Ön Cam İçin Güneşlik Önerisi

Ben de yaklaşık o civarda bir fiyata almıştım. Hani ucuz mu değil sonuçta güneşlik diyorsunuz.  Ama Bi kere alıp yıllarca her aldığınız arabada kullanıyorsunuz bu ürünü. En sevdiğim yani çevresindeki teller sayesinde sıkı duruyor sağa sola yamulmuyor. Aşırı güneşli yolculuklarda yarısını açıp arka tarafta yolculuk yapanlara veriyorum koydukları gibi duruyor hışırdamıyor etmiyor :)  güneş gelmesini bariz kesiyor; ısınmasını da yeterli seviyede engelliyor. Standart güneşliklerden aşağı kalır yanı yok. Tellerin Kırılması vs söz konusu olmadı Bi senelik kullanımda. El alışınca tek hamlede katlayıp koyuyorsunuz :)

Benim kullandığım da bu ürünün aynısı aynı marka. Yukarıda da fotoğrafını attım cama uyguladığı halini. Tek parça olsa boşluk olmadan aynanın olduğu kısmı nasıl kapatmayı düşünüyorsunuz? İlk posta olan cama içten sıkı oturan modelden değil, piyasada olanların hemen hemen hepsi elinizdekinin birebir aynısı. Belli ki araca dahi uygulamadan burda tavsiye veriyorsunuz 😁 keşke uygulayıp ona göre yorum yazsaydınız da sağlıklı bir Geri bildirim olsaydı👍👍
Hmm tşk ler hocam, tel hakkında kuşkularımı giderdiniz. Bu ürün naylon gibi maddeden mi yapılmış acaba, gerçi güneşe dayanıklı özel maddedir muhakkak  yangın ateş riskinden dolayı. 

Isıyı komple kesmesi imkansız zaten, maksat konsola gelecek direkt güneş ışığını kessin yeterli :)  Bunca yıl standart gri güneşlik kullandım ya küçük geliyor yada cama yapışmadığından konsola seriyorum, o nedenle de ön koltuk, vites kısımlarına,bardaklık kısmına vs güneş geliyordu.  Uygun bir zamanda gidebilirsem alacağım. Çok sağolun hocam. 

Bu güneşlik seriliyken içten de şekil duruyordur sanırım ;)

Hmm tşk ler hocam, tel hakkında kuşkularımı giderdiniz. Bu ürün naylon gibi maddeden mi yapılmış acaba, gerçi güneşe dayanıklı özel maddedir muhakkak  yangın ateş riskinden dolayı. 

Isıyı komple kesmesi imkansız zaten, maksat konsola gelecek direkt güneş ışığını kessin yeterli :)  Bunca yıl standart gri güneşlik kullandım ya küçük geliyor yada cama yapışmadığından konsola seriyorum, o nedenle de ön koltuk, vites kısımlarına,bardaklık kısmına vs güneş geliyordu.  Uygun bir zamanda gidebilirsem alacağım. Çok sağolun hocam. 

Bu güneşlik seriliyken içten de şekil duruyordur sanırım ;)
Naylon gibi değil de kumaş ama üstü kaygan bir kumaş gibi. Spor şortu kumaşının dokusuna yakın😁 yangın anlamında sorun çıkaracak ürünü üretmezler diye düşünüyorum. Markası baran olandan almıştım. Söylediğiniz olay bende de oluyordu yarısından güneş falan giriyordu Bi şekilde içeriye. Bunu takınca ön camdan içeriye ışık giren alan %5 seviyesine iniyor. Bu sayede hem konsol, hem vites, hem koltuklara hiçbir şekilde güneş gelmiyor.  Standart güneşliğe göre içinden daha fazla güneş geçiriyordur belki onu karşılaştıramam ama en azından güneş ışığını doğrudan içeriye aldığı alan vs çok çok az ve sabit kalıyor 👍 yukarıda attığım fotoda yanımdaki araçtaki standart güneşlik dolmuşlar için olan büyük boyuttaki model bu arada :) standart araç boyutu için üretilenlerde daha fazla boşluk kalıyor kenarda. Ayrıca aracı bıraktıktan yarım saat sonra olmasına rağmen kenardan güneşliğin aşağı doğru düştüğü boşlukların oluştuğu oralardan güneşin girdiği görülüyor :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mustafacagri evet hocam, attığınız fotodaki standart güneşlikli model, ölçüsü büyük onun ama fiyatı da normallere göre yüksektir sanırım. Benim aklıma da baran marka güneşlik yattı, sizin kullandığınız yani :)   D segmenti araçlarda en fazla orta alt kısımdan az bir şey güneş alır sanırım, ondan da bir şey olmaz, dediğiniz gibi %5 girer en fazla güneş :D  

Dıştan epey şekil duruyor içten de epey şekildir muhakkak :O

Bende şu anda geçen yıl  alışveriş sonrası 1 tl ye  aldığım migrostan aldığım gri güneşlik var, konsola seriyorum, boyu, ölçüsü biraz küçük.  Bakalım baran markayı kısa zaman içinde alıp denemeyi düşünüyorum.  2-3 yıldır üretiliyor sanırım.

A101 de var şu an 6,99 standart parlak olanlar gayet iş görüyor 😁
A101'de satılanlar 130x60 cm ölçülerinde, küçük kalabilir Golf için.  En azından 140x70 cm olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt