Golf 7 salıncak burcundan gelen ses

febide de aynı sıkıntılar var dıye duydum 500 tl yı verip tekrar aynı sorunu yasayabılırsınz..

Yazın genelde yağlanınca çok yaşanmaz mevşim değişikliğinden oluşan sıcaklık farkında bide yağmur çamur gibi şeylerden ses yapıyor genelde bence boşuna masraf etmeyin golfü olan herkes bu sesi biliyor ve fazla umursamıyor sizde öyle yapın diğer tak sesini çözmeniz yeterli olur

o sesi umursamaz oldum artık. Hatta son bakımda yağ sıkıldı unutmuşum . yine kontrol edeyim bakalım yapıyor mu o sesi

@Xmennn Uğur hocam günaydın,

Kasım ayında havalarında soğuması ile beraber benim de burçlardan ses gelmeye başladı. Servise götürdüm yağladılar, ama bu kesin çözüm değil yeniden yapacak o zaman gel değişelim burçları dediler. Kışın bitmesine yakın Mart ayı gibi ses yeniden hafiften çıkmaya başladı ama Nisan-Mayıs gelip hava 15 dereceleri bulunca ses kesildi. Ben yine de servise gittim, zaten aynı şikayetten daha önce kayıt açtırdığım için sağolsunlar hemen burçları değiştirdiler. Şimdilik arabayı sıfır almışız gibi bir sessizlik var. Kışın görücez...

"Tak" sesi eğer direksiyonu çevirme anında geliyorsa buda amortisör üzerindeki bir lastiğin yırtılmasından kaynaklanıyor. Burç değişiminden bir kaç gün sonra  bu ses bende de çıktı. Önce direksiyon kutusu diye biraz huzursuz oldum ama sonra yine serviste baktıklarında bu lastik parçayı değiştirdiklerini ve basit bir işlem olduğunu söylediler. Bu garantiye girmiyor yalnız, 35 TL gibi bir ücreti var.

Durum bu, siz tekrar bir değerlendirin...

@Xmennn  KALKIŞTA TEK SES DEĞİLMİ ALT TAKIMDAN MUHTEMEL BURCLARDAN GELIYOR

Merhaba, benim aracımda da(2013 tdi dsg) anlık gaz verdikten sonra gazı salınca ön tekerlerin orda bir şeyler yerinde oynuyormuş gibi tıngırdama sesleri geliyor ve bu ses genelde gaza basıp hemen çektiğimde, vites yükselince yapıyor. Şanzumandan kaynaklı bir problem mi veya başka bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Geri
Üst Alt