Merhaba Sevgili Dostlar,

Bugün itibariyle kış lastiklerimde kullanmak üzere 16'' Dover jantlarımı aldım. Malum siteden jantlarını satan bir arkadaş aksi yöndeki tüm ısrarlarıma rağmen lastikleri üzerinde 900 TL'ye sattı. Fazladan 4 yaz lastiğiyle ne yaparım bilmiyorum.  s=s19 Stepne de dahil almaya çalışsam da o şekilde satan kimseye rastlamadım.  8|

Şimdi Continental WinterContact TS850 almayı düşünüyorum bu jantlar için. İstanbul'da bu lastiği alan nerde satılır bilen veya iyi bir lastikçi önerebilecek olan var mı acaba? Bir tane de stepne ayarladım mı kar kış içim rahat gezebilirim bol bol.  &:

Golf With Me dedi:
Merhaba Sevgili Dostlar,

Bugün itibariyle kış lastiklerimde kullanmak üzere 16'' Dover jantlarımı aldım. Malum siteden jantlarını satan bir arkadaş aksi yöndeki tüm ısrarlarıma rağmen lastikleri üzerinde 900 TL'ye sattı. Fazladan 4 yaz lastiğiyle ne yaparım bilmiyorum.  s=s19 Stepne de dahil almaya çalışsam da o şekilde satan kimseye rastlamadım.  8|

Şimdi Continental WinterContact TS850 almayı düşünüyorum bu jantlar için. İstanbul'da bu lastiği alan nerde satılır bilen veya iyi bir lastikçi önerebilecek olan var mı acaba? Bir tane de stepne ayarladım mı kar kış içim rahat gezebilirim bol bol.  &:
Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın. Lastikler iyi durumdaysa 900Tl çok iyi fiyat.

@yusuf Teşekkür ederim Hocam. Açıkçası lastiklerin durumu çok iyi değil. Dişlileri azalınca ön lastiklerle arka lastikler değiştirilmiş.  :)

Golf With Me dedi:
@yusuf Teşekkür ederim Hocam. Açıkçası lastiklerin durumu çok iyi değil. Dişlileri azalınca ön lastiklerle arka lastikler değiştirilmiş.  :)
Ozaman pek kullanılmaz onlar. :) Saklamaya bile değmez lastikçiye verin gitsin belki para da verir :D

@Golf With Me

Değerli Hocam;

iyi günlerde kullanın

Lastik için internette bir gezinin derim..

Lastik satan nicesi var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, benim gibi orijinal 17 jantlarla kışlık lastik kullanacaklar için paylaşmak istedim:

Conti TS 850'yi 400 TL ye, Michelin Alpin 5'i ise 375 TL bulmuştum. Alpin 5'in 2014 model olduğunu öğrendim ve alsam mı almasam mı diye düşünüyordum ki bu sabah hepsiburada'da Nokian WR D3 2015 model 320 TL ye görünce aldım geçtim.

Hem bizim forumda hem de internette Nokian hakkında iyi yorumlar gördüm. Piyasasını çok araştıramadım ama 320 TL iyi fiyat olsa gerek.

225/45/R17 kış lastikleri için bir test sonucu:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Auto-Express-Winter-Tyre-Test.htm

Araştırmalarım sonucunda bugun kış lastiklerimi taktırdım.

Hankook-Winter-icept-RS2-W452-technologie.png

205-55-16 Hankook icept Rs2,  2015 in 38. haftası üretim. Fiyat 195 tl (fabrika çıkışı lastiklerim de hankook)

2013 38. haftası conti vardı ts850 cesaret edemedim. 200 tl ye düşmüştü.

Lastiği bugün kullandım oldukça yumuşak geldi.

alper32 dedi:
Araştırmalarım sonucunda bugun kış lastiklerimi taktırdım.

Hankook-Winter-icept-RS2-W452-technologie.png

205-55-16 Hankook icept Rs2,  2015 in 38. haftası üretim. Fiyat 195 tl (fabrika çıkışı lastiklerim de hankook)

2013 38. haftası conti vardı ts850 cesaret edemedim. 200 tl ye düşmüştü.

Lastiği bugün kullandım oldukça yumuşak geldi.
Hocam hayırlı olsun. Ben şimdilik memnunum. Henüz ağır kış şartları gelmedi tabi Ankara'ya ama :)

Şimdilik kesinlikle tek söyleyeceğim şey yumuşacık ve konforlu bi lastik. Eskiden dan dun geçtiğim yerlerden pitir pitir geciyorum. Virajlarda falan tutunması çok daha iyi. Ben bu lastiğin yazlığını da istiyorum valla :D

@maniax  benim de ilk hissettiğim yumuşaklık oldu. basınçlar 34 olmasına rağmen. Yarın 31 e düşürteceğim.

sivasta da çok kar olmuyor, kayağa giderken denerim belki.

yazlıklar hankook değil miydi senin?

alper32 dedi:
@maniax  benim de ilk hissettiğim yumuşaklık oldu. basınçlar 34 olmasına rağmen. Yarın 31 e düşürteceğim.

dunlop benim yazlıklar. onlar bu hankooklarin yanında fred cakmaktaşin arabasının lastikleri gibi kalıyo valla. :D

dunloplar eskiyince bu ayarda bi yazlık almak istiyorum ama markası modeli ne olur bakicaz artık. dunloplar pist sıcaklığı istiyo resmen. ilk aldığımda böyle değildiler de havalar soğudukça virajlarda en ufak limitte araba kendini bırakmaya başladı.

alper32 dedi:

yazlıklar dunlop benim. hankooklara göre baya sertler. tutunma icin resmen pist sıcaklığı istiyo dunlop. aracı ilk aldığımda iyidi de havalar soğudukça viraj limitlerinde hemen kendini bırakır oldu araba

maniax dedi:

yazlıklar dunlop benim. hankooklara göre baya sertler. tutunma icin resmen pist sıcaklığı istiyo dunlop. aracı ilk aldığımda iyidi de havalar soğudukça viraj limitlerinde hemen kendini bırakır oldu araba
Önceki aracım Jazz'da da Dunlop kullanıyordum. Düşünün Jazz'ın 100 bg ile bile çok kolay patinaja giriyordu meret, Allah'tan kışlıklar Bridgestone'du da rahat ediyorduk kışları.

Geri
Üst Alt