Bakım zamanı...

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Merhabalar değerli arkadaşlar...

2014 1.2 tsı golfumuzun bakım zamanı 80 binde aracım servisi aradım 1200 lu bişey dedi yok yaş dan dolayı şu bu indirim derken 960 kusurlu rakamlar çıkardı tabi manuel aracım artık servis işi bitti gibi sigaranın 18tl olduğu ülkede benzinin hampetrol yerlerde 59 seviyelerinde dolar desek maşallah 5.60civarında fakat biz halan daha h petrol 70 mis dolar 5.80 mis gibi 7 t den aldığımiz benzinin açıklamasını yapamazken en azından bakımı uygun çıkarma derdine düştüm uzattım ama kusura bakmayın çok koydu:)... 

Arkadaşlar ben yag konusunda 1 kere yanlış yaptım start stoplu koydum castrol çok iyi falan dediler aracımın çalışma sesi arttı 5000 km geçti serviste tekrar bakıma soktum orjinal yag olsun dıe 70 binde şimdi 80 binde ben her 10 binde değiştiririm yag önemli fakat sormak istediğim çok kaliteli yag almak istiyorum castrolun bi yağı vardı forumda değerli bir arkadaş paylaşmıştı bulamadım 1 litrelik oluyormuş castrolun onu öğrenme şansım varmı 4adet almam gerekiyormuş Hatta tam anlatamadım farkındayım fakat özetle 

Kaliteli yag ve tüm bakim malzemelerini sipariş edebileceğim güvenilir int alabileceğim yer arıyorum...

Uzun oldu kusura bakmayın naçizane derdimi de paylaştım golfumle çok şey paylaşıyoruz golf tutkusundaki değerli dostlarla da aynı şekilde bir bağ oluştu naçizane yazdım affınıza saginarak saygılarımla...

@yalin teşekkür ederim hocam siparişi verdim whatsapp tan yazdım bakalım geri dönüş yaparlar şimdilik yag kaldı castrol dan şaşmak istiyorum ama castrolun da büssuru serisi var hangisi uyumlu olur orjinalini bulmak ayri dert onuda çozduk mu iş tamamdır tekrardan teşekkür ederim 

@Mmt0634 bende cok arastırdım yag meselesını.. Burdakı arkadaslardan ogrendıgım kadarıyla Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30  onerıyorlar fıltrelerı sana verdıgım sıteden gecen hafta aldım yagıda lıquı moly alacagım... denedıgım bırsey degıl ama forumda cok ovduler ıstersen sen de bır arastır...

@yalin lan mali bakmıştım evet öneriyorlar fakat 5 litre mis yag olunca bence aracın en önemli parçası riske atamadım ben bu bakımda yine castrol kullanayım da olmazsa öbür bakımda tavsiyeler devam ederse atarım teşekkür ederim hocam 

Yağ konusunda ben de sürekli araştırma halindeydim. Motul xcess ve ya xfe 5-30 ya da shell Helix. Ayrıca Bazı yetkili servisler 0-30 numaraya geçmişler. Önemli olan 502 ve ya 504 onay kodunu sağlatabilmek. Her yıl değiştiririm diyenler 502 tercih etsin. Uzun bakım aralığı 504. 

@Yigit3735 nerede yazar hocam bu 502 504 gibi onay kodları ürün ambalajinda mi var bilginiz varmidir 

Ben her yıl 2 defa değiştiririm 6 ay da bir yaz a girerken kısa girerken km dolsun dolmasın ama artık servise gidecek gucum kalmadı kendi işimi kendim görme zamanı geldi o yüzden sordum onay kodu ambajdami yoksa nerede....

@Yigit3735 bazı servislerin 0w-30 yağ kullanması sizi aldatmasın., 0 numara yağ su dan hallice incecik bir yağ., TSI motorların yağ eksiltme problemlerinin olduğu bir ortamda 0 numara yağ kullanmak bile bile lades olmak demek.. Kars, Erzurum, Hakkari gibi kışın -30°C dereceleri gören çok sert geçen bir yerde mecburen kullanılır.. diğer türlü anlamsız..

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt