Golf 7 aracıma motor yıkama yaptırmayı düşünüyorum

beyin ve akü çevresini koruyarak iki ayrı zamanda yıkattım, yıkattıktan sonra kurutmaya yardımcı olmak adına hava tutulmasını isterseniz daha sağlıklı olur

@mbonat aynı yöntemle Vp apc ve fırça ile ben de giriştim. Hatta Vp foam da sıktım bir miktar kirler yumuşasın diye.  Ama yine de sağda solda köşelerde sökemediğim kahverengi kahverengi yağ birikintisi gibi birikintiler var. Apc dışı ne yapabiliriz ki buna? 

Ayrıca kaput keçesi sökümünü nasıl yapıyoruz? Kaput altında da nokta nokta sıvı lekeleri var ama keçeyi ıslatıp sarktırmaktan korktum

@mustafacagri 

@mbonat aynı yöntemle Vp apc ve fırça ile ben de giriştim. Hatta Vp foam da sıktım bir miktar kirler yumuşasın diye.  Ama yine de sağda solda köşelerde sökemediğim kahverengi kahverengi yağ birikintisi gibi birikintiler var. Apc dışı ne yapabiliriz ki buna? 

Ayrıca kaput keçesi sökümünü nasıl yapıyoruz? Kaput altında da nokta nokta sıvı lekeleri var ama keçeyi ıslatıp sarktırmaktan korktum
Babamın aracındada o yağ lekelerine benzeyen şeyler var. Yağ bakımını yapan usta yağı dökmüş zamanla yağ orda katılaşmış diye düşündük . Araç şampuanını foam olarak attım apc sıktım sihirli sünger fırça denedim çıkmadı . En son aklıma balata temizleyici geldi onuda ilk sıktığımda fayda etmedi 2-3 kez sıkıp sildikçe rengi açıldı fakat hala çıkmayan bir kaç tane kaldı . 

Golftede çamurluk içi motor kulağı ve kulelerin orda katılaşmış tozlar vardı onları basınçlı su ile hallettim .

Keçeyi her yıkamada çıkartmakta fayda var motor yıkadıktan sonra eğer suyun buharlaşmasını beklemeden kaputu kapatıp yol yapılırsa buhar keçeye geçiyor ve sarkıtabiliyor .

Alta resmini attığım klipslerden kullanılıyor ikisini birbirine doğru ittirdiğinde küçülüyorlar ve dışarı doğru çektiğinde yerinden çıkıyorlar . Keçeyide temizlemenin en güzel yanı bezi ıslatıp silmek . Apc sıkıp makina ilede çekilebilir.

E5BC5802-1BA9-48D7-ACA3-F67EA71D1B2A.jpeg

@mbonat bir deneyeyim hocam teşekkür ederim. Kaput altında olan o yağ benzeri noktalar Bi türlü çıkmadı ama ben de deneyeyim spreyleri

Arkadaşlar bu buharla motor yıkama nasıl oluyor yaptıran varmı ??

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ümit Akkaya Su yerine buhar kullanılıyor buhar makinası ile fırçalayarak yapılıyor . Motor yıkamada belirli birkaç unsur var bunlara dikkat ettikten sonra . Basınçlı makina ile yıkasınızda zarar gelmez . 

Motor temizleme spreyleri var sonaxin veya diger markalarin o sekilde ilk gunku hakine getirebilirsiniz 4-5 saat ugrasirsaniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Onr3434 Hocam yıkama öncesinde beyin ve aküyü poşetle güzelce muhafaza edip yıkama işlemini yapabilirsiniz 

Würth motor temizleyici ile temizledim, memnun kaldım.
IMG_9302.JPG
e89539d4fbc3cb1f5c524d09fc2308b2.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt