uzun yolda yapışan böcek vs..

audis8

Üye
İsim
mehmet
bunun çaresi nedir?  vardığımız yere gittiğimizde tazzikli su ile yıkatıyorum ben bir benzincide.

camsil filan sıksam belki boyaya zarar verir diye düşünüyorum.

cama sıkıyorum gerçi camsili ama o da tam temizlemiyor böcek vs gibi kalıntıları. sanırım bir de silmek lazım silecek dışında bir bezle

audis8 dedi:
bunun çaresi nedir?  vardığımız yere gittiğimizde tazzikli su ile yıkatıyorum ben bir benzincide.

cama sıkıyorum gerçi camsili ama o da tam temizlemiyor böcek vs gibi kalıntıları. sanırım bir de silmek lazım silecek dışında bir bezle
Bazı markaların sırf bu börtü böcek izleri için çıkardığı ürünler var. Hiç kullanmadım kullanan arkadaşlar yorum yapar.

Kaput maskesi var bir de. Uzun yol öncesi böyle birşey düşünebilirsiniz.

audis8 dedi:

Değerli Mustafa Hocam;

1. Öncelikle uzun yola çıkmadan önce bittiğinde atmadığınız boş camsil şişesine bir kaç kapak kadar sarı şampuan ekleyin ve üstüne su doldurun.

2. Uzun yolda durduğunuzda bagaja koyduğunuz 5 litre su bidonu ile önce ıslatın.

3. 1 dakika sonra şampuanlı suyu üzerine yakından basınçla sıkın. 5 dakika bekleyin

4. Bunu su ile yıkayınca büyük ölçüde akacaktır üzerine yapışanlar.

5. Kalanları tekrar şampuan sıkın ve biraz bekleyin ve küçük bir bezle bastırmadan silin.

6. Suyla yıkayın.

işte bu kadar.

Birde asfalt lekeleri var baya araştırmıştım bildiğiniz 2tl lik katı yap sürün bırakın lekenin çıktığını göreceksiniz. Birde mazot öneriyorlar yine bezle hafif sürüp biraz güneşde  bekledikten sonra silince çıkıyormuş sonrasında sabunlunbezle silin yada aracı yıkayınki mazot kokusu gitsin boyaya kesin zararı yokmuş.

Değerli Hocam;

Haklısınız mazot da benzin de işe yarar yaramasına da sıkıntısı boyanın üzerindeki cilayı matlaştırmasıdır.

Benim başıma geldi.

Sarı şampuan anında çıkarttı Gaz yağına da gerek kalmadan.

Sanırım gazlı yıkama dahi varsa gaz yağı en az zarar veren olmalı...

the_dr dedi:
aracımın kaputuna çocuklar sakız yapıştırmış sanırım , 3-4 farklı bölgede. peçeteyle aldım , ama tabanları duruyor.

meguiars ın zift reçine böcekler için bir ürününü almıştım o işe yarar mı ?

http://www.garajvs.com/meguiars-gold-class-bocek-ve-zift-temizleyici-473-ml-pmu271

başka önerisi olan var mı ? nemli bezle çıkaramadım.

@silvershadow
Değerli Hocam;

Kesin işe yarar..

Ben çaresizlikle camsille çıkartmıştım...

silvershadow dedi:
aracımın kaputuna çocuklar sakız yapıştırmış sanırım , 3-4 farklı bölgede. peçeteyle aldım , ama tabanları duruyor.

meguiars ın zift reçine böcekler için bir ürününü almıştım o işe yarar mı ?

http://www.garajvs.com/meguiars-gold-class-bocek-ve-zift-temizleyici-473-ml-pmu271

başka önerisi olan var mı ? nemli bezle çıkaramadım.

@silvershadow
Değerli Hocam;

Kesin işe yarar..

Ben çaresizlikle camsille çıkartmıştım...
teşekkürler murat hocam

Uzun yol sonrası gerçekten ciddi bir sorun, önceki aracımızda tampon boyası epey zedelemişti. Bekletmeden temizlemek lazım.

20-30 tl lik ürünler yerine @silvershadow  arkadaşımızın dediği gibi boş bir camsile 5 ml kadar wurth cam sabunu eklesek ve üzerini durulasak daha ekonomik bir  çözüm olabilir.

http://shop.wurth.com.tr/cam-temizleme-sabunu-32ml

Hem wurth de güvenilir marka ve boya-plastik aksam dostu.

Yalnız bu resimdeki gibi kapaklı olanlar sızdırıyor. Yeni üretimler sızdırmaz falkon şeklinde.

0892333---02-cam-temizlem.png

Geri
Üst Alt