Dsg 1 den 2 ye geçiş sorunu.

SerkanG

Üye
İsim
Serkan
Arkadaslar özellikle düşük devirde 1 den 2 ye gecerken sarsıntı oluyor bazen. Başka forumlarda da rastladım arac 125 ps olandan. Bunu yaşayan var mi benden baska

SerkanG dedi:
Arkadaslar özellikle düşük devirde 1 den 2 ye gecerken sarsıntı oluyor bazen. Başka forumlarda da rastladım arac 125 ps olandan. Bunu yaşayan var mi benden baska
hocam bu bildiğim kadarıyla yılların dsg sorunu. özellikle sıkışık trafikte daha sık olmaya başlıyor. dsg nin sürekli yüksek viteste tutma isteği ile de alakalandıranlar var. dsg kullanıcıları daha iyi yorum yaparlar ama arkadaşımın golf 6 sında da oluyor bu durum.

maniax dedi:
hocam bu bildiğim kadarıyla yılların dsg sorunu. özellikle sıkışık trafikte daha sık olmaya başlıyor. dsg nin sürekli yüksek viteste tutma isteği ile de alakalandıranlar var. dsg kullanıcıları daha iyi yorum yaparlar ama arkadaşımın golf 6 sında da oluyor bu durum.
az once 2010 dsg dizel jettaya bindim yoktu hocam :/

SerkanG dedi:
Hocam bizim araç 122ps, sıkışık trafikte bende de oluyor ama artık sıkışık trafikte manuele alıyorum kavrama yemesin diye

fcsrn dedi:
Hocam bizim araç 122ps, sıkışık trafikte bende de oluyor ama artık sıkışık trafikte manuele alıyorum kavrama yemesin diye
manuel iyidir aynen oyle yapalim bari :/

@SerkanG

Önceden o kadar çok olmuyorduysa servise gösterin değişsinler kavramayı falan.

SerkanG dedi:
manuel iyidir aynen oyle yapalim bari :/
Manuele alınca da ayağınızı gazdan hızlı çekerseniz aynı silkelemeyi yine yapıyor, gazdan hafif hafif çekin sorun kalmayacaktır :) kavrama değişimi için erken bence henüz, zaten hemen hemen her dsg de olan bir durum

yusuf dedi:
@SerkanG

yok yusuf hocam ya küçük bi sarsıntı da ben kuruntu yaptim Iste neyse varmış bu durum arkadaslarda da o zaman diyecek bir sey yok :'(

SerkanG dedi:
@SerkanG

yok yusuf hocam ya küçük bi sarsıntı da ben kuruntu yaptim Iste neyse varmış bu durum arkadaslarda da o zaman diyecek bir sey yok :'(
Hocam sıkışık trafikte S modunda kullanmak DSG'nin ısınmaması açısından daha iyi diye biliyorum. Sürekli vites değiştirmiyor araç.

Ben şahsen babamın arabasını kullanırken öyle yapıyorum. D'de zırt pırt vites değiştiriyor.  Ilerliyorum daha 10-15km hızda 2. vitese atıyor ama ben fren yapmak zorunda kalıyorum tekrar 1. vitese alıyor. Bu durumlarda S modu en güzel çözüm bana göre.

MSE

Geri
Üst Alt