2019 yeni trafik cezaları (henüz gelmedi taslak hali böyle)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yaya ve okul geçidine, kavşaklara giriş ve çıkışta yavaşlamayana 9888 tl

şahinle geçersen yaya geçidinden arabayı bırak git. :O

Sosyal medyada yazan her şeye hemen atlanıyor. Adamlar oradan iyi algı yaratıyor.

Adamın biri bir ceza listesi yazıp yayınlıyor, elden ele hesaptan hesaba yayılıyor.

Cezalar yılbaşında belirlenir ve öyle gider.

Hemen dolmaya gelmemek lazım.

Not: Eğitim elbette önemli ama ceza olmadan hiçbir şey. 

neyin cezası ?  insanoğluna mı ceza mı ?  

insansı yaratık  eğitimi şart !  sonra para cezası faydalı olur belki

zaten demokratik olmayan duble yolları otobanları  var devletin. 

silahı var !  oğuz kayı boyu türklerine kadar  uzanan anamın sülalesine soyuna kütüğüne kadar saydırıyor sonra silahı çekiyor vuruyor. 

Bizde bakıyoruz adama yiyoruz  önce sinkafları sonra mermileri  (varmı en son trafikte bana dayılanan ELİ silahlı adamı tek rauntta nakavt ettim diyen .....yada vahşi batı  poligon eğitimi alıpta adam tam beni beynimden vuracakken hızlı davranıp ayağından vurdum diyen??

devlet tersten çalışıyor ?  

önce bu trafikteki silahlı mekanize tiplemeleri eğitsinler . sonra insan olana para cezası zaten faydalı olur

BUGÜN SAAT 11 DE ??

https://www.ntv.com.tr/turkiye/temdeyol-verme-cinayeti,23JjR3OuBE6uvMUpMJcB_g 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dogrulugu kesinn olmamakla birlikte bu sekilde bir duzenleme olursa;Rakamlar cidden çok fazla önceki cezalara oranla.

Yalnız dikkatimi çeken En çok da , Aşırı Hız, Alkol kullanımı , ve Kırmızı ışık gibi en çok ihlal edilen kurallara ciddi artırım olması bir algiyimi başlatmak acaba diye düşünüyorum.

Bir Eğitimci olarak Cezaların fazla ve miktarların yüksek olması Ülkemizde ki medeniyet ve insan değerinin ters yönde göstergesi gibi buna üzülüyorum . Ceza olmasa iyi lakin Şart, halen ambulansa yol verEmeyen bir Topluluk içinde Trafikte yaşıyoruz...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğitim şart...

Emniyet'ten yapılan açıklama bilginin yalan olduğu. Zaten belliydi bu kadar fahiş fiyat olamaz ama olursa da kesinlikle caydırıcı olurdu.

Konu gerçek bilgiler içermediği için kilitlenmiştir.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt