Esp esc lastik basınç start stop hata uyarısı

@Makine7 Geçtiğimiz ay 15000 bakımda, servis akü ile ilgili değişim önermişlerdi, serviste değiştirdik. Aracın şasisine tanımlı olan parça numarası ne ise o parçayı takıyorlar. Zubizu indirimi ile 800 tl gibi bir rakama gelmişti (net rakamı hatırlamıyorum) . Markası Varta parça numarası 000 915 105 EB, serviste taktırın 100-150 tl için değmez.

Saygılarımla

@yavuzbattal İnternet üzerinden nasıl randevu alıyoruz peki? Daha önce telefon ile arayıp randevu alıyordum. Zibuzu ve internet üzerinden randevu almanın ne gibi artıları oluyor Hocam ?

Dün serviste efb+ varta akü taktırdım (benim araç 2015 ilk aküsü üzerindeydi. 15-20 gün önce bakıma girmiştim o esnada ölçmüşler bir sorun görünmüyordu. dün 3 defa vas 6161 ile ölçtüler akü arızası verdi ve serviste olmanın avantajıyla hemen değiştirdim 950 tl civarı)   

Niçin serviste değiştirdim ?  Aküye para ödeyerek, mikro şalter değişimini ücretsize bağladım... Sipariş verildi önümüzdeki hafta m.şalter takılacak.( P konumunda terk edin hatası için) 

Servise fazladan ödenen paralar, aracın başka yerlerinde çıkan sorunlarda + olarak geri dönüyor. Tüm bakımların serviste yapılması büyük bir avantaj. 3-5 den kaçmamanızı tavsiye ederim. Şuana kadar sadece ön balataları dışarıda değiştirdim. (aracın üzerinden orjinal çıkan markadan aldım taktım)

@forzaGilles Hocam efb/ agm olayı nasıl oluyor ? Hangisini taktırmam gerek sizce ?  
Genelde benzinlilerde efb tip akü oluyor., dizellerde ise agm tip akü oluyor., efb/agm start-stop uyumlu akü bunlar yeni araçlara standart akü takılmıyor., benzinli araca istenirse agm tip akü de takılabiyor.. servis aracın şasi nosuna ne tanımlı ise onu takar., agm biraz daha uzun ömürlü olanı ve doğal olarak fiyatına biraz daha yüksek..

@yavuzbattal İnternet üzerinden nasıl randevu alıyoruz peki? Daha önce telefon ile arayıp randevu alıyordum. Zibuzu ve internet üzerinden randevu almanın ne gibi artıları oluyor Hocam ?
@Makine7 Sercan merhaba, bu sene LGS velisiyiz, nete pek sık giremiyorum artık. Komple kampa girdik. Ben telefona vw uygulamasını indirdim. Oradan hem önceki servislerini görüyor hem de yeni randevuyu alabiliyorsun. Günü ayarladıktan sonra müsaitliğe göre onlar seni arıyorlar, sözleşiyorsunuz. 

Akü değişiminde iki akü tavsiye ediyorlar. Biri ekonomik olan diğeri ise orijinal olan mış… Orijinal diğerine göre daha pahalı. Pek kafama yatmasa da orijinal olanı taktırdım. Memnunum, kafam rahat. Garanti işi de cabası. (Eski aküm 6 yaşındaydı. Çok sorun yoktu ama uzun yolda bırakabilir endişesi yüzünden değiştim.)

Bütçene göre her şey, sorun yoksa servisi tavsiye ederim, ama bütçe açığın varsa başka alternatif bakabilirsin. (Orijinal diye sattıkları akü Varta bilgine,,,,)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dün serviste efb+ varta akü taktırdım (benim araç 2015 ilk aküsü üzerindeydi. 15-20 gün önce bakıma girmiştim o esnada ölçmüşler bir sorun görünmüyordu. dün 3 defa vas 6161 ile ölçtüler akü arızası verdi ve serviste olmanın avantajıyla hemen değiştirdim 950 tl civarı)   

Niçin serviste değiştirdim ?  Aküye para ödeyerek, mikro şalter değişimini ücretsize bağladım... Sipariş verildi önümüzdeki hafta m.şalter takılacak.( P konumunda terk edin hatası için) 

Servise fazladan ödenen paralar, aracın başka yerlerinde çıkan sorunlarda + olarak geri dönüyor. Tüm bakımların serviste yapılması büyük bir avantaj. 3-5 den kaçmamanızı tavsiye ederim. Şuana kadar sadece ön balataları dışarıda değiştirdim. (aracın üzerinden orjinal çıkan markadan aldım taktım)
Uzatılmış garantimin bitmesine 6 ay var., keşke akü su koy verse de garantiden halletsek diyee içimden geçiriyorum :)  

Uzatılmış garantimin bitmesine 6 ay var., keşke akü su koy verse de garantiden halletsek diyee içimden geçiriyorum :)  
Orjinal akü vardı bende hiç sorun vermemişti 15gün öncede bakımda kontrol etmişler yine sağlamdı. 10gün sonra Marşa bastım geç aldı hemen dedim akü kesin :)) aklıma gelen başıma geliyor zaten bu ara akü konusuna çok takmıştım. Şalter için servise geldim akü değiştirdim :)) şuandada şalter değişiyor ücretsiz.. Akünün parayı şalter saydım :D ve yaktığım benzini... 

Bu arada uzatılmış garanti VS yok benim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orjinal akü vardı bende hiç sorun vermemişti 15gün öncede bakımda kontrol etmişler yine sağlamdı. 10gün sonra Marşa bastım geç aldı hemen dedim akü kesin :)) aklıma gelen başıma geliyor zaten bu ara akü konusuna çok takmıştım. Şalter için servise geldim akü değiştirdim :)) şuandada şalter değişiyor ücretsiz.. Akünün parayı şalter saydım :D ve yaktığım benzini... 

Bu arada uzatılmış garanti VS yok benim. 
Olsun şalter ücretsiz değişince akü bir nevi kendini amorti etmiş gibi olmuş.. araç servis bakımlı olmasaydı o şalteri ücretsiz biraz zor değiştirirlerdi.. Serviste yedek parçalar 2 yıl garanti kapsamında ancak akü de 3 yıl oluyor aklınızda bulunsun..!! Kafanız rahat..

Olsun şalter ücretsiz değişince akü bir nevi kendini amorti etmiş gibi olmuş.. araç servis bakımlı olmasaydı o şalteri ücretsiz biraz zor değiştirirlerdi.. Serviste yedek parçalar 2 yıl garanti kapsamında ancak akü de 3 yıl oluyor aklınızda bulunsun..!! Kafanız rahat..
Akünün garanti 2yıl dediler bana acaba yanlış mı hatırlıyorum :s

Evet 2defa yol yapmasaydım şalter tamamen ücretsiz gelecekti. Neyse şimdi on numara oynadım, fazla değil sadece yol parası çıksa yeter :D

Akünün garanti 2yıl dediler bana acaba yanlış mı hatırlıyorum :s

Evet 2defa yol yapmasaydım şalter tamamen ücretsiz gelecekti. Neyse şimdi on numara oynadım, fazla değil sadece yol parası çıksa yeter :D
Kardeşimin Polo’sunun aküsü değiştirirken akü de 3yıl oluyor demişlerdi., salladı mı yoksa servisten servise farklı uygulamalar mı var bilemedim.. :)  

Akünün ömrünü uzatmak istiyorsanız; 15-20sn. gibi kısa duraklamalarda start-stop’u kullanmayın., akünün ömründen çok çalıyor., ben araca binince direkt kapatırım.. kontak kapalıyken elektrik çeken radio, şarj cihazı, park lambası vs.. mümkün mertebe kısa süreli olsun..

Geri
Üst Alt