Yapabildiklerim ve yapamadıklarım ama yapmak istediklerim :)

hocam bende 2014 golf midline plus var, yağmur sensörü, far sensörü ve direksiyon tuş takımı falan taktırmak istiyorum izmir de  önerebileceğin usta var mı?

hocam bende 2014 golf midline plus var, yağmur sensörü, far sensörü ve direksiyon tuş takımı falan taktırmak istiyorum izmir de  önerebileceğin usta var mı?
walla hocam ben balıkesirdeyim. parçaları çinden yada sahibinden gibi sitelerden edinip taktırabilirain illaki vardır izmirde vagcomla ugrasan birileri. ben m7ntajı kndim yaptım aktifleştirmeyide vagcomdan anlayan bi arkadasa yaptırıcam kısmetse. 

@kaganoztrk aliexpresste aldığın ürünlerin linklerini paylaşabilirsen sevinirim hocam 

Hocam merhaba öncelikle güzel gidiyor :)  bi kaç ufak şeyler kalmış onlarıda halledin teyp özellikle değiştimi carplay teyp şart :)  olmazsa olmaz birde sormak istediğim araça yazılım attıktan sonra herhangibi bi farklılık hissetiniz mi acaba kalkışlarda gidişinde yada yakıt ta bi artış yada düşüş oldumu 

Hocam merhaba öncelikle güzel gidiyor :)  bi kaç ufak şeyler kalmış onlarıda halledin teyp özellikle değiştimi carplay teyp şart :)  olmazsa olmaz birde sormak istediğim araça yazılım attıktan sonra herhangibi bi farklılık hissetiniz mi acaba kalkışlarda gidişinde yada yakıt ta bi artış yada düşüş oldumu 
yakıt düştüysede hissetmedim hep şiçi kullandığım için değişmedi diyelim ona biz artış söz konusu deil o kesin. performans olatak stage 1den harikalar beklemek yanlıs olur zaten ancak tork artısı hissediliyor beygirden ziyade. araç daha istekli gaz hep ayagında bas diye bekliyo :) muhtemelen tork bandı genişlediğinden oyle hissediyorum. zaten benim için önemli olan torktu. bence turbolu her araç yazılımı hak ediyor. dizel benzin farketmeksizin her turbolu aracıma stage 1 atar binerim. bugune kadar faydasından baska zararını görmwdim. belkşde sakin bi kullanıcıyım ondandır. aracı pek üzmem. 

Hocam sadece suyla temizleyemezsiniz aracınızı en azından iki tur ön yıkama yapın. Valet pro citrus prewash 5lt lik, Secho fx2 pompa alıp 2 kez spreylersiniz en azından. Ben sabah erken yada akşam geç saatte gidiyorum. Kimse sizi beklemez [emoji4]
Secho fx2 ile mi şampuanlıyorsunuz ? Köpük oluyor mu ?

Secho fx2 ile mi şampuanlıyorsunuz ? Köpük oluyor mu ?
Hocam merhaba,

Secho fx2 ve vp citrus prewash ön yıkama için. Köpük yapmaz , sprey şeklinde atar. 1:6-1:10 arasında seyreltebilirsiniz. 1.5 - 1.7 lt kadar bizim araclara yetiyor. Ön yıkamadan sonra durulama yapip iyi bir ph nötr şampuanla çift kova yıkamalısınız. Zymöl veya nanolex pure olabilir. Zymöl şuan türkiyede satışı yok gerçi. Çift kovada da 10lt suya 25-30ml şampuan koyabilirsiniz.

Hocam merhaba,
Secho fx2 ve vp citrus prewash ön yıkama için. Köpük yapmaz , sprey şeklinde atar. 1:6-1:10 arasında seyreltebilirsiniz. 1.5 - 1.7 lt kadar bizim araclara yetiyor. Ön yıkamadan sonra durulama yapip iyi bir ph nötr şampuanla çift kova yıkamalısınız. Zymöl veya nanolex pure olabilir. Zymöl şuan türkiyede satışı yok gerçi. Çift kovada da 10lt suya 25-30ml şampuan koyabilirsiniz.
d6039514f09d5e7f9d7f1dd19d1e850b.jpg
Şöyle bir şey almayı düşündüm şampuan valet pro snow foam dı adı galiba iyi köpürüyor ve temizlemede etkili diye biliyorum bunla köpükleyip petrolde basınçlı suyla yıkayıp gerekirse bir kez daha köpükleyip eldiven var eldivenle geçip tekrar su ile durulayıp kurulamayı düşünüyorum sizce mantıklı mı ? Evde yıkama yeri gibi bir imkanım yok

Ben de benzinlikte yıkıyorum aracımı ya sabah erken saatlerde ya da akşam geç saatlerde gidiyorum. Malzemeleri baştan alana kadar ön yıkamayı 2 defa yaptım, eldiven kullanmadım ve kurulama yapmadım (iyi bir havlum olmadığı için). Biraz hız yapıp suyun akmasını sağladım. 

Sizin belirttiğiniz şekilde eldiven ile üzerinden geçerken çizme olasılığınız epey yüksek. Eldiven her panelde durulanmadığı için. Ayrıca valet pro advanced snow foam ön yıkama özelliği olduğu için normal şampuan görevi yapmaz ve kaydırıcılığı düşüktür diye tahmin ediyorum kullanmadığım için. @forzaGilles ali hocam ne der bu konuda?

Araç yıkamada olmazsa olmazlarda iyi bir ön yıkama, çift kova (dirt trap veya en azından grit guard olmalı) yıkama, ph nötr şampuan, iyi bir eldiven ve iyi bir kurulama havlusu diye düşünüyorum.

Kwazar evladiyeliktir. Valet pro advanced snow foam da epey beğenilen bir ürün. Bütçenizi bilmiyorum ama ben secho fx2 ve valet pro citrus prewash ile ön yıkama yapıyorum ve gayet memnunum. Sonrasında da çift kova yıkama. Purestar duplex, klin korea duo veya wizard of gloss marlin den bir tanesini temin edebilirsiniz kurulama havlusu (detay forumlarında getirenler oluyor) . Yada gyeon soft dryer alabilirsiniz. N11 de şuan 70tl Nanolex türkiye satıcı.

Ben de benzinlikte yıkıyorum aracımı ya sabah erken saatlerde ya da akşam geç saatlerde gidiyorum. Malzemeleri baştan alana kadar ön yıkamayı 2 defa yaptım, eldiven kullanmadım ve kurulama yapmadım (iyi bir havlum olmadığı için). Biraz hız yapıp suyun akmasını sağladım. 
Sizin belirttiğiniz şekilde eldiven ile üzerinden geçerken çizme olasılığınız epey yüksek. Eldiven her panelde durulanmadığı için. Ayrıca valet pro advanced snow foam ön yıkama özelliği olduğu için normal şampuan görevi yapmaz ve kaydırıcılığı düşüktür diye tahmin ediyorum kullanmadığım için. [mention=520]forzaGilles[/mention] ali hocam ne der bu konuda?
Araç yıkamada olmazsa olmazlarda iyi bir ön yıkama, çift kova (dirt trap veya en azından grit guard olmalı) yıkama, ph nötr şampuan, iyi bir eldiven ve iyi bir kurulama havlusu diye düşünüyorum.
Kwazar evladiyeliktir. Valet pro advanced snow foam da epey beğenilen bir ürün. Bütçenizi bilmiyorum ama ben secho fx2 ve valet pro citrus prewash ile ön yıkama yapıyorum ve gayet memnunum. Sonrasında da çift kova yıkama. Purestar duplex, klin korea duo veya wizard of gloss marlin den bir tanesini temin edebilirsiniz kurulama havlusu (detay forumlarında getirenler oluyor) . Yada gyeon soft dryer alabilirsiniz. N11 de şuan 70tl Nanolex türkiye satıcı.
Çift kovayla uğraşmadan mantıklı bir yol arıyorumda o yüzden.

Geri
Üst Alt