Lastik değişimi

Ayni lastik her ebatta farkli oluyor ancak fabia aracina 185 60 r15 dunlop fm800 aldım gerçekten çok memnun kaldım, suanda golfun uzerinde 225 45 r17 turanza t001 var en kisa zamanda onada fm800 alacağım 

4 mevsimci yok mu hiç forumda :) good year vector 4 seasons 205 55 16 taktirdim, yaz kış degistirmekten bıkmıştım. Degistirmek hem zaman kaybi hem de lastiklere zarar veriyorlardi. 4 mevsim aldim 20.000 km kullandim, istanbul şartlarinda cok memnun kaldim. Kar yagdigi bir kac günde beni fazlasiyla kurtardı. Tek gördüğüm dezavantaji ses ve benzin tüketimi. 0.5 litre 100 km fazla tüketiyor ve sanki kış lastiği takılı gibi ses yapiyor. Onun dışında konfor çok iyi... 👌 

Ben aracı 0 km olarak aldım aldığımdan beri üzerinde Continental eko  contak beş var, 60 bin Kilometreyi geçtim bu yazıda atlayıp 70. 000 km’de Eylül ekim gibi premium contağı geçeceğim Continental 70.000 km çok rahat götürüyor bu yönden beğendim. Herkese tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar ;

10 aylık aracımda bridgestone turanza lastik var, yaşadığım il şehir merkezi Arnavut kaldırımı ve stabilize asfalt olduğundan yoldaki en ufak asfalt farkı her sesi lastik aliyor ve araç içinde hissedebiliyorum, ve bu geçişler yavaş olmasına karşı yoldaki bozukluğu içeri sert şekilde vermesi beni çok rahatsız ediyor aracımın da mekaniğinin bundan çok hoşlanmadığını düşünüyorum, buradaki önerileri okudum michael, hanhook, conti öneriliyor, lastikler 17” diğer ölçülerini yarın yazarım ortalama 2bin 2,500tl iyi lastikler alınabileceğini düşünüyorum, bu arada araç 5.200km,de 

ayrca il olarak yoğun kışımız olmadığından karlı havalarda araç mecburi olmadığı sürece kullanmıyorum. 4 mevsim lastik her türlü işimi görecektir, 

