Lastik değişiminde lastik basınç uyarısı

@frknyldrmişaretli olmayan kısımdaki yerler ile ilgili de bilgi vereyim.

1- İnsan+insan+bavul  lastik basınç değerleri 

2- insan+insan+bavul konforlu sürüş için lastik basınç değerleri

3- 5 insan + 3 bavul yani araç tam full dolu yani boş yer yok araç çok dolu lastik basınç değerleri 

4-(işaretli bölüm) araba, bagaj açık ,●(stepne) = aracınızda stepne var. Yani yedek lastik. Yolda bir lastiğiniz patlarsa yerine değiştirebilmek için. Yanında da lastik basıncının ne olması gerektiği var. Diğerlerine göre basıncın yüksek olmasının nedeni, zamanla kendiliğinden de hava kaybedebileceğinden en yüksek değerde şişirilir. Artı bişey de stepne arkadan yaşanabilecek bir kazada darbeye karşı sert olması,tampon kadar olmasa da faydası olabileceğinden, basınç maksimum değerde tutulması tavsiye olunur.
@ogzogz Bilgilendirme için teşekkürler fakat bunu tiye almadan yapabilseydiniz daha şık olurdu bence.

Neyse, kendinizi iyi hissetmenizi sağladıysa ona da takılmayacağım.

@ogzogz Bilgilendirme için teşekkürler fakat bunu tiye almadan yapabilseydiniz daha şık olurdu bence.

Neyse, kendinizi iyi hissetmenizi sağladıysa ona da takılmayacağım.
@frknyldrmRica ederim. Eleştiri konusu olmamış. Bunu yazarken ben de eleştirdim, oldu mu? Tam olarak ne anlama geldiğini sormuşsunuz. Tam olarak net bilginin kılavuzda olabileceğini belirttim. Ama ihtiyacınız olan şeyin sohbet olduğunu anlayamamam normal ve kimsenin neyi ne kadar anlayacağını bilemeyiz öyle değil mi? Gayet açık net, istenenden fazla bilgi paylaşmışım. Önemli değil. Tabiki herşeyi sorabilirsiniz. Bilmediğiniz bi konunun cevabı, kimine göre tiye almak, kimine göre espri, kimine göre cuk oturmuş bi bilgi olabilir. Beğenmek-beğenmemek, alınıp-alınmamak, kişiselleştirmek size kalmış. Çekinmeden sorabilirsiniz. Bence de takılmaya gerek yok.

Geri
Üst Alt