Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

çizmişler , biz ne kadar araçlarımız üzerine titresek de. Allah beterinden korusun diyorum artık sadece.
Hocalarım malesef şunu belirtmek istiyorum aracı sıfır teslim alırken yıkanıp teslim ediyorlar ya işte yıkayan kişi tarafından çizilmiş olarak alıyoruz o B sütündaki piano black kısmını

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah Oğuzhan tam takım ekipmanların [emoji4]  Nerde ? Savrun damı yıkıyorsun aracı [emoji4] 
Maşallah diyelim , Savrunda Turp yıkanır hocam.Evin aşağısında arıtılmış su ile yıkıyorum.Malum kireçten koruyorum

Bi Görüşemedik Yazın. kısmet bu yaza. Gel Adnırına misafirim ol. ÖZer KUyumculuk Eniştem sürekli orada takılırım. Gel Yayla biraz Adnırın da çayımızı kahvemizi iç yemeğimizi ye.  Gelir ken de acılı şalgam getir ama :)  

Bi Görüşemedik Yazın. kısmet bu yaza. Gel Adnırına misafirim ol. ÖZer KUyumculuk Eniştem sürekli orada takılırım. Gel Yayla biraz Adnırın da çayımızı kahvemizi iç yemeğimizi ye.  Gelir ken de acılı şalgam getir ama [emoji4] 
Hocam siz arayacaktınız aracınızın gizli özelliklerini açacaktık ,İnşallah bu sefer kısmet olursa gelirim.Tabiki ne istiyorsanız alıp gelirim,siz de gekin buyrun haberleşelim geldiğinizde inşallah

Hocam siz arayacaktınız aracınızın gizli özelliklerini açacaktık ,İnşallah bu sefer kısmet olursa gelirim.Tabiki ne istiyorsanız alıp gelirim,siz de gekin buyrun haberleşelim geldiğinizde inşallah

Araçta gizli özellik kalmadı açtım hepsini :)  seni aradım hemde 2 defa ama ulaşılmadı muhtemelen şehir dışındaydın. herneyse bu yaza ınsallah numaran aynıysa sıkıntı yok. Gelirsen herzaman beklerim Andırın a. bende gelirsem Kadirli de bir sucuk ekmek yeriz malum meşhurdur :)  Görüşmek üzere kendine iyibak :)  

Araçta gizli özellik kalmadı açtım hepsini [emoji4] seni aradım hemde 2 defa ama ulaşılmadı muhtemelen şehir dışındaydın. herneyse bu yaza ınsallah numaran aynıysa sıkıntı yok. Gelirsen herzaman beklerim Andırın a. bende gelirsem Kadirli de bir sucuk ekmek yeriz malum meşhurdur [emoji4] Görüşmek üzere kendine iyibak [emoji4] 
Maşallah açmışsınız hepsini.Hadi ya ben genelde öyle bişey olursa dönüş yapardım ama k.bakmayın bizim aile haca gitmişti yoğun vardı ona denk gelmiş olabilir. Numara aynı hocam.Allah razı olsun.Tabiki yanında şalgam ile süper oluyor.Artık sizde trabzondan ne getirirseniz [emoji4]

Açıkçası bu ürünlerden hiç anlamıyorum Emre hocam :)

@silvershadow Yetişin Murat hocam lütfen aydınlatın bizi :)  
Değerli Muhammed Hocam;

Davet için teşekkürler.

Değerli Emre üstadım haklı. Cilalı şampuanını yeri ayrı sert cila nın yeri ayrı. @magic

Cila içeren şampuan sert cilayı korumak için kullanılan üründür. 

Mutlaka sert cila yapılmasını öneren üretici firma bunu neden kendisinin yapıp göndermediğini de açıklama zahmetine girmez.

Çok detaylı ve fabrikasyon olarak yapılamayacak olması diye tahmin ediyorum.  Milyonluk makinelerde bile sert cila yapılmış olarak gelmiyor. Şu yazımı tamamlayıcı ve detay isteyenler için  önerebilirim.

http://www.golftutkusu.com/topic/510-araç-yıkamada-hangi-şampuan-kullanmalı/?do=findComment&comment=4479

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araçta gizli özellik kalmadı açtım hepsini :)  seni aradım hemde 2 defa ama ulaşılmadı muhtemelen şehir dışındaydın. herneyse bu yaza ınsallah numaran aynıysa sıkıntı yok. Gelirsen herzaman beklerim Andırın a. bende gelirsem Kadirli de bir sucuk ekmek yeriz malum meşhurdur :)  Görüşmek üzere kendine iyibak :)  
Hocam bende yılda bir iki sefer gelirim Andırına malum hanım köy. Geldiğimde görüşmek tanışmak isterim. Ordada bir golfçü arkadaşımızın olması güzel olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@magic Kesinlikle Serviste Boya koruma , Cila Uygulaması , Seramik Kaplama yaptırmayın. VW Servisi bu işte çok acemi(Williams'dan bahsediyorum).Neden derseniz anca sıfır araç teslimatı yapıyorlar ve bir türlü sizin araca sıra gelmiyor.Gelse de baştan sağma oluyor.Bizzat gördüm yapılan işlemleri.Tabi genelleme yapmak gerek mi bilemiyorum ama risk almamak için kendiniz yapın derim ben kesinlikle aracımı onlara yaptırmadım,yaptırmam da.Ben sizlere işlem sırasını aktarayım :

Öncelikle 1.Aşama:(Meguiars Oto Şampuanı) ile yıkayıp (Meguiars Kurulama Beziyle)kurulayın.

2.Aşama:Sonra 3 ayda bir yapılması gereken (Meguiars Kil Uygulaması) yapın.

3.Aşama.Tekrar (Meguiars Oto Şampuanı) ile yıkayıp (Meguiars Kurulama Beziyle)kurulayın.

4.Aşama:Aracınızda kılcal çizikler varsa (Meguiars Çizik Giderici Uygulamasını) yapın.

5.Aşama:Tekrar (Meguiars Oto Şampuanı) ile yıkayıp (Meguiars Kurulama Beziyle)kurulayın.

6.Aşama:Aracınızda Harelenmeler varsa(Meguiars Hare Giderici Uygulamasını) yapın.

7.Aşama:Tekrar (Meguiars Oto Şampuanı) ile yıkayıp (Meguiars Kurulama Beziyle)kurulayın.

8.Aşama:Boya korumaya zemin hazırlamak için (Meguiars Polish uygulamasını) yapın.

9.Aşama:Artık (Meguiars Boya Koruma uygulamasını) yapabilirsiniz.

Artık Aracınız koruma altında...

Aracınız kirlendi ya da yıkamak istiyorsunuz.

1.Aşama:(Meguiars Oto Şampuanı) ile yıkayıp (Meguiars Kurulama Beziyle)kurulayın.

2.Aşama:(Meguiars Sıvı Sprey Wax uygulamasını) kullanabilirsiniz.

Aracınızın hem korunduğunu hem de parladığını göreceksiniz.

İyi Forumlar :'(
Oğuzhan hocam, sıfır araçta, herhalde yıkadıktan sonra direkt 8.aşamadan başlanıyor,

sonra boya koruma dediğiniz de bu mudur?: http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315_324&product_id=1057

polish ve boya korumayı şu pedle mi yapıyoruz? http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315_324&product_id=884

@magic Hocam aynen öyle.Aşamaları siz kendi aracınızın durumuna göre hangi aşamada sizin araçta eksik ise ordan sırayla takip edebilirsiniz

Hocam Allah kaza bela vermeden huzurla kullanmanı nasip etsin öncelikle,

Hocam aracı teslim aldın mı bilemiyorum ama en başta bence imkanın varsa bir boya koruma yaptırmanı tavsiye ederim tabii hocalarımız daha iyi bilir benim şahsi görüşüm,

Maddi imkanın olursa hydrocarbon kaplama yaptırman eğer araç rengi için takıntın varsa bence ideal ama 2000TL civarında dolaşan fiyatlar mevcut.,

Murat hocamın ekranda görüntüsünü paylaştığı ürünlerin bir çoğu bende de mevcut meguires bu işte en iyi marka hocama destek veririm,

Yıkamacılar daki basınçlı su ile yıkama evet sakıncalı ancak onu engellemek biraz zor dar alanda yıkama yapan çok,

İstesen de istemesen de hava koşulları nedeni ile hare olarak bildiğimiz ve ısıkta halka halka şeklinde görünen ince çigiler elbet oluşacak bu kaçınılmaz,

Dış yıkama bezi olarak mutlaka güderi bir bez tercih etmeni tavsiye ederim ancak güderi bezi ilk aldığında kullanamassın araç üzerindeki suyu almaz bezi mümkün olduğunca kirleterek 4-5 defa yıkaman gerekli zaten belli bir süre sonra suyu çektiğini göreceksin 

İç aksamadaki kirler için kaliteli bir fiber bez ile nemli şekilde silmen yeterli olacaktır kimyasal işine girme derim

Golf sahibi olmak ayrıcalıktır değer vermek hepimiz için geçerli....

Hocam bende yılda bir iki sefer gelirim Andırına malum hanım köy. Geldiğimde görüşmek tanışmak isterim. Ordada bir golfçü arkadaşımızın olması güzel olur.
Mutlaka Beklerim Andirin Yazın çok daha güzel olur. Tüm Arkadaşlarımız ve dostlarımızı ağırlamak bize mutluluk verir. Teşekkürler

One Life Live it.!!!

Geri
Üst Alt