60bin bakımı

@Kırcalı az önce servisi aradım 4 adet buji 347 TL, marka sordum ama cevap yok bize görünen arabanız uygun olanın fiyatı dediler. 1.4 tsı manuel golf için 60 bin bakımı 1518 TL, ağustosta 2 yaş doluyor o zaman 1370 liraya düşer indirimli oluyor. Dün bosch servislerini aradım Diyarbakır buji dahil 650 lira kayseri ve İstanbul 850-900 fiyat verdiler çok kararsız kaldım gerçekten 

valla her ne kadar servise verilen paraya acıyor olsam da, aklımın geride kalmaması beni rahatlatıyor. 

bundan önceki aracım 3 silindir dizel getzdi. "mobil bayi"sinde değiştiriyordum filtreleri ve yağını. tabi servis uzakta bende en iyi mobil bayisidir diye düşünerek burayı tercih ediyordum. 

3- 4 bakımı burada yaptırdım. bi gün memlekete gittim 1100 km civarı mesafe tam bakım sonrası. ama aracımın 150.000 kmlere geldiğinde komprasör eksikliğini hissedebiliyordum. bende motorun yaşına bağlıyordum. tüv muayenelerinde motorda azda olsa yağ kaçağı var deniyor ama ben pek önemsemiyordum. çünkü çok azdı. damlama şeklinde değildi. 

neyse son bakım sonrası 1100 km memlekete gittim. ama araç yolda çok seri değildi. komrasör yok gibi idi. yani tork eskisine oranla biraz düşüktü. bende umursamadım. 

ama yol sonrası gözle kontrol ettiğimde salıncaklarda yağ farkettim. başıma iş açacak düşüncesi ile memleketteki hyundai servisine gittim. tabi oda hazır düşen müşteriye nasıl davrancağını çok iyi biliyor. dediki ; motor yağı filtre çanağı çatlak olabilir. kapağı açınca belli olur. açarsak parça beklersin , beklemezsen sorumluluk almam öyle gidersin 1100 kmyi.

beni aldı bi telaş tabi.. filitrenin konduğu canak fiyatınıda siz düşünün artık. ne yapsam diye düşünürken orda bi tanıdık bulduk serviste durumu sordum. usta dediki contayı değiştir yeter abi dedi. hay allah razı olsun dedim.

durum sadece 10 liralık contadan ibaretmiş, benim deneyimli mobil ustası sağolsun filtre içinden çıkan contayı görmezden gelip çanak üzerindeki contaya kapağı kapatıyormuş. yani 3-4 servistir conta aynı conta , belki daha fazla. .... yağ kapağını taka çıkarta conta deforme olmuş , oradan hem yağ atıyor hemde komprasör ve tork düşüyor. 10 liralık conta değişerek bu işten sıyrıldığım gibi motor da eski performansına kavuştu. serviste tanıdık denk gelmese hem servise öpülecez hemde boşu boşuna orada bekleyip çanak değiştirecez. 

yani dostlar işin kısası benim de servise öpülesim gelmiyor ama işini iyi yapan servisler fazlalıkta , en azından yağınızı götürüp fiyatı azaltabilirsiniz. hem bilen biri ile bilmeyen birinin arabanın altına girmesi aynı  olurmu ?. doğrumu bilmiyorum ama servis aracı bi çok noktadan kontrol de ediyor. ne yalan diyeyim götürdüğüm servis çok para alıyor ama işine güveniyorum. benim dilim yandı , hemde sanai ustası da değil. mobil servisi. hoş usta sanayide yetişmiş insanlardan biri olsa gerek. 

50 000 de aracım, sıfır almıştım. şükür hala  sıfır gibi. umarım 100.000 üzeri de böyle konuşurum. 

sağlıcakla kalın servis kullanın ama en az ödeme ile çıkmaya çalışın.. :)  benim dilim yandı tekrar yaşamak istemiyorum. hele sıfır aldığım bi arac için..... :)  

Arkadaşlar merhaba, bugün iki tane Yetkili servisi aradım. İndirimli hali 1290 tl fiyat verdiler. Üç filtre, yağ, buji, karter tıpası ve cam suyu değişimi. İzmir’deki servis Shell 0w30 kullanıyorlarmış, yağı kendimiz getirebileceğimizi öğrendim. Daha önceki bakımlarda 5-30 yağ koyuyorlardı. Bu doğalgazdan elde edilen bir ürün dendi. Neyse Diğer servis dışardan yağa izin vermedi. Castrol 5-30a devam dediler. Castrol LL fabrika çıkışında koyulan yağ dedi.

durumlar böyle. Bu fiyata şahsen servise gitmek zor karar

Mardin Kızıltepe beşerler wolksvageni aradım az önce aracım için 60bin bakımı 1518 lira hem parça hem işçilikte yüzde 35 indirim 835 lira dediler. Türkiyeye alakası olmayan bir kampanya ve bütün parçalar da orijinal o konuda rahat olun dediler. İlk fırsatta 300 km uzak ama gidecem değer yani. Bir de Yusuf usta da Mardin kebabı yer dönerim 

Mardin Kızıltepe beşerler wolksvageni aradım az önce aracım için 60bin bakımı 1518 lira hem parça hem işçilikte yüzde 35 indirim 835 lira dediler. Türkiyeye alakası olmayan bir kampanya ve bütün parçalar da orijinal o konuda rahat olun dediler. İlk fırsatta 300 km uzak ama gidecem değer yani. Bir de Yusuf usta da Mardin kebabı yer dönerim 
beğendim hemde 10 kere  

Sanayiye göre  3-5 kuruşa düşmüş FARK

böyle mantığa yakın  fiyatlara yetkili servislere gidilir tabi ....  (manueller dahil)

vw Türkiyeye alakası olmayan derken ?  Özerklik falan mı almış bu bayi ? 

@Wyt23 üstad ben de anlamadım yetkili servis mi bu beşerler? Bu fiyata ben de gelirim Mardin’e kebab yemeye  :)

200 km mesafedeyim 

@Savatage kampanyanın alakası yok, sadece beşerler bayisi bu kampanyayı yapmış ve ne zaman biteceği hakkında da patron bu gün bitti derse biter dediler. Kızıltepe ziraat bankası müdürü arkadaşım o dün dedi böyle bir indirim var aradım. Sıfır passatı var ve ilk bakımı 615 liraya yapmışlar. 2 bayi varmış ilçede ve sanırım rekabet halindeler. 

@Yigit3735 yetkili servis o konuda şüphe yok. Arayabilirsin istersen, arayınca aksesuarda da indirim var mı diye sorabilir misin? Silecek paspas bagaj havuzu gibi 

@Savatage sanayiden daha uygun çünkü sağlam yapanlar bujiyi servisten alıyorlar ve geçenlerde Malatyada sordum 900 lira civarında tutar dedi sanayideki usta. 

4. Yıl bakımını yaptırdım ilaveler ile birlikte ekteki gibi tuttu, antifrizi de değiştirecektim karışıklıktan kaldı ilave yapmışlar o yüzden seneye bakıma bıraktım.

Şanzıman yağı ve fren hidrolik yağı için sıkıntı çıkarmadılar gerek yok ama isterseniz değiştiririz dendi. İstanbul için değiştirmek isteyenler Avek/Tekstilkent şubesinde ST Gökhan Bey ile görüşebilir yardımcı olacaktır kendisi.

image.png

İlave olarak media ünitesi geçende kapalı iken kıpraşmıştı şansa video çekmiştim gösterdim (forumdan okuduğum tecrübelere dayanarak) onu da uzatılmış garantiden değiştirdiler sağolsunlar. Fiyatı ilginç olduğu için onu da ekliyorum.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt