Ek Yakıt Miktarının Bilgi Ekranında Gösterilmesi

Orhan

Üye
İsim
Orhan
Select - 17 instruments

Coding --> Long coding helper bölümüne tıklayıp

Byte 10 seçip bit 4'e tik atıyoruz.

Bu yolla yapamayan, kablosu LCode2'yi açmayanlar ise aşağıda ki yolla yapabilirler.

17 instruments'e girin.

Coding --> Long coding helper bölümüne tıklayıp

Byte 10'a gelip aşağıda ki resimde işaretlediğim yerde yazan değeri aklınızda tutun.

4rXVdL.jpg

Sonrasında Long coding den çıkın ve coding ekranında "Current Cod"kısmında o aklınızda tuttuğunuz değeri bulun. 

"A" harfinin solunda ki değeri "3" yaparak yeni kodu kaydedin.

j3mrJm.jpg

DİKKAT: Eğer aracınızda bluetooth yoksa 17-İnstruments-->Coding-->Long Coding Helper-->Byte10-->Bit 5'de ki tiki kaldırın.(Display Telephone Menu'de ki tiki kaldırın.)

NOT: Depo doluyken göstermiyor bilginiz olsun. Depo 3/4 olduğunda göstermeye başlayacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca

Bunun herhangi bir görseli var mı Orhan Hocam? Ben bunu anlamış değilim.

mandufla dedi:
@Orhan Hoca

Görselini ekleyelim hocam iyi dediniz onu :)

Yakıtınız azaldıkça deponun tam dolu olması için eklenmesi gereken yakıt miktarını gösteriyor. Mesela şuan benim 45litredir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

mandufla dedi:
@Orhan Hoca

ek yakıt görseli hocam. ne ilginçtir golf için bir görsel nette bulamadım. aracımdan çektim.

15 lt daha alabilirsin demek.

o87qRb.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Byte 10 seçip bit 4'e tik atıyoruz demişsiniz hocam onun video görselini atabilirmisiniz ben onu tam olarak anlamadım yapmadım

Byte 10 seçip bit 4'e tik atıyoruz demişsiniz hocam onun video görselini atabilirmisiniz ben onu tam olarak anlamadım yapmadım Sent from my iPhone using Tapatalk
İlk bağlantıdan sonra select'e tıklayınca araca bağlı ünitelerin olduğu bir ekran açılır. Buradan 17 İnstruments'e girin sonra coding ardından long coding helper'ı açın. İki basamaklı ayrı kutucuklar içinde sayılar göreceksiniz. Onların her biri bir byte oluyor. Üstüne tıkladığınızda kaçıncı byte olduğunu görebilirsiniz. Byte 10'u bulun ve gelen ekranda bit 4'ü seçin. Eğer bit 4'ü göremiyorsanız aynı pencerede LCode2 yazan bir buton var ona tıklayın bir uyarı verir ona tamam deyin yeniden bir long coding helper ekranı açılacak. Bu ekran üzerinde bahsetmiş olduğumuz bit4'ü görebilirsiniz.

3a1f1e80c8a1edd385b7f0f9f335fe86.jpg

Yani anladığım kadarıyla 2 basamaklı rakamlar byte oluyor

Resimde bit4 ü göremediğim için diğer dediğiniz yolu kullanacağın doğru anlamısım dimi tşkler kolay gelsin

@UmuDo

Kırmızıyla uzun yuvarlak içine aldığım kısımlar byte kısımları, onlardan birine tıkladığınızda maviyle yuvarlak içine aldığım yerde kaçıncı byte olduğunu gösterir. (Eğer doğru ekrandaysanız kırmızıyla yuvarlak içine aldığım 2A yazan byte'a tıkladığınızda mavi yuvarlağın olduğu yerde Byte10 yazar, yanlış saymışta olabilirim bir sağında ki veya solunda ki de olabilir.) Byte 10'u bulduğunuzda turuncuyla yuvarlak içine aldığım yerden bit4ü bulup aktif edin. Bit4 yoksa @mse Muhammed Abimin anlattığı Lcode2 yöntemiyle yapabilirsiniz.

Bu ek yakıt benim15.7 kabloda çıkmıyordu,@mse Muhammed biliyordu, bunun bi triği mi çıktı yapmak için ?@fcsrn

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tşkler anladım ve uyguladım hocam :)

Dolu olduğu için göstermiyor :)

bf9a945478f474a8e1ea5234f5f73824.jpg

15.7 ile çıkmıyor bit 4.

LCode2 de işlemiyor 

Geri
Üst Alt