Arka Tampon Difüzörü Piano Black, GTİ, v.b. uygulamaları

@Burak_Senbas hocam öncelikle vermiş olduğunuz kararda umarım en içinize sineni ve öncelikle size en şık geleni aracınıza uygulatmanız dileğiyle. sorunuza gelirsek, çift çıkış dediğiniz gibi daha güçlü bir görünüm katar her zaman için, fakat ben orjinallikten yana olduğum için araçlarımıza modifikasyon yaparken bile orjinallikten olabildiğince uzaklaşmamak kanısındayım. Zaten sizde de normal çift çıkış mevcut olduğundan kötü duracağını sanmam, tabi ki nihai karar sizindir. bunun için yapılacak işlem çok abartılı olmamak ile birlikte yinede güvenilir işinin ehli bir yerde yapılması taraftarıyım, uygulama ile ilgili İstanbulda önerebileceğim yerlerde mevcut tabi ;)

Ben 2 ci verdiğiniz linkteki çift çıkışlı difüzörü aldım ürün çok kaliteli ve tırnaklar güzelce oturuyor. Aynı satıcıda eksoz ucuda mevcut kendisi montaj da yaptığı için en uygun hangisi ise o uçlardan yollarım demişti

Sağ eksoz için susturucu da bir miktar delik açılıyor biraz sesli olsun derseniz daha büyük delik açtırtmalısınız.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Tam aradigim kisiyi buldum ozaman. 

Malzeme kalitesi nasil taktirali ne kadar oldu soyulma catlama gibi bir durum var mi. Bazen malzeme kalitesi kendini belli eder sizce ne seviyede kalitesi. 

Cok soru sordum birden ama toplam maliyeti ne kadar oldu size. 

Son birsey daha vidalama silikon gibi birsey yapiliyor mu

Tam aradigim kisiyi buldum ozaman. 

Malzeme kalitesi nasil taktirali ne kadar oldu soyulma catlama gibi bir durum var mi. Bazen malzeme kalitesi kendini belli eder sizce ne seviyede kalitesi. 

Cok soru sordum birden ama toplam maliyeti ne kadar oldu size. 

Son birsey daha vidalama silikon gibi birsey yapiliyor mu
Almadan önce bende çok araştırdım. Aracı GTİ görünümü yapmaya çalışıyorum Difüzörden başladım ilk önce Tampon ve panjurda yolda.Malzeme kalitesini beğendim esnek plastik. Takalı 1 hafta oldu , daha çok yeni takarken biraz esneme oluyor ama çatlama felan olmadı. Kendim de otomotiv sektöründeyim malzeme kalitesi çok iyi diyebilirim. Linkdeki ürünü aldım aynı fiyat 2 adet de 10 luk eksoz ucu aldım onlarda 150 tl. Vidalama silikon felan olmuyor ama difüzörün uc tarafları için sağ da 2 adet solda 2 adet perçin atmak gerekiyor ki tamponda delikler mevcut ve difüzör üzerindeki delikleri tam karşılıyor.

bende yaptırcam bu olayı 2. linkteki çift çıkışlı olanından fakat orjinal difizör sökülüyor mu ?

@necati tampon sokulerek sanirim montaj yapiliyor. Arkadasta sormus benim soracagimi orjinal difuzor cikiyor mu

çok şık olmuş beğendim..

Tampon sökülmüyor Difüzörün alt tarafında 2 adet vidalı tırnak var tork 20 anahtar tutuyor vidalar bile plastik onlar çıkartılıyor sonra difüzörün ucundan yavaşca çekilerek tırnaklar attırılarak çıkarılıyor tırnak yerleri biraz yağlanarak yeni difüzör ortadan tırnağın karşıladığı yerden bastırılarak takılıyor. Pratikte çok kolay 

Tampon sökülmüyor Difüzörün alt tarafında 2 adet vidalı tırnak var tork 20 anahtar tutuyor vidalar bile plastik onlar çıkartılıyor sonra difüzörün ucundan yavaşca çekilerek tırnaklar attırılarak çıkarılıyor tırnak yerleri biraz yağlanarak yeni difüzör ortadan tırnağın karşıladığı yerden bastırılarak takılıyor. Pratikte çok kolay 
Simdi saticiyla konustum bende. Sadece senin anlattigin bu is icin 40 lira istedi egzosa bise yapmiyor. Anlattigina gore kendimde yapabilirim sanirim. 

Modacarin 10 luk egzos ucu tanesi 45 lira bundan iki tane alsam. Egzoscuya veririm o parayi daha iyi 

Söküp takmak en fazla yarın saat herhangi bir eksozcuda boru bülümü ve montajı da yarım saat. Elinizden iş geliyorsa difüzör montajını kendiniz de yapabilirsiniz.Ben@ender abiden yardım aldım eksoz montajı için sağ tarafa yapılacak boru için krom kullanmamızı tavsiye etmişti paslanmaması için bizde o şekilde yaptık kaynak yerlerinide boyadık

Söküp takmak en fazla yarın saat herhangi bir eksozcuda boru bülümü ve montajı da yarım saat. Elinizden iş geliyorsa difüzör montajını kendiniz de yapabilirsiniz.Ben@ender abiden yardım aldım eksoz montajı için sağ tarafa yapılacak boru için krom kullanmamızı tavsiye etmişti paslanmaması için bizde o şekilde yaptık kaynak yerlerinide boyadık

Sonuç nasıl. bir ara foto görelim :)   hayırlı olsun güzel günlerde kullan.

Abi elimde olan fotoğrafları 2 sayfaya koydum. Teşekkür ederim

Hayırlı olsun Tekrardan İyi iş :)   :(' :000074-medium:

@necati @Ender Hocam eski taksici olan amcamla biraz bu egzos olayini konustumda bu konularda cevresi bilgisi iyidir. Son susturucu da ozel olarak cikis almak icin bi yer yapmismidir vw muhendisleri acaba yoksa susturucuyu delip kaynak mi yapacaz diye sordu. Susturucuyu delip kaynak olacaksa icindeki filtreler filan bozulur artik ses cikarmaya baslar dedi. Acikcasi bu benimde tercihim degil amacim ses degilde goruntu guzelligi. 

Ama ozel olarak bi yer yapilmassa kesilecek yer belliyse olabilir diye soyledi. Bende size bir sormak istedim konuyu

Merak edip eğilip bakmadım :)  açıkçası çok da önemli değil. sonuçta son susturucu değişimi yapılabılır en nihayetinde :)  

Merak edip eğilip bakmadım :)  açıkçası çok da önemli değil. sonuçta son susturucu değişimi yapılabılır en nihayetinde :)  
Orasi oyle tabi ama bi goruntu icin hocam butceleri zorlayamayiz hem ozaman iyice orjinallik elden gider. Sanirim tek tarafli difuzore dogru kayiyorum

Geri
Üst Alt