Araç içi kamera

@Kırcalı viofo nun montajını yapabildiniz mi? bende var biraz yardımcı olabilir misiniz?

@nontedia Sevgili dostum benim aracım kapalı garajda durduğu için sürekli kayda ihtiyacım bulunmadığından sigorta bağlantısı yapmadım aküye de zarar vermemesi adına enerji girişini çakmaklıktan aldım. Dışarda park durumunda ise son fotoğrafta gördüğün beyaz kablo harici bataryayı şarj ediyor enerji girişini harici bataryaya aktarma yapıp bırakıyorum. Montaja gelirsek 1 ci resimde gördüğün üzere enerji girişini GPS modulünden vererek kablo karışıklığına engel olup tavan cam birleşim yerindeki boşluktan sağ kapı direğine oradaki parçayı biraz esneterek kabloyu kapı fitiline kapı fitilinden kapı eşiğine, oradaki trimi cekip çıkartarak eşik içerisine, sağ koltuğu en arkaya çekerek (ileride koltugun ileri geri hareketinde kablonun gerilmesini engellemek amacı ile) koltuk altından kabloğu koltuğun demirlerine bağlayıp emniyet kemerinin yanından yukarıya çıkarttım. Bu husustaki fotoları ekliyorum.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

@Adv_Dbl çok teşekkür ederim zahmet verdim. gayet güzel anlatmışsınız ayrıca üşenmeyip fotoğraf da paylaşmışsınız, tekrar teşekkür ederim.
bagajdaki çakmaklığı neden kullanmadınız? forumda biri bu şekilde yaptığını söylemişti...
anladığım kadarıyla sadece ön kameranız var değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@nontedia Yaklasık 2 yıldır kameram var ben aldıgımda 119s en ust versıyonuydu ve arka kamera opsıyonu yoktu zaten sevgılı dostum. Aldıgımdan bu yana da kullanıyorum hıc bır sorun ve arıza ıle de karsılasmadım sımdıye dek 

@Adv_Dbl anladım tekrar teşekkürler... bende ön ve arka şeklinde... daha önce opel corsa vardı ve montajını rahatça yapabilmiştim fakat elim gidip de golf'e o kadar rahat döşeyebilir miyim kabloları bilemiyorum. bu yüzden kabloları önden arkaya uzatabileceğim kestirme bir yol var mıdır diye araştırıyordum...

@nontedia 

Jadoo aldım ben pahalı geldi wiofo :)   güle güle kullanın.

Bu gün sabah geldi daha (beklemediğim şekilde hızlı geldi) üstündeki coronolar ölsün o zaman takacağım ben de :D  

Buradaki resimle işime yarayacak benim de sağolsun arkadaşlar.

Bende xiaomi mi70 mini taktirdim gayet başarılı bir ürün. Bağlantısı oto elektrikcide sigorta kutusuna bağlattirdim ortada kablo kirliliğinde olmadi. Tavsiye ederim.

Ürün linki ve benim çektiğim gece ve gündüz cekimlerinide aşağıya ekliyorum.

https://www.hepsiburada.com/mi-70mai-mini-arac-kamerasi-p-HBV00000OGA7D?magaza=MAXİTEKNO&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc&gclid=CjwKCAjwv4_1BRAhEiwAtMDLsj7J20iwDSV8i0Krjbr25b1w-ITqyJ6hjFAoEAGSqF4C_rmn8zI_MhoCs84QAvD_BwE

Bu arada dikiz aynasinin arkasına konumladim. Ancak bu resmi bulabildim

Screenshot_20200425-201929_Gallery.jpg

2 yıl önce Apeman c570 kamerasını almıştım, hâlâ kullanıyorum. Bağlantısını yukarıda resimlerdeki gibi yaptım. Arka kamera yok sadece ön kamera şeklinde.

Youtube de haddinden fazla dashcam araç kazaları izlerim gözlemlediğim kadarıyla @hakan1979 hocamın satın aldığı xiaomi 70mai Kamerasının görüntü kalitesi hep daha iyi gelmiştir gözüme. Almak isteyenler olursa o ürünü tavsiye ederim. 

Buda benim aldığım ürün fiyat performans ürünü diyebilirim...

http://www.apemans.com/product/23/89

Buda apeman c570 in gece gündüz performansı, aslında kaza kayıtları olarak yüklemiştim youtube ye.. Bilgilendirici olur sanırım

@Neogolf61 kaliteli ama f/p olsun aynı zamanda diyorsanız viofo ürünlerine bakmanızı tavsiye ederim. Ben tek kameralı olan viofo a119 V3 kullanıyorum, fiyatına göre görüntü kalitesi rakipsiz 👍

Çift kamera alacak olsam bir kere alırım en iyisini alırım deyip a129 pro alır rahatına bakardım.

bende geçen yıl newfron nf-x2  almıştım(arka kamerayı taktırmadım) gayet memnunum

9276194D-FD8A-4967-B9E0-CD6FC807D80B.jpeg

Geri
Üst Alt