U LEDLERİ AUTO KONUMDA FARLAR AÇIKKEN %100 YAPMAK

@Enderahh hocam degişmiş gibi olduk benim 2013 teki aracımda aynı sizinkidendi

mavı hatlarını daha cok belli ediyor o kesin

:'(

@Ender kardesim allah kaza bela vermesin süper olmuş

2. Kodlamadaki Leuchte3SL VLB21 Dimmwert CD-3 bu kodu bulamadım bende

Leuchte3SL VRB21 Dimmwert CD-3 kodu vardı onu yaptım acaba ondanmı değişklik olmadı

VLB değil VRB vardı sorun bundanmı acaba ya ben bulamadım yada bende yok dimi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Ender kardesim allah kaza bela vermesin süper olmuş

Leuchte3SL VRB21 Dimmwert CD-3 kodu vardı onu yaptım acaba ondanmı değişklik olmadı

U led Orjinal is ki öyle sanıyorum mutlaka vardır. sadece kodlama satırlarının yerleri farklı olabılır. iyice bakmanı öneririm. birde hangi kablo ile kodladığın da önemli göremiyor olabılır sürüm farkı açısından. bunlara dikkat ederek tekrar dene olmazsa kodlama programını aç kapa tekrar dene. bazen takılma yada görmeme sorunu olabılıyor kodlarken.

/profile/208-ender/'>@Ender kardesim allah kaza bela vermesin süper olmuş

Başlarındaki sayıya bakın hocam sonrası önemli değil parantez içindekine bakın

(1) Leuchte 2SL

(2) Leuchte 2SL

(3) Leuchte 2SL

.

.

.

.

(18) Leuchte 2SL

(19) Leuchte 2SL

Tamam hocam parantez içindeki sayı doğruydu doğru kodlama yaptım eminim ama çalışmadı :)

Tamam hocam parantez içindeki sayı doğruydu doğru kodlama yaptım eminim ama çalışmadı :)

Görüntülü ve birlikte yapma şansımız olsaydı herşey daha net olurdu .Denemeye devam. hocam bıkmadan usanmadan. bu arada eski hali mevcutsa geri alın tekrar deneyin :)  

Tamam hocam parantez içindeki sayı doğruydu doğru kodlama yaptım eminim ama çalışmadı [emoji4]Sent from my iPhone using Tapatalk
Arabaya inersen mesaj at bakalım hocam :)

@ender hocam bıkmak yok yaptıgım kodlamayı eski haline alır tekrar kodlama yaparım artıkhttp:////profile/120-mse/@MSE hocam böyle yardımcı olacağınızı bildiğim için bende en sona sizi bırakıyorum kendim hatayı bulmaya çalışıp düzeltmeye çalışıyorum sizi çok yormamak için pes edince size soruyorum :)

@ender hocam bıkmak yok yaptıgım kodlamayı eski haline alır tekrar kodlama yaparım artık@MSE hocam böyle yardımcı olacağınızı bildiğim için bende en sona sizi bırakıyorum kendim hatayı bulmaya çalışıp düzeltmeye çalışıyorum sizi çok yormamak için pes edince size soruyorum :)

sıkıntı yok elbette yardımcı olmaya çalışırız her zaman. :)  istediğin zaman yardıma hazırım ben. Ama inanıyorum ki sen kendin başaracak ve bunun tadına varacaksın. Dikkatli bir şekilde yapmayı dene göreceksin hallolucaktır :)  

Auto yok ama farları acık konuma getirdiğimde u ledler yanmıyor.

Ben bu kodları uyguladım araçta değişiklik olmadı

Bendede ayni sorun var hocam. Cozemedik....

Ben gece ve gündüz %80'e ayarladım. Birkaç değer denedikten sonra en mantıklısı bu oldu benim için. %100 yapınca, büyük U ve küçük U birbirine karışıyormuş gibi bir durum oluşuyor uzaktan bakınca. 

Orhan Hoca dedi:
büyük u ile küçük u  :mad: tabi çift u ledin var ya.  s=s15

hayırlı olsun.

tek u led de %100 de içe doğru toparlanmış gibi duruyor. haklısın bende %80 yapim bunu. 
Doğrudur. Orhan Hocam. Farketmiş olmanız iyi olmuş. %100 yapıp tam karşıdan baktığınız zaman bir gariplik olduğu anlaşılıyor.

Zaten dikkat ettiyseniz fabrika çıkış değeri %76'dır. 80den de zarar gelmez :) Küsüratlı sayıları sevmez bizim millet :)

BU SORUNU BİLEN YOK SANIRIM ?
Hocamızın bahsettiği araç far sensörü olmayan halojen farlara sahip bir golf idi. Sonradan Çin'den alınma çift u Led takılmış bir araçtı.

Sizde de durum böyleyse

(12)-Leuchte4TFL LB4-Lichtfunktion E 4 > yeni değer: standlicht allgemein

(14)-Leuchte4TFL LB4-Dimmwert EF 4 > yeni değer: 0-100 arasında istediğiniz değeri ayarlayabilirsiniz.

(12)-Leuchte5 TFL RB32-Lichtfunktion E 5 > yeni değer: standlicht allgemein

(14)-Leuchte5 TFL RB32-Dimmwert EF 5 > yeni değer: 0-100 arasında istediğiniz değeri ayarlayabilirsiniz.

Geri
Üst Alt