Hingline golf u led sorunu

4 saat önce, Beşiktaş1903 yazdı:

Bu şekilde basic bixenon a u led ekleme işlemini tavsiyem üzerine yakın arkadaşım yaptırdı daha 1-2 hafta önce far tasarım merkezine.  Led rengi ve parlaklığı olarak 4 aracı yan yana çektik. Bu araçların farları şu şekildeydi

far tasarım merkezi u led yapılan - orjinal tek u ledli - taiwan çift u led kayan sinyal - taiwan çift u led normal sinyal ampüllü

Bu karşılaştırmada far tasarım merkezinin yaptığı u ledler orjinal ile birebir aynı renk ve parlaklıktaydı.  Çift u ledin en ortasında ufak nokta şeklinde yanan led de vardı farda. Yani orjinal far iç yapınıza u led döşemiyorlar.  U ledli iç yapıyı alıp komple sizin fara aktarıyorlar. Sizin far iç yapısı kendilerinde kalıyor.  İçteki u led için far arka kapağında ufak kablo geçecek kadar delik açılıyor ve dıştaki u lede paralel çekiliyor.  Kodlama kanalı olarak da basic bixenon gündüz farı kanalı fardaki iki u ledi birden kontrol ediyor.  Yani kodlama ile birini açıp birini kapatma şansı yok. Sonuç olarak kendim yapmayı düşünüyordum ama maddi durumlar nedeniyle öteliyordum. Bu şekilde bir karşılaştırma sonrası kararım en kısa sürede yaptırmak olacak. Karşıdan bakıldığında ne renk olarak ne de parlaklık olarak ayırt etmek imkansız. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam da far ellerine ulaştığı gün yapıp ertesi gün kargoya veriyorlar. Yani 3-4 gün farsız kalıyor araç 

U led olsa da olmasa da viraj farı oluyor gündüz farı ile mercek arasında H7 ampül tipinde. Ama u led varsa merceğin sağa sola hareket edebilmesi ekleniyor u ledsize göre fark olarak. 
O dediğiniz viraj farımı yoksa köşe dönüş farımı comfortline da sis farları yanıyor highline da içerdeki lamba yanıyor yani yüksek süratlerde o lamba yanıyormu highline da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

U led farlar dinamik viraj farlarına sahiptir yani direksiyon açısına göre mercekler döner , bununla birlikte köşe dönüş farlarinada sahiptir h7 tipinde , basic bixenonda sadece köşe dönüş farlari vardir

O dediğiniz viraj farımı yoksa köşe dönüş farımı comfortline da sis farları yanıyor highline da içerdeki lamba yanıyor yani yüksek süratlerde o lamba yanıyormu highline da

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Doğrusu sanırım viraj değil köşe dönüş farı diye geçiyor bahsettiğim ampül. Kastettiğim ampül merceğin hemen yanında bulunan H7 ampül. Bu iki merceklifarda da standart geliyor. Fakat viraj farı yani yüksek hızda merceğin sağa sola dönmesi sadece u ledli farlarda gerçekleşiyor. Highline da bu düşük hızda sağa sola dönüşlerde yanan ampül görevini bu H7 ampül üstleniyor.  Tabi vagcom ile sis farını da dahil edebilirsiniz buna. 

Doğrusu sanırım viraj değil köşe dönüş farı diye geçiyor bahsettiğim ampül. Kastettiğim ampül merceğin hemen yanında bulunan H7 ampül. Bu iki merceklifarda da standart geliyor. Fakat viraj farı yani yüksek hızda merceğin sağa sola dönmesi sadece u ledli farlarda gerçekleşiyor. Highline da bu düşük hızda sağa sola dönüşlerde yanan ampül görevini bu H7 ampül üstleniyor.  Tabi vagcom ile sis farını da dahil edebilirsiniz buna. 
16 km hizdan itibaren mercekler dönmeye başlıyor hocam :)  onunla beraber köşe dönüşlerde yanıyor 

16 km hizdan itibaren mercekler dönmeye başlıyor hocam :)  onunla beraber köşe dönüşlerde yanıyor 
Doğrudur hocam hani tam isim olarak statik viraj-köşe farı diye geçeni kastetmiştim  :) mercek için alt limit hızını bilmiyordum, statik viraj farının üst limitinde mercek hareket etmeye başlıyor diye biliyordum. Doğrusunu öğrenmiş oldum sayenizde teşekkürler bilgilendirme için :)

Ekstra olarak şöyle de bir durum var. Basic bixenon farlarda H7 statik dönüş ampülü kodlanabiliyor istenilen hızda çalışması veya başka herhangi bir görev kombinasyonunda çalışması sağlanabiliyor.  Fakat u led olan farlarda bu işlem yapılamıyor çünkü o ampülün kanalı yok. Buna da tamamen kendi mantığımla getirdiğim yorum olarak mercek dönmesi zaten farda mevcut olduğu için bu ampüle ekstra bir kanal koyarak ya karmaşıklık önlenmek istendi ya da gerek görülmedi. Yanlış biliyorsam yine u ledli Bi arkadaş bağlanıp deneyebilirse sevinirim. Zira basic bixenon statik viraj farı kanalı, u ledlilerde u ledin kanalına denk geliyor. Ayrıca ampül isimlendirme  şeması da da u led Farda o ampülün olduğu kısım boş geçiyor 

Aracınız hayırlı olsun bu arada.. farın içinde yanan u gunduz farları araca güzel bir görüntü veriyor olsada aslında o yanan u gunduz fari adaptif farlari temsil eder , size tavsiyem tam dolu u led far bulup dönüşüm yapmaniz .. 

Geri
Üst Alt