Golf 7 Hangi Marka Filtreler Çıkıyor?

Mayıs 2019'da ilk bakımında üzerinden çıkan filtre, yenisinin markası nedir bilemiyorum ama bunun performansını vermiyor. bu markada koku nedir bilmezdim. Araç Temmuz 2018'de alındı

Ekli dosyayı görüntüle 23921Ekli dosyayı görüntüle 23920
Olasılıklar; Mann, Denso, MicronAir, Valeo 

İçlerinden en kalitelisi mann ve micronair, sonra denso, valeo’yu hiç anlatmayayım..Dışardan temin edecekseniz Mahle ‘de üst kalitede., 

Aklıma gelen diğer olasılık; taktıkları filtre kalitelidir ama ters taktılarsa., yani alt kısımda olması gereken yüzey üst tarafa bakacak şekilde takıldıysa o zaman rahatsız edecek koku oluşumu olabiliyor.. Filtrenin yazılarının olduğu bölümde aşşağı doğru bir ok ibaresi vardır., o ok işaretinin olduğu yüzey aşşağı bakacak şekilde monte edilmesi gerekiyor(bazı markalarda tam tersi)., ama takan kişi bunu biliyor mu derseniz yorum yapmayayım :)  

Rahatsız ediyorsa pahalı bişey değil zaten, kendiniz bile değiştirebilirsiniz; https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-2014-2017-polen-filtresi-mann-marka

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 doğru montaj; resimdeki filtrede okun yönü aşşağıya bakıyor., yani o ok işareti diyorki; filtreyi yerine monte ederken ok yönünün işaret ettiği taraf aşşağıda kalacak şekilde monte ediniz.. (farklı markalarda tam tersi olabilir/olabiliyor..)

Not: aracınızdan çıkan eski filtreye bakınca oldukça kirli olduğu anlaşılıyor., araç bu tip tozlu ortamlarda kullanılıyorsa 6 ayda bir değiştirmeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır..

Örnek resim;

aaaa111.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Culture33 doğru montaj; resimdeki filtrede okun yönü aşşağıya bakıyor., yani o ok işareti diyorki; filtreyi yerine monte ederken ok yönünün işaret ettiği taraf aşşağıda kalacak şekilde monte ediniz.. (farklı markalarda tam tersi olabilir/olabiliyor..)

Not: aracınızdan çıkan eski filtreye bakınca oldukça kirli olduğu anlaşılıyor., araç bu tip tozlu ortamlarda kullanılıyorsa 6 ayda bir değiştirmeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır..

Örnek resim;

Ekli dosyayı görüntüle 23925
Servis montajladığı için bilemiyorum ama koku alıyor diye filtrenin kontrolünü istedim, filtrede montajında herhangi bir sorun yok dediler, vee aynen size katılıyorum, kirlilik oranına göre kıyas yapıp değiştirmek için kontrol amaçlı istemiştim filtreleri Ekim ayı içinde polen filtresini tekrardan değişeceğim, 2 bakımına da 6000 km kaldı.

Araç yolların durumundan dolayı değil de fabrikada park alanında, haliyle üzerine toz birikmesi oluyor. yani polen filtresi çok fena kirlenirken hava filtresi o kadar da kirli değildi.

Olasılıklar; Mann, Denso, MicronAir, Valeo 

İçlerinden en kalitelisi mann ve micronair, sonra denso, valeo’yu hiç anlatmayayım..Dışardan temin edecekseniz Mahle ‘de üst kalitede., 

Aklıma gelen diğer olasılık; taktıkları filtre kalitelidir ama ters taktılarsa., yani alt kısımda olması gereken yüzey üst tarafa bakacak şekilde takıldıysa o zaman rahatsız edecek koku oluşumu olabiliyor.. Filtrenin yazılarının olduğu bölümde aşşağı doğru bir ok ibaresi vardır., o ok işaretinin olduğu yüzey aşşağı bakacak şekilde monte edilmesi gerekiyor(bazı markalarda tam tersi)., ama takan kişi bunu biliyor mu derseniz yorum yapmayayım :)  

Rahatsız ediyorsa pahalı bişey değil zaten, kendiniz bile değiştirebilirsiniz; https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-2014-2017-polen-filtresi-mann-marka
walla dediğim gibi servise de kontrol ettirdim, artık eleman bunun bilincinde mi Allah bilir :)  öndeki aracın tüplü mü, benzinli mi, dizelmi, kokudan anlayabiliyorum. :D  

Geri
Üst Alt