyor diye biliyorum.
Bcm deki 3 adaptasyonu ayarlamak lazım dediniz ya ondan sordum @CemK hocam

Geri
Üst Alt