teşekkür ederim, 

kardeşimin golfune 205 55 16 lastik albakıyoruz..kafamda cpc6 bridgestone t001 yada t005 ile goodyear effince grip var..seçimi 4 e düşürdüm..geçmişte conti cpc5 corsada denemiştim lastik gayet başarılı ancak en büyük sorunu olan ve adac testlerinde de belirtilen çabuk aşınma sıkıntısı beni düşündürüyor 30k dan sonra lastikte diş derinliği oldukça azalıyor..hiç olmazsa 50 k yı görmesi gerekir ..ayrıca cpc5 corsa zamanında 2 defa balon yaptı hatta balon yapan yer yarılmıştı allahtan aracı yavas kullanıyorduk da birşey olmadı..cpc6 cpc5 den bir tık iyi deniliyor ama bilemiyorum..bridgestone t001 3 kanalı 3-4 yıl önce çıkmış bir lastik adac testlerınde ortalama puan alıyor..bayiilerde 375 tl nette 320 tl ye bile bulunabiliyor..benim araç audi a3 de orjinal ekipman olarak çıkan ve bridgestonun 2018 eylül ayında piyasaya sürdügü  t005 ise bence bunların içinde en iyisi..cpc6 dan bile iyi olabilir adac testlerinde daha yuksek puan alıyor..ben gayet memnunum bugun bir kazadan da bu lastik sayesinde kurtuldum ıslak zemın frenlemesı muhtesem gercektende..t005 t001 ın rafine edilmiş dengeli hali diyebiliriz...herkese de öneriyorum..tek eksisi birazcık sesi fazla orta-yumusak hamurlu bir lastik contiden 4 lastkte ortalama 100-200 tl pahalı...contiler 1500 ise bunlar 1600tl-1700tl civarında..diğeride goodyear efficen grip en ucuzu bunu buldum ama yorumlar kafa karıstırıcı ıyımı kotumu bilemiyorum..bana gore artısı 4 lastikte nerdeyse 200 tl ucuz olması..sıralamam t005 cpc6 t001 egp ama fiyat yonunden de tam tersi..bakalım birini alcagım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeşimin golfune 205 55 16 lastik albakıyoruz..kafamda cpc6 bridgestone t001 yada t005 ile goodyear effince grip var..seçimi 4 e düşürdüm..geçmişte conti cpc5 corsada denemiştim lastik gayet başarılı ancak en büyük sorunu olan ve adac testlerinde de belirtilen çabuk aşınma sıkıntısı beni düşündürüyor 30k dan sonra lastikte diş derinliği oldukça azalıyor..hiç olmazsa 50 k yı görmesi gerekir ..ayrıca cpc5 corsa zamanında 2 defa balon yaptı hatta balon yapan yer yarılmıştı allahtan aracı yavas kullanıyorduk da birşey olmadı..cpc6 cpc5 den bir tık iyi deniliyor ama bilemiyorum..bridgestone t001 3 kanalı 3-4 yıl önce çıkmış bir lastik adac testlerınde ortalama puan alıyor..bayiilerde 375 tl nette 320 tl ye bile bulunabiliyor..benim araç audi a3 de orjinal ekipman olarak çıkan ve bridgestonun 2018 eylül ayında piyasaya sürdügü  t005 ise bence bunların içinde en iyisi..cpc6 dan bile iyi olabilir adac testlerinde daha yuksek puan alıyor..ben gayet memnunum bugun bir kazadan da bu lastik sayesinde kurtuldum ıslak zemın frenlemesı muhtesem gercektende..t005 t001 ın rafine edilmiş dengeli hali diyebiliriz...herkese de öneriyorum..tek eksisi birazcık sesi fazla orta-yumusak hamurlu bir lastik contiden 4 lastkte ortalama 100-200 tl pahalı...contiler 1500 ise bunlar 1600tl-1700tl civarında..diğeride goodyear efficen grip en ucuzu bunu buldum ama yorumlar kafa karıstırıcı ıyımı kotumu bilemiyorum..bana gore artısı 4 lastikte nerdeyse 200 tl ucuz olması..sıralamam t005 cpc6 t001 egp ama fiyat yonunden de tam tersi..bakalım birini alcagım..
hocam a3 sport süspansiyon spor yay aracımda 30 bin km dir bridgeston  t005 kullanıyordum..extra masraf olmasın diye hep ertelemiştim değiştirmeyi en son geçen hafta michelin ps 4 94 y xl aldım tanesi 520 tl geldi kampanyalı  fiyatı..

Takunyadan nike airmax'e geçmiş kadar oldum diyebilirim :)

hocam a3 sport süspansiyon spor yay aracımda 30 bin km dir bridgeston  t005 kullanıyordum..extra masraf olmasın diye hep ertelemiştim değiştirmeyi en son geçen hafta michelin ps 4 94 y xl aldım tanesi 520 tl geldi kampanyalı  fiyatı..

Takunyadan nike airmax'e geçmiş kadar oldum diyebilirim :)
zaten sert olan lastik spor yayla iyice kötüleşmiştir..ama ben yinede t005 ın arkasındayım sert ama contiden daha iyi bir lastik özllikle ıslak zemınde..yalnız senin aldığın lastik çok yumuşak olurda asfaltı kalkmış rogar kapagına denk gelirsen anında balon yapar şimdiden uyarayım ve güle güle kullan..

Moderatör tarafında düzenlendi:
zaten sert olan lastik spor yayla iyice sertleşöiştir..yanlız o lastik çok yumuşak olurda asfaltı kalkmış rogar kapagına denk gelirsen anında balon yapar şimdiden uyarayım ve güle güle kullan..
Tşk ederim dikkatli kullanmaya gayret gösteren biriyim ayrıca XL olan modelini aldım ki balonlara karşı daha dayanıklı olduğunu söylüyorlar

Geri
Üst Alt