DSG ŞANZIMAN DÜZ YOLDA GİDERKEN GERİ VİTES GEÇME HATASI UYARISI

Conti

Üye
İsim
Erdem
Merhaba,

Dün Denizli'den Afyon'akardeşimi üniversiteye bırakmak için gittim. Giderken hiçbir sorun yoktu ama dönüşte düz yolda giderken araba sarsıldı ve geri vites geçme hatası uyarısını verip ünlem işaretini yaktı. Aracı kenara çektim stop edip tekrar çalıştırdım ünlemişareti sönmüştü. Yola devam ettim ama arada araç sarsılma yaptı. Bugün sabah işe gelirken iş yerine kadar problem çıkarmadı en sonunda park alanına giriş yaparken sarstı. Bu sorunu yaşayan veya konu hakkında bilgisi olan biri var mı?

@kaskej Peki hocam 11bin dediler indirim yapacakmış yada iyi niyet garanti varmi.. Hadi diyelim indirim yok bu parayı neden sen vercen 11 bin az paramı aldığım kişiyi ara gerekirse mahkemeye vereceğini söyle hakkını ara yazık değil mi 11bin vereceksin.. 

Upvote 0

@Mertcan33 aradim söyledim. yok dedi basta. araba baskasinin adına kayıtlı idi. o adamı aradım. adam dedi ki (tabi bunlar tanidiktir) kendisi benden parayı alır almaz Passat almış. aldigi gun araba kilitlenmiş 14 bin lira masraf cikarmis. adam bi de dedi ben kendi cebimden veririm diye. hal Boyle olunca ben de lanet olsun. mahkemeden vaz geçtim. durum bu. 

Upvote 0
@kaskej en azından yarısını alın böyle adamlara güvenme bakalım o para nasıl boğazından geçecek.. Bu kadar iyi niyetli olma belliki bilerek satmış yani 11bin çok para... 

Upvote 0
Doguş Otodan aradılar bu gün. aracın volan, akü, silecekler, arka fren balataları ve ampuller degişecek diyor. Fiyatları ise şöyle: 1-Ampül soketli 180,  soketsiz 104 lira 2- Arka fren balataları: 220 işçilik 100 3- ön arka cam silecekler 150 4-volan 2200 işçilik 1100 lira 5- akü orjinal 100 , ekonomik akü 700 lira

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
şazımanın  bozuk olduğunu  bilerekten satmışlar  araçı elden  çıkarmak için

mahkemeye versen paranı alırmısın zor 

Upvote 0
bu gun arabayı teslim aldım. volan da değiştirildi. silecekler ve kısa far ampulleri dahil olmak uzere 16 bin lira hesap cikardilar bana. (Çankaya doğuş otoya vermiştim.)

Upvote 0
@kaskej artık aracınızı çok uzun süre satmadan kullanın hocam sonuçta SIFIR oldu aracınız güle güle kullanın... 

Upvote 0
@kaskej

hocam şimdi , 

bu şanzuman size kaça mal oldu ,  çerez / meyve tabağı  silecek ampulü falan bir kenara bırakırsak ???

Upvote 0
@kaskej geçmiş olsun şanzıman değiştiyse garantisi de vardır artık rahatça binersiniz. doğuş oto çankayada hangi servis danışmanı ilgilendi sizinle bu arada?

Upvote 0
@OnurJZ389 @OnurJZ389 merhabalar aynı problem kar arabasının aracıma çarpmasından sonra oluştu servisten çıktıktan1 gün sonra fakat Avek iyiniyet garantisi kapsamına almam diyor, sizce ne yapmalıyım? Hatta sizin yazdıklarınızı gösterdim itimat etmiyorlar rica etsem maslakta hangi servis sorumlusuna götürdüğünüzü öğrenebilir miyim? Gerekirse aracımı oraya çekerim.

Upvote 0
@OnurJZ389 merhabalar aynı problem kar arabasının aracıma çarpmasından sonra oluştu servisten çıktıktan1 gün sonra fakat Avek iyiniyet garantisi kapsamına almam diyor, sizce ne yapmalıyım? Hatta sizin yazdıklarınızı gösterdim itimat etmiyorlar rica etsem maslakta hangi servis sorumlusunagötürdüğünüzü öğrenebilir miyim? Gerekirse aracımı oraya çekerim.

Upvote 0
@meb Merhabalar. Ben aracımı Maslak Doğuş'a götürüyorum. İyi niyet garantisi konusunda da, yetkili özel servis tecrübe etmedim ama, distribütor olan doğuş servislerinin haricinde diğer yetkili özel servislerin (Avek vs) bu konuda "iyi niyetli" olduklarını düşünmüyorum. Bu yüzden de aracımı aldığımdan beri, ki aracımı da oradan aldım, Maslak Doğuş'a götürüyorum. Bu zamana kadar iyi niyet garantisi ile mekatronik değişimi bile yapıldı.

Upvote 0

@meb Hoşgeldiniz.
Forum kuralları gereği yadım talebinden önce!

Şu  konuya Ben Kimim? / Tanışma Konusu uğrayıp kendinizi ve aracınızı ailemize tanıtırsanız daha sağlıklı ve çabuk cevap bulabilrsiniz.

İyi Forumlar

Upvote 0

Geri
Üst Alt