Jump to content

LANE ASSİSTİ AÇMAK

Recommended Posts

• Kurucu Yönetici
7 saat önce, laedri yazdı:

S.a Arkdaşlar aranıza yeni katıldım Golf 7 highline aracımı yeni aldım İstanbul Avcılar K. çekmece Sefaköy cıvarında arkdaş varmı Lane assist açma konusunda..bana yardımcı olunacak.. teşekür ederim şimdiden

Hocam arcınızda uzun far asistanı yoksa ön cam değişimi gerekli ve baya maliyetli bir iş.

Ön cam değişimi ile birlikte u led far da yoksa 10.000 civarı tutar 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 142
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Dinamik Light Assist opsiyonu var olan araçlarda Lane Assist opsiyonunu açabilir opsiyon listesinde olmayan bedava bir opsiyona sahip olabilirsiniz. http://www.stemei.de/pages/coding/vw-golf-7/la

Korkmaya gerek yok. Garanti için sorun olmaz. Aracı dod dan aldım. Garantisi bitik araç. Koltuk ısıtma taktım ve tüm gizli özellikleri açtım. Devamında iyi niyetten direksiyon airbaği değişti. Yani gi

Merhabalar Lane assist yapabilmek için öncelikle tüm parçaların elinizde hazır olması gerekiyor. Bunlar Dikiz aynası, Ayna kapağı, Tesisat En önemlisi kamera. Bu parçaların parça kodlarını verem

Konudaki görseller

• Kurucu Yönetici
12 saat önce, laedri yazdı:

@yusuf Ustam DLA sistem var aracın bazı özelikleri acilmiş ama LANE asist devre dışı diyor aktif olmuyur.. bu hatayı nasil düzeltiriz ilk defa Golf kulanıyorum..

Hocam açan düzgün yapmamış muhtemelen. Ya da sırf özellikleri açıp varmış gibi satmış olabilirler. Aracın ön camdaki üst kısmının foto atar mısınız. Sensörlerin olduğu bölüm 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Merhaba arkadaşlar bu sonradan kendimiz yada başkasına açtırmış olduğumuz özellikler garanti kapsamı veya iyi niyet garantisini devre dışı bırakıyor mu? En çok bu düşündürüyor beni bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
12 dakika önce, ismailtnc yazdı:

Merhaba arkadaşlar bu sonradan kendimiz yada başkasına açtırmış olduğumuz özellikler garanti kapsamı veya iyi niyet garantisini devre dışı bırakıyor mu? En çok bu düşündürüyor beni bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum :) 

Aracın garantisini vs bozmaz kalıcı bir değişiklik olmadığı için. Gizli özellik açtırıp servise gitmeden önce özellikleri kaldırıp git farkedilmez bile :) 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici

@ismailtnc Kendiniz yapacaksanız evet yaptıklarınızın tersini yapmanız gerekiyor. Bu işi yapan birisine yaptıracaksanız en başta dersiniz böyle böyle sonradan sildirmek istiyorum diye. Şu zamana kadar gizli özellikleri açık diye garantisi bozulan kimseye denk gelmedik bu forumda. Bazı servisler bile isteğe göre açıyor gizli özellikleri.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
7 saat önce, ismailtnc yazdı:

@AhmetCakmak Kolay bir şekilde kaldırmak için eski ayarların fotolarını çekmek lazım sanırım değil mi? Aracım full değil ama 2+2 garantisi devam ediyor merak ettim doğrusu çok fazla ayarlar yapılabildiği için :)

Korkmaya gerek yok. Garanti için sorun olmaz. Aracı dod dan aldım. Garantisi bitik araç. Koltuk ısıtma taktım ve tüm gizli özellikleri açtım. Devamında iyi niyetten direksiyon airbaği değişti. Yani gizli özellik garanti vs etki etmez 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Hocam retrofit konusunda bu forumda bir çok konuya öncülük ettiniz. Lane assitle ilgili nasıl yapılır? Parça numaraları neler? Aşağı yukarı fiyat bilgisi? Paylaşırsanız bizler için de iyi olacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhabalar
Lane assist yapabilmek için öncelikle tüm parçaların elinizde hazır olması gerekiyor.
Bunlar
Dikiz aynası,
Ayna kapağı,
Tesisat
En önemlisi kamera.
Bu parçaların parça kodlarını veremem çünkü aracınızın vcds full scan olmadan yanlış yönlendirme olur.
Sonrasında ön camınızı kameranıza uygun cam ile değiştireceksiniz. 2 farklı cam var ve montaj yapacak kişinin mutlaka size öncülük etmesi gerekiyor.

Sonrasında montaj kodlama ve kalibrasyon. Bu işlemler biraz can sıkıcı olsa da sonunda sabrın sonu selamet olur.

Son olarak söylemek istediğim, dikkat çekmek istediğim en önemli konu ise bu bir Retrofit dir yani araca daha önce olmayan bir donanımı sonradan eklemektir. Basit bir kodlama veya konfor sinyal sayısını arttırma gibi bir kodlama değildir. Zor teferruatlı ve komplike işlemlerden birisidir.

Kolay gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...