Start- stop çok az çalışmaya başladı bazen hiç çalışmıyor aküden mi sizce?

gokhan8585

Üye
İsim
gökhan
Merhaba  aracım 2015 model tdi hergün hemen aynı yolları kullanırım bugün iş çıkışı araba çalıştıktan 1 dakka sonra sorunsuz şekilde start stop çalıştı ama 2 dakka sonra klima açmama rağmen start stop çalışmadı yol filanda düzdü artık ezberledim olması gekenleri ama devreye girmedi aküsü sanırım hiç değişmemiş yeni akü mü almalıyım bir de eğer akü almam lazımsa fotodaki akü için ankarada değiştirebileceğim tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı

95AB537B-DFD0-4232-814A-9359D8FACA89.jpeg

@gokhan8585 Start stop soketini aku uzerindem kontrol ettin mi sarsıntıdan dolayi cikmista olabilir tozdan dolayi temassızlikta olabilir benim basima geldi cikardim biraz tozunu falan aldim duzeldi

bende de olmustu farkettıkten 3-5gun sonra sabah marş basmadı megersem akusu bıtmış :(( benm aracta 2016 model ama bıtebılıyormus...

Benimde 2017 Haziran çıkışlı aracımın 2019 Haziranda aküsü tamamen çöktü.

Start&Stop çoğu zaman keyfi devreye girmemeye başladıysa akünüz zayıflamaya başlamıştır muhtemelen.

Merhaba  aracım 2015 model tdi hergün hemen aynı yolları kullanırım bugün iş çıkışı araba çalıştıktan 1 dakka sonra sorunsuz şekilde start stop çalıştı ama 2 dakka sonra klima açmama rağmen start stop çalışmadı yol filanda düzdü artık ezberledim olması gekenleri ama devreye girmedi aküsü sanırım hiç değişmemiş yeni akü mü almalıyım bir de eğer akü almam lazımsa fotodaki akü için ankarada değiştirebileceğim tavsiye edebileceğiniz bi yer var mı

Ekli dosyayı görüntüle 24231
Dışardan ve servisten fiyat alınız., araç 4 yaşını doldurduysa serviste %25 parça ve işçilik indirimi var., doldurmadıysa %15

AGM tip akü almalısınız.!!

Üstündeki aynı aküye 900 tl fiyat aldım
Dışarda varta agm 70ah akü ortalama 800-900tl. neredeyse aynı fiyat., servis çok iyi fiyat vermişş., şayet serviste değiştirmeye karar verirseniz., yeni takılan akünü eksi(-) kutupta üretim tarihi yazar., muhtemelen yeni tarihli takarlar ama siz yine de kontrol ediniz.. Serviste taktırmanızın diğer avantajı normalde yedek parçalara 2 yıl garanti veriyorlar ama akü de garanti 3 yıl oluyor..

benimde başıma geldi aküyü değiştirdim sorun kalmadı, büyük ihtimal aküden yalnız dikkat et bir anda bitiyor.

Farkli marka aku takildiginda, start stop ozelliginin calismasi icin kodlama yapilarak akunun tanitilmasi gerekiyor. Yoksa aku degistikten sonrada start stop bir calisir bir calismaz. Benim basima geldi. Serviste yaptirin en iyisi. Anlayipta bu islemi kendiniz yapabiliyorsaniz ne ala.

hocam aynı marka takılacak ayrıca araba çalışırken işlem yapıyorlarmış daha önce onlarca taktık sorun olmadı dediler bende şuan kararsızım araba çalışmayana kadar belki değiştirmem aküyü

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt