Jump to content

Recommended Posts

Selamın aleyküm 2013 GOLF 7 1.6 TDİ DSG aracıma komple egzoz sistemi yaptırmayı düşünüyorum.

Egzoz sepetiyle görüştüğümde downpipe çok önemli olduğunu ve turboya ciddi zarar verebileceğini falan söylemişti ve çok fazla fiyat vermişti.

İstanbul içinde kaliteli işçiliği olan güzel ses alabileceğim ve tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ?

veya dizel aracına egzoz yaptırmış birileri varsa tecrübelerini aktarırsa çok sevinirim.

1746168947_WhatsAppImage2019-05-14at13_47_33.thumb.jpeg.ea456936b15cc68785ef0664ddcb83b2.jpeg

armando bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@armando üstat onu bnde bilmiyorum. Diğer arkadaşlar veya belirttiğim firmalar ile görümende fayda var.

kumandalı varex egzos sistemi olduğu için sesi kumandadan kapatıyorsun ses olarak sıkıntı olmaz ama teknik açıdan sıkıntı olur mu onu bilemem 

armando bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Egzost sisteminde özellikle Dizel araçlarda Dpf iptali olursa ağır küsur ile Muayeneden Geçemezsiniz. Yapılabilecek şey Kazandan 2. Delik açılıp çift çıkış yapılabilir ki bu şekliyle hafif kusur olarak geçersiniz. vanalı sistemlerde Ağır kusur olarak muayeneden kalır. Ayrıca Tuv Türk ağır kusurlar kısmına bakmanızı öneririm. Forumda konusu olacakti yanılmıyorsam.
Dizel Golf 7 varken bende bahsettiğim şekilde uygulama yapmıştım onunda konusu vardır. Muayene vs sorun yaşamadım ses de yeterli seviyede idi dizel araç için. Bence extra işler yaparak maceraya girmenize gerek yok Sonuçta araç dizel çok ses beklemek yanlış olacaktır. Keyifli Forumlar.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

armando bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Ender hocam yine herzaman olduğu gibi engin bilgilerin için teşekkür ederim,araca bodykit uygulaması yapmayı düşündüğüm için böyle bir macera peşindeyim burada ki amacım öyle abartı ses almak değil,zaten o seslerde aracın içinde olmayıda tercih etmem :D  Tok bir ses ve doğru görüntü en doğal olanı :D 

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: yusufasinmaz
      Merhaba arkadaşlar,

2015 Model Lacivert renk 1.2 TSI Comfortline aracım ile aranıza katıldım. Aracımda fabrikasyon hız sabitleyici var ancak aldığım arkadaş çinden aldığı far anahtarı ile far sensörü takmış. 
      Buton değişmiş ve butonun yanından minik bir kablo ile sensör çıkıyor. 
      Aracı kumandadan açtığımda coming home/leave çalışmıyor, araç marşa basıldıktan sonra ibrelerde ışıklar çalışmıyor, ayrıca farları yakma süresi uzun. Bir süre beni bekletiyor.

Bazı arkadaşlar orijinal sensör ve anahtar olmadığı için düzgün çalışmadığını söyledi. Bende orijinal veya önerdiğiniz dikiz aynası altına takılan sensörlerden temin edersem far ve yağmur sensörüm kodlama ile aktif olur mu ?
      Şu an araçta bulunan çevirmeli anahtarın değişmesi gerekir mi ?
      Ne gerekiyorsa yağacağım. Bugüne kadar bindiğim otomobillerde far ve yağmur sensörü hep vardı eksikliğini aşırı hissediyorum. 
      Otm. kararan dikiz aynasını konusunda yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim.

Saygılar.
    • Yazan: tlgdk
      Arkadaşlar golf 7 ye akseuarcıda park sensörü taktırdım, şöyle bir sorum var sizlere:
      Kontak açıkken sorunsuz çalışıyor ama marşa basıp çalıştırıp geri vitese taktığımda arkada birşey olmasa da ötüyor, cihaz arızalı desem marşa basmayıp sadece kontak açıkken denediğimde sorunsuz çalışıyor, araba çalışırken sürekli ötüyor ama. Böyle bir sorunla karşılaşan ya da nedenini bilen var mı. Saygılar...
    • Yazan: Akdnz
      Bugün yaklaşık 30 40 derece egimle 100 km civari hizla yol inerken tam egimin duzluge dondugu noktada yol mu çökmüş yoksa cukur mu vardi tam bilmiyorum ama sağ ön teker düştü ve simdiye dek duymadığım şiddetli bir ses geldi.Kontrol ettigimde jantta ya da rotlarda sıkıntı goremedim.bunun uzerine 200 km yol yaptim ve bir sorun sezmedim.Ne direksiyonda titreme ne de tekerde bir sorun goremedim.Sadece sag guneslikten ses gelmeye basladi belki de daha once vardi farketmemistim. Sizce de o ses helezon ya da takoz sesi midir? Zarar gormusse Olasi arizalar ne olabilir?
    • Yazan: Evrean
      Merhabalar ;
      golf 7 2014 model 1.4 TSİ marka aracımın dışarda golf ustasında baskı Balat’a değişimi yapıldı ancak tamirden sonra rölanti de ve çok az yarım devir ara gazda ses yapmaya başladı takırdı gibi bilgisi olan varmı ? Video yüklemesi linkte 

https://youtu.be/RaKwLgZtPVc
    • Yazan: mehmetcimcik
      Merhaba abilerim arkadaşlar araniza yeni katıldım ismim mehmet yaşım 26 mümkün olduğunca bildiğim konularda aktif olmaya çalışacağım. Ilk vw aracım 5 yıldır honda civic fd6 kullanıyordum. 2013 highline golf 1.4 tsi manuel geçiş yaptık inşallah memnun kalırım 🙂. Ufak tefek yapacağım şeyler dolayısıyla fikirlerinize ihtiyacım var. Aklımda gti - rline - r400 body kit.  (Onceligim r400) 18 pretoria veya dartfort jant . 3.5 cm spor yay var güvenilir nereler vardır acaba temin edebileceğimiz şimdiden teşekkür ederim herkese
  • Yeni Oluştur...