Golfümün şanzımanından gelen uğultu sesi için şanzıman değişimi ?

thelakayit

Üye
İsim
Erhan
Arkadaşlar merhaba .2 ay önce almış olduğum golf 1.6 tdi aracımın 3, ve 4. Viteslerinde son 100 km ve üzeri giderken ugultu hani ince bir ıslık sesine benzer ama ıslık gibi de değil ....sesi geliyordu.Servisteki arkadaşlarıma dinlettim duydular ve son zamanşarda iyice arttı bana.İkame araç verdiler ve incelemek için şanzımanı açıp bakmamız lazım dediler şüpheler şu yönde 

Vites dişlileri değişmesi gerekebilir

şansımanda çapak vs olabilir 

bir kac tane daha ihtimal var ama açınca belli olur dediler.

sesi videoya çekmeye çalıştım ama tabi yagmur seside var  linki bu ses gaza az dokununca çıkıyor giderken

eğer şanzımanda baya bir sorun var ise çıkma bir şanzıman alıp taktırma yoluna gidebilirsin dediler samimi arkadaşlarım var orada .

Şimdi tecrübeli arkadaşlar cevaba göre en kötü ihtimal bu konuda nasıl bir adım izleyeyim bugün onay verdim acın bakım diye ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba arkadaşlar benim aracım golf 7.5 otomatik araç seyir halinde iken 100 110 km hızları arasında gaz pedalını dahi titreten ve kesik kesik gelen ( zınk zınk.. ! ) diye bir ses var 100 km nin altına düştüğümde veya 120 km hızlara çıktığımda bu ses kesiliyor böyle bir sorun ile karşılaşan var mı acaba ? 

Upvote 0
Golf7 2013 TDI dsg  arabamda da 80 kmden sonra uğultu  başlıyordu, şanzıman  rulmanları değişti geçti   

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Merhaba arkadaşlar benim aracım golf 7.5 otomatik araç seyir halinde iken 100 110 km hızları arasında gaz pedalını dahi titreten ve kesik kesik gelen ( zınk zınk.. ! ) diye bir ses var 100 km nin altına düştüğümde veya 120 km hızlara çıktığımda bu ses kesiliyor böyle bir sorun ile karşılaşan var mı acaba ?
Bu soruna çözüm buldunuz mu?

Upvote 0
Bu durum 2013 golf aracımda mevcut. Araç 150bin kmde. Güncel olması açısından burdan bilgi vereceğim.
Tamirciye henüz gitmedim.
Prizdirek bilyası diyen oldu, teker bilyası diyen oldu.

Upvote 0
Bu durum 2013 golf aracımda mevcut. Araç 150bin kmde. Güncel olması açısından burdan bilgi vereceğim.
Tamirciye henüz gitmedim.
Prizdirek bilyası diyen oldu, teker bilyası diyen oldu.
Naaptiniz baktirdiniz mı araca sorun neyden kaynaklanıyor muş. 20 bin km de bir golfum var 1.5 tsi yüksek hızlarda bende de sanırım böyle bir ses geliyor.

Upvote 0
Naaptiniz baktirdiniz mı araca sorun neyden kaynaklanıyor muş. 20 bin km de bir golfum var 1.5 tsi yüksek hızlarda bende de sanırım böyle bir ses geliyor.
Detaylı bir inceleme başlatamadım. Porya bilyası olabilir düşüncesiyle lastikçiye gidip lastikleri çevirttim. Bir sorun göremediler. Acaba lastiklerde mi sorun var diye düşünüyorum; ama öncesinde başka yerlere de götürme niyetim var. Fırsat buldukça farklı noktalara göstereceğim. Buradan da bilgi veririm.

Upvote 0
Şanzıman yağını degissem bi faydası olur mu diye düşünüyorum. Fikir sahibi olan var mı

Upvote 0
Şanzıman yağını degissem bi faydası olur mu diye düşünüyorum. Fikir sahibi olan var mı
Kaçıncı viteste ses geliyor ona dikkat edin. Eğer boştaykende ses varsa poryadır. Şansıman yağı ile alakası yoktur

Upvote 0

Geri
Üst Alt