Hareket sonrası gelen "lok" sesi

kbingul

Yeni Üye
İsim
Kaan
Herkese selamlar.. Hareket ettikten bir süre sonra ve kontak kapattıktan sonra gelen bir "lok" sesi var. Hareket ediyorum biraz gidince ses geliyor ama sürüş halindeyken durup kalkarken falan bu ses gelmiyor. Tahminen araç başlangıç konumuna geçerken devreye giren, aracı kapatırken devreden çıkan bişey bu sesi yapıyor. Servise gitti bir kere bile o ses gelmedi. Ben kullanırken ses geliyor çok ilginç. Çektiğim videolara servis yeterli değil dedi.

Aracım bakıma girdiğinde fren pedalında olan boşluğu da söyledim amortisor ve fren testleri yapılmış bir şey bulamamış. Siz dostlarımdan yardım rica ediyorum.. Videoları da yükledim.. Youtube linkleridir..
Teşekkürler..

4. SANİYEDE GELEN SES

3. SANİYEDE GELEN SES

8. SANİYEDE GELEN SES

Moderatör tarafında düzenlendi:

@kbingul geçmiş olsun hocam. Onarım derken direksiyon simidini mi değiştiriyorlar yoksa deri onarımı gibi bir şey mi? Şaşırttılar beni :)

Ekli dosyayı görüntüle 16605

Benim başıma gelen de buydu. Yaşadığım olayı daha önce anlatmıştım forumda; 

Upvote 0
@kbingul geçmiş olsun hocam. Onarım derken direksiyon simidini mi değiştiriyorlar yoksa deri onarımı gibi bir şey mi? Şaşırttılar beni :)

Deri onarimi yapacaklar.. cok bastirdim degisim icin ama kabul etmediler sonra sikayetimvar uzerinden yazdim baya bi kisiye de destek olmasi icin yorum yazdirdim..cok baski yaptim  yani.. ilginctir ben %1000 eminim orada oldu ama adamlar kabul etmiyorlar.. bizim burada olmadi ama yine de onarim yapiyoruz diyorlar :)  onarim yapinca garanti vermiyorlardi bende kabul etmedim sonra garantide verdiler oyle kabul ettim. 

Upvote 0

Sizim konuyu okudum.. şaka  gibiler ya bu kadar mi bam güm  iş  yapılır  yazik gunah.. kardesim 2 sene önce  polo aldi araci teslim alirken bi baktim tamponu baya bi surtmusler tabi kabul ettiler mecbur bir suru hediye falan.. ne gerek var iste guveniyoruz birakiyoruz yetkili  servise hale bak.. dogus oto maalesef tum sehirlerde ayni demek ki

Upvote 0
Bugum ben silecekleri kontrol edin dedikce sanki inat eder gibi arkadaslar direksiyon kutusunda ses tespot ettiler diyip durdular.. ya  ses direksiyondan gelmiyor göğüs  bolgesinden ya da camdan geliyor direksiyon kutusundan  boyle ses mi cikar.. cidden cok tuhaflar.. arac sali  gününden  beri yatiyor

Upvote 0
@kbingul hocam ek olarak şunu eklemek istiyorum bu bir sorun değil Vag grubu araçların özelliği değerli hocamın dediği gibi nedenine gelicek olursak şöyle açıklayayım silecek kauçuklarının hep aynı yöne yatıp çatlama ve yırtılma gibi şeylerin önüne geçmek dikkat ederseniz silecek kauçuğunun bu hareketten sonra yön değiştirdiğini görebilirsiniz :)

Upvote 0
Sesin sileceklerden gelip gelmediğini tespit etmek için VCDS ile bu özellik deaktive edilebilir. Tam olarak yerini hatırlamıyorum ama park windshield washer gibi bir seçenek olması lazım.

Upvote 0
Beliki komik gelecek ama başıma aynısı geldi sorunlarımız aynıdır belki ama benzin mazot deposundan geliyo o lok sesi her zaman gelmiyo depo tam dolu oldugunda galiba şamandıra depeonun tavanına değiyo galiba ama depodan tam dolu oldugun bu ses kalkış ve duruşlarda geliyor benideki ses o 

Upvote 0
Beliki komik gelecek ama başıma aynısı geldi sorunlarımız aynıdır belki ama benzin mazot deposundan geliyo o lok sesi her zaman gelmiyo depo tam dolu oldugunda galiba şamandıra depeonun tavanına değiyo galiba ama depodan tam dolu oldugun bu ses kalkış ve duruşlarda geliyor benideki ses o 
Merhaba Hocam . Bizler Buna Zenginlik sesi diyodu Depo dolu ondan kaynaklanıyor

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt