Merhaba 225 45 17 lastik bakıyorum piyasada 2023 lastik yok bridgestone lm005 i önerdiler ama 2022 yukarısı yok sıkıntı mı var acaba

Aslında ellerinde 2023 üretim lastik var.

Ama 2022 üretim olanları bitirmeye uğraşıyorlar, bu nedenle 2023 olanları satmıyorlar.

Ya en iyisini yada en uygun fiyatlısını alıp geçin fazla kafa yormayın.

https://www.trendyol.com/continenta...3-p-768184065?boutiqueId=61&merchantId=114057

https://www.trendyol.com/sava/225-4...i-p-760984412?boutiqueId=61&merchantId=313169

.

.

Gecen kış ,

Kış lastiklerinin (2022 üretimler) cok fazla bir miktarı lastikcilerin elinde kaldı satamadılar.

Ellerinde patlayan 2022 leri satmaya çalısıyorlar .

Artık Kar Kış kıyamet olmayan alemde millet eski kış lastiği devam ediyor , hatta artık kış lastigi kullanmayanlar da bunda etkili.

Mesela ben dot 2016 olan nokian wrd3 lerle 2024 kışınıda geciricem.

O lastikler bitmistir çoktan ??? Diyene
O eski kışlar bitti coktan deyip geciyoruz

Arkadaşlar merhaba, Taurus marka lastik konusunda tecrübesi olan var mı? Lasitkçi öve öve bitiremedi cok fazla yorum göremedim. Kullanan varsa görüşlerini almak isterim

lastik önemli continental al en kötü 5 sezon kullanırsın keçi gibi tırmanıyorum valla ıslakta karda çok iyi
ayrıca karda espyi kapatıyorum

Michelin CC+ ile 66.000 km yaptım 5 kış geçirdim. Lastikeri değiştirmeli miyim _

Michelin CC+ ile 66.000 km yaptım 5 kış geçirdim. Lastikeri değiştirmeli miyim _

Buna, birilerinin değiştir veya değiştirme demesine göre değil, kalkış ve frenleme testleri yaparak kendiniz karar vermelisiniz.

Hem kuru zemin hem ıslak zeminde, bir kaç kez kalkış

Yine kuru ve ıslak zeminde, 50 ve 70 km hızlarda ayrı ayrı , sakin ve çok az sert frenlemeler yaparak testler yapınız.

Kalkışlarda patinaja düşme varsa, frenlemelerde kızaklama yapıyor veya ABS hemen devreye giriyorsa, lastikleriniz artık sertleşmiş, artık yola tutunamıyor demektir ve değiştirmek gereklidir.

.

O lastikler bitmiş artık kauçuk kışlık lastiklerde yazlığa göre kat kat önemli büyüm ihtimal sizinki artık taşlaşmıştır

Bence takılacak bir lastik değil en kötü falken sava felan bakmanızı öneririm
3 yıldır falken as210 kullanıyorum aşırı memnunum BU LASTİKLERDEN SONRA DA 4 MEVSİM FALKEN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM TAVSİYE EDERİM

kış lastiği araştırırken buna denk geldim, iyi gözüküyor testleri de fena değil; fiyat/performans lastiği olabilir: Fulda 205/55 R16 91H Kristall Control HP2 test
Kullanan var mıdır, siz ne dersiniz?

kış lastiği araştırırken buna denk geldim, iyi gözüküyor testleri de fena değil; fiyat/performans lastiği olabilir: Fulda 205/55 R16 91H Kristall Control HP2 test
Kullanan var mıdır, siz ne dersiniz?

Devamlı karlı zeminde araç kullanılacaksa iyi bir seçim.

Karlı zeminde yol tutuş ve frenleme performansı güzel. Suda kızaklama performansı kabul edilebilir düzeyde.

Diğer yandan Islak ve kuru zeminlerde, frenleme ve yol tutuş performansı beklentinin altında.

Ayrıca limitlerin üzerinde gürültülü bir lastik.

.

195/65r15 ebatlarında kış lastiği alacağım. Karda, buzda beni yarıyolda bırakmayacak A sınıfı bir lastik arıyorum. Fiyat, ses yapma gibi faktörler önemli değil. Yeter ki karda, buzda güvenle süreyim. Lastik tavsiyeniz var mı?

Buzda guvenle sürmek mi ? Buzluysa yol trafige cikmayin.

Geri
Üst Alt