Kadran Selamlama

Merhaba kendi aracimda (golf 7) acmistim bu ozelligi. Bi arkadasim disarda actirmis tum ozellikleri Jettasi var 2012 . Birtek kadran selamlama acilmamis. Usta 2012 6. Ay oncesi araclarda bu acilmiyor demiş. Bende bi bizim foruma sorayim sen bekle hele dedim  ;)  Bilgisi olan var midir ? 
MErhaba hocam;model araç olarak genellemek doğru olmasa da, Gösterge tablosu ünitesinin destekleyen desteklemeyen şeklinde olması durumunda Bazı araçlarda açılamayabilir. Bu Gösterge için olmayan bir özelliğin açılamama durumudur. Daha somut bir örnek vermek gerekirse DVD sürücüsü olmayan pc de cd&dvd  ile film izlemeye çalışmakla aynı şeydir ki mümkün değildir.

Golf GTI, R ve fabrika çıkış üzerinde Discovery Pro bulunan araçlardaki G Göstergesi, turbo basıncı göstergesi olan Performance Monitör ekranını çözebilen henüz yok mu acaba? 

Ne vardı sanki off road monitor olmasa da performance monitör olsaydı. 

Yarin deneyecegim bakalim arkadasin 5. Ay 2012 jettasina

Hayalet ekranda da aynı şekilde mi oluyor acaba,bilgisi olan var mı arkadaşlar?

MErhaba hocam;model araç olarak genellemek doğru olmasa da, Gösterge tablosu ünitesinin destekleyen desteklemeyen şeklinde olması durumunda Bazı araçlarda açılamayabilir. Bu Gösterge için olmayan bir özelliğin açılamama durumudur. Daha somut bir örnek vermek gerekirse DVD sürücüsü olmayan pc de cd&dvd  ile film izlemeye çalışmakla aynı şeydir ki mümkün değildir.
Abi ben bi ara açıyordum 2009 2012 arası kadranları. gösterge sökülüp eprom değişimi ile oluyor. Ama riski çok olduğundan yapmayı bıraktım. 

Necati abi 2012 6. Ay öncesi araçlar için nasıl yapabiliriz şu an güncel olarak bir bilgin var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2008 model A3 

gösterge komple dağılıyor devir saatinin arkasında eprom var o okunup gerekli düzenleme yapılıp tekrar yazılıyor. Ama riski çok gösterge ve abs nin uçma riski var. bi golf 6 da uçurdum geri getirene kadar sabahladım

2008 model A3 

gösterge komple dağılıyor devir saatinin arkasında eprom var o okunup gerekli düzenleme yapılıp tekrar yazılıyor. Ama riski çok gösterge ve abs nin uçma riski var. bi golf 6 da uçurdum geri getirene kadar sabahladım
2011 polo aracım var,Ankara da gizli özellik açan birisi 2009-2012 arasına da kadran sökmeden kadran selamlama yapabileceğini söyledi.Doğru mudur acaba?

Selamlar henüz yeni golf sahibi biri olarak aranıza katıldım. Birazda bu işlere hevesim var. 200-250 tl vererek açıyorlar burada özellikleri bu paraları verene kadar kendim yapayım dedim. Ae den 400 tl civarına yeni nesil vagcom kablosu edindim. Bugün elime geçti ve heyecan ile kurulum yapıp araca bağladım. İnternet açık şekilde de bağladım. Kapalı şekildede her hangi bir sorun ile karşılaşmadım. Kabloda yeşil ışık yanıyor. Lakin konununmesaındaki içerikleri bulamadım. Çokta kurcalamadım. biyerleri karıştırırım diye [emoji4] İngilizcem olmadığı için oradaki yazılara yes verdim. 
3. ekran çıktı oradada ilk mesajda belirtilen sekmeleri bulamadım.
Resim ekliyorum. yardımcı olur iseniz çok sevinirim. Tekrar selamlar sevgiler

Aracım 2015 Golf Comfortline

Ekleme: Test etmeden yapmaya çalıştım sanırım şimdi tekrar pc bağlayıp test etmesini bekliyeceğim.
Testten sonra yapmayı deneyeceğim.

Mutlu son : biraz kurcalayınca buldum sorun çözüldü

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    306.9 KB · Görüntüleme: 9
  • 2.jpg
    2.jpg
    302.4 KB · Görüntüleme: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    413.9 KB · Görüntüleme: 10