Beyazlar da Parlar

@mbonat valla ben pw den istediğimi Bi türlü alamadım. 200 ml anca gitti Bi senede 😁😁 sanırım bendeki ürün sorunlu artık bitince Bi daha başka Bi yerden alacağım. Atas idrolak bulabilirsen denemeni tavsiye ederim. Son zamanlarda flowey hızlı Cila sını kullanıyorum. Pw ye göre daha memnunum tavsiye ederim 
Atasın birkaç ürünüyle ciddi sorun yaşayanları okumuştum ondan o markaya pek sıcak bakmıyorum .  Auto glym yeni bir ürün çıkartmış oda denenebilir . Floweyide birkaç yerde okudum ama daha deneyemedim

Koch un şampuanı varmış bathe gibi ona çok az pw damlatınca efsane oluyor dediler ama daha şampuanı alamadım.

Videoda foamın içi boş sanırım dolu olunca çok daha fazla boncuklanma oluyor onunda videosunu bulursam atarım videoyu arabayı yeni aldığım zamanlar çekmiştim sadece pw var arabanın üzerinde .

Başka konularda belirtmiştim tekrar önerimi belirtmek isterim. Autoglym shampo conditioner ve rapid aqua wax 

CD8CFA2D-6425-4EDA-8609-4AFEECB5C358.jpeg

Arkadaşlar yanlış anlamayinda bu kadar çok uğraş hem zaman hemde maddiyat kaybi degil mi? Böyle seyler bana boşa zaman kaybı gibi geliyor daha değerli şeylerle uğraşmak varken...Kitap gazete aile vs.vs...Afedersiniz de davlumbaz parlasa ne olurrr parlamasa ne olur bi kaç km sonra bir su birikintisi vs.sonra yine ayni alt tarafı plastik... Kimse kusura bakmasinda yikayin silin gecin arkadaslar arada bi wax atiyorsaniz atın boşa zaman ve paranizi çar cur etmeyin saygilar.(Biraz sert oldu ama kusura bakmayın:)

Arkadaşlar yanlış anlamayinda bu kadar çok uğraş hem zaman hemde maddiyat kaybi degil mi? Böyle seyler bana boşa zaman kaybı gibi geliyor daha değerli şeylerle uğraşmak varken...Kitap gazete aile vs.vs...Afedersiniz de davlumbaz parlasa ne olurrr parlamasa ne olur bi kaç km sonra bir su birikintisi vs.sonra yine ayni alt tarafı plastik... Kimse kusura bakmasinda yikayin silin gecin arkadaslar arada bi wax atiyorsaniz atın boşa zaman ve paranizi çar cur etmeyin saygilar.(Biraz sert oldu ama kusura bakmayın:)
Gazete kitap aile vs vs diye konu başlığı olsa oraya da yazardık.

Gazete kitap aile vs vs diye konu başlığı olsa oraya da yazardık.

Herkesin keyfi kendine .... araba yıkarken stres atıyordur rahatlıyordur bilemezsiniz .

Kitap aile gazete vb demişsinizde okumadığımızı nerden çıkardınız 😊

Bu arada giden paraya hiç üzülmüyorum 3 tane arabamız var dışarda benim gibi yıkatsak en az 50 tl vermemiz lazım ayda 500 tl sadece yıkatmaya para mı verelim 😂

Bu arada stres atıyorsunuz denemenizi tavsiye ederim .

@mbonat Bakin beni biraz yanlis anlamissiniz ben okumuyorsunuz vs.seylere zaman ayirmiyorsunuz demek istemedim.Ornek verdim sadece...Kendi dusuncemi ifade ettim.Zevk meselesi tabikide...Saygim sonsuzdur...

3 saat önce, mbonat yazdı:

Atasın birkaç ürünüyle ciddi sorun yaşayanları okumuştum ondan o markaya pek sıcak bakmıyorum .  Auto glym yeni bir ürün çıkartmış oda denenebilir . Floweyide birkaç yerde okudum ama daha deneyemedim

Koch un şampuanı varmış bathe gibi ona çok az pw damlatınca efsane oluyor dediler ama daha şampuanı alamadım.

Videoda foamın içi boş sanırım dolu olunca çok daha fazla boncuklanma oluyor onunda videosunu bulursam atarım videoyu arabayı yeni aldığım zamanlar çekmiştim sadece pw var arabanın üzerinde .

Tercih meselesi ;) herkes farklı şekilde stres atıp farklı şeylerden zevk alabilir. Kimisi bağ bahçede vakit geçirmek ister, kimisi balık tutmak ister, kimisi saatlerce pc başında oyun oynar ya da sosyal medyada vakit geçirir, kimisi modifiye ile uğraşır. Bu da temizlik alışkanlığı diyelim ;) araba yıkamak var araba yıkamak var. Bi gömlek giymek var, Bi de ütülü - ben buradayım dedirten kusursuzluk gömlek giymek var :))

Maddi kısmına gelecek olursak da yıkama başına 20 - 30 TL den aşağı vermiyorsunuz belli ki :) bana her yıkama maliyeti 10 lirayı geçmiyor ki saçma sapan ne olduğu belli olmayan ürünleri araca sürüp ileride tuş kavlaması vs gibi sorunların önüne geçmiş oluyorum :)

Ayrıca başka bir noktaya değinecek olursak da kitap vs demişsiniz ama belli ki siz pek okumuyorsunuz. Dahi anlamında de ler ayrı yazılır... O yüzden bence siz detail işine hiç girmeden kitaba yönelebilirsiniz :)

(Biraz öğretici oldu ama kusura bakmayın :)

@mustafacagri Ona bakarsaniz bağ bahçe de ki de de ayri yazılıyor...Sizinle imla kurallarıni tartismak istemiyorum.Sizlere bol davlumbaz parlatmali gereksiz ürünlere gereksiz zaman harcatmali günler dilerim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@KaiZeN hocam 2 forumda da konunu görüp duruyorum kanıma giriyorsun alıcam dodo Wax ı en sonunda 😂😂😂😂😂
Al al hocam yamaçlarda deneme boyu var ben de ordan almıştım :) Yaz şartlarında üzmez. 1.5 ay yaklaşık dayanımı oldu. Kış ayları için bilt hamber double speed wax almayı düşünüyorum. İlk siparişimde problem çıktı :) Soft 99 fusso ile yarışır dayanim süresi olduğu ve parlaklığın da daha iyi olduğu söyleniyor..

Daha önce başka bir arkadaş araba yıkama vb işlerini biraz abarttığımızı söylemişti. Ona verdiğim yanıtı size de yazayım;

"Hocam merhaba,

Sağolun teşekkürler.

Burda renkler, zevkler, araçlarımıza yüklediğimiz anlamlar devreye giriyor. Benim için aracımı yıkamak yada bakımını yapmak bir hobi, stres atma. Bir uğraş.

Sizin için de farklı durumlar mevcuttur."

@mustafacagri Ona bakarsaniz bağ bahçe de ki de de ayri yazılıyor...Sizinle imla kurallarıni tartismak istemiyorum.Sizlere bol davlumbaz parlatmali gereksiz ürünlere gereksiz zaman harcatmali günler dilerim...
Kimisi bağ bahçede vakit geçirmek ister cümlesindeki -de Eki bulunma durumu anlamındaki ektir ve birleşik yazılır. Bence de imla kurallarını tartışmaya gerek yok. Zira konuştukça batıyorsunuz. Ben gereksiz ürünlere gereksiz zamanlar harcadığım halde sizi düzeltiyorsam vay sizin halinize. Zira gerekli şeylerle vakit geçirdiğiniz halde basit bir imla kuralını dahi ısrarla yanlış söylemeye devam edebiliyorsunuz. İyi günler 👍

@mustafacagri Ben neden konuştukça batayim ki umrumda değil 😅 Yazdıklarimi ya okumuyorsumuz yada zorunuza gidiyor😁😁😁Bakim temizlik vs.saygim sonsuz diyorum hâlâ...Bana saçma geliyor davlumbaz parlatmak beş çeşit malzeme kullanmak zaman kaybi geliyor ben bunu anlatmaya calisirken siz neden bana saygi duymuyorsuz?Siz ister davlumbazi temizleyiin ister jantlari pamukla silin bana komik ve zaman kaybi olarak gelir.Ha de lere da lara takilip bisileri ispat etmeye calismizsiniz yok batiyor ediyor😁Yine tekrarlıyorum bir araba forumunda yok davlumbazi şöyle temizledim yok orasina şunu sıktım yok oyle yok boyle bana komik geliyor.Mal bu ya dunya mali.Siz inandiginiz doğrularla yasamaya devam edin beni baglamaz bu kadar zorunuza gidiyor demekki karşıt fikirler düşünceler bunuda görmüş olduk😀

@mustafacagri Ben neden konuştukça batayim ki umrumda değil 😅 Yazdıklarimi ya okumuyorsumuz yada zorunuza gidiyor😁😁😁Bakim temizlik vs.saygim sonsuz diyorum hâlâ...Bana saçma geliyor davlumbaz parlatmak beş çeşit malzeme kullanmak zaman kaybi geliyor ben bunu anlatmaya calisirken siz neden bana saygi duymuyorsuz?Siz ister davlumbazi temizleyiin ister jantlari pamukla silin bana komik ve zaman kaybi olarak gelir.Ha de lere da lara takilip bisileri ispat etmeye calismizsiniz yok batiyor ediyor😁Yine tekrarlıyorum bir araba forumunda yok davlumbazi şöyle temizledim yok orasina şunu sıktım yok oyle yok boyle bana komik geliyor.Mal bu ya dunya mali.Siz inandiginiz doğrularla yasamaya devam edin beni baglamaz bu kadar zorunuza gidiyor demekki karşıt fikirler düşünceler bunuda görmüş olduk😀
Hocam laf israfı yapıyorsunuz çok net şekilde... Burası bir otomobil forumu. Otomobil ile ilgili bir paylaşım yapılıyor. Konu içeriği temizlik ile ilgili ve bu konuyla ilgilenenler mesajlaşıyor. Peki sizi alakadar etmeyen, ilginizi çekmeyen bir konuya "dalarak" saygı mu duymuş oluyorsunuz? Ayrıca bir de küstahlık yetmez gibi kitap vs okuyarak vakit geçirin diyerek kendinizce akıl verip kendinizin yararlı şeylerle vakit geçirdiğini ifade ediyorsunuz. Detaille uğraşanlarınsa boş işlerle uğraşan boş insanlar olduğumuz konusunda ithamda bulunuyorsunuz. Ben de size gereken cevabı veriyorum sizin gözünüzdeki "kitap vs okumayan boş beleş işlerle uğraşan" birisi olarak ;)

Ben böyle size göre boş beleş işlerle uğraştığım halde defalarca kez sizi düzeltiyorum. Bence asıl komik olan sizin şu düştüğünüz durum :) Size tavsiyem eğer kitap okuyorsanız daha fazla okuyun. Eğer okumuyorsanız önce Türkçe imla kurallarını öğrenin, sonra kitap okuyun, sonra da gidip başkalarına kitap okumasını falan tavsiye edin... Saygı duyma konusunda ise bu zamana kadar kazanmadıysanız da size otomobil forumunda saygı kazandırmak tam bir trajikomedi olur ;)

Size bol değerli işlerinizle iyi günler dilerim... İlginizi çekmiyorsa mesaj yazmazsınız. Herkes her konuya mesaj yazmak zorunda değil ;) @KaiZeNhocamın konusunu daha fazla baltalamayalım lütfen. 

@mustafacagri Benim derdim konu baltalamak falan değil...Tek derdim davlumbaz parlatmanin komikligi😅😅😅Siz kitap okuyun vs.kulturel bir hareket olarak algilayip oradan yuruyorsunuz...Bende deliler gibi okuyan biri değilim orada zaman kaybini ifade etmek istedim.Burasi sanal ortam tabiki imla hatalari olabilir siz buradan vurmaya calisiyorsunuz.Benim çok kültürluyum yok cok okuyorum diye bir iddam yok olamazda...Sadece boş vakitler daha farkli degerledirilebilir demek istedim...Sifir aldigim aracimi ayda bir yikiyorum mis gibi biniyorum bu da bana yeter de artar bile...Daha fazla yapilan seyler bana sonradan gormelik gibi geliyor kimse kusura bakmasin Allaha şükür bu zamana kadar 5 tane sifir araba sahibi oldum çeşitli forumlara üye oldum ilk defa bu kadar detayli temizlik konusunda düşüncelerimi söylemek istedim katilirsiniz katilimazsiniz...Kendime ait garajimda var vs.vs.Yukarida maddiyattan bahsedilenler olmuş o yüzden bunlari yazmak istedim aciklamam tamamen zaman kaybina ithafen...Byby

Geri
Üst Alt