Jump to content

Plastidip sprey boya sökme işlemi (sökemedim)

Recommended Posts

• İleti 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Çok uğraştım sökülmedi cabası kapakdan da olduk.

Basınçlı su ile çıkarmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa boyacıya verin 2 ayna kapağının maliyeti çıkmadan az olacaktır bence.

@Ender Hocam acemilik oldu maliyeti 2 adet ayna kapağı + bir kutu boya  artık çıkma beyaz kapak kovalayacağız siteden. Bazı şeyler kendin bozmadan olmuyor işte

Konudaki görseller

Değerli Hocam 

4 kat yapılmış olmasının etkisi olmuş. Ayrıca bikaç çeşidi vardı plasti dip malzemelerinin sanırım sizinkisi farklı çalışma alanı için olandanmış.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
[mention=208]Ender[/mention] Hocam acemilik oldu maliyeti 2 adet ayna kapağı + bir kutu boya  artık çıkma beyaz kapak kovalayacağız siteden. Bazı şeyler kendin bozmadan olmuyor işte

Basınçlı su ile çıkarmayı deneyebilirsiniz. Olmazsa boyacıya verin 2 ayna kapağının maliyeti çıkmadan az olacaktır bence.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

@Rust 2 seçenek var dikkatli bir şekilde jantlara basınçlı su vuracaksınız, lastiğe gelmemeli eğer gelecekse jant lastik ayrılmalı. 2. seçenek selülozik tinerle sileceksiniz ardından sentetik tinerle temizleyip üstübüyle kurulayacaksınız. selülozik tineri elinizle çok temas ettirmemeye dikkat edin.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Doctor ben Antalyada yaptırdım. instagramda görmüştüm. işlem yaptırmak için sök tak ile uğraşmamak ve araba yatmasın diye 70 liralıklardan internetten alıp boyattım. orijinalede piano black düşünülebilir. fiyatlar: sulu kaplama 150, karbon kaplama 500

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, Seastar76 yazdı:

@Doctor ben Antalyada yaptırdım. instagramda görmüştüm. işlem yaptırmak için sök tak ile uğraşmamak ve araba yatmasın diye 70 liralıklardan internetten alıp boyattım. orijinalede piano black düşünülebilir. fiyatlar: sulu kaplama 150, karbon kaplama 500

Hocam sulu kaplama yapan yerlerle konustum piano black icin kaplamadan ziyade boya önerdiler. Ben sadece çıkma golf 7 ayna kapagi bulamadim. Siz 70 lira deyince o cok cazip geldi.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 04.04.2019 at 5:22 PM, Beşiktaş1903 yazdı:

Çok uğraştım sökülmedi cabası kapakdan da olduk.

Ne çekmişsin be hocam:) keşke istediğin renge başka bi plastidip boya ile boyasaydın daha zahmetsiz olurdu:)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Rust selülozik tiner plastik türevi malzemeleri daha kuvvetli çözer fazla uygulayıp bekletirseniz jantınızın üzerindeki vernik katmanınıda çözmeye başlar. Bundan dolayı plasti dip katmanını selülozik tiner ile çözüp çıkarttıktan sonra selülozik tiner kalıntılarını yüzeyden uzaklaştırmak için sentetik tiner uygularsanız iyi olur. Eğer sentetik tineriniz yok ise kuru bir üstübü ile yüzeyi iyice temizlemelisiniz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• İletiler

• Merhaba arkadaşlar 2013 model 1.2 tsi dsg aracım var 120.000 km de.  son zamanda araçta beyaz duman atma gibi bir sorun baş gösterdi. Başlarda hava soğuk olduğu içindir dedim ama şimdi fark ettim ki motor ısınınca da geçmiyor.  soğutma sıvısını kontrol ettiğimde eksilme göremiyorum. Servise gitmeden önce kontrol etmem başka birşey var mıdır ? bir de bu konu ile alakalı istanbul şişli yakınlarında önerebileceğiniz servis var mıdır ?
    • @Cem hocam 2015 yılından beri golf  dsg kullanıyorum,çok şükür hiçbir arıza vs olmadı
    • ZF sanzimani Honda Dizel Civic'e koydu, Dizel'le uyumlu çalışan nadir sanzimanlardan. Kombinasyon o kadar iyi olmuşki çevremde hatırı sayılır sayida kisi VW'den Honda'ya geçti, deri koltuklar donanim gani bi versiyon getirip iyide indirim yaptılar o zaman, alan herkes aşırı memnun
    • Balansa bir şey demem o da işinin ehli olmalı ki başıma geldi ancak rot ayarınızı her yerde lütfen elletmeyin,  iki yıl önce bir önceki golfümün arka lastiğimi kaldırıma vurduğumda tedbir amaçlı ölçüme gittim arkada sorun yok ama “ağabey önde ufak bi ayar yapayım” cümlesine basiretim bağlanarak evet dememle ip gibi giden arabamla bir süre yamuk direksiyonla düz gitme fantezisi yaşadım, ikinci gittiğim yer abi işini bilmeyene elletme edasıyla  .ıçılan .oku sıvadı iyice🤣. Bandırma’da olduğumdan biraz böyle dolaşıp işin ustasını Bursa’da buldum. İhtiyacı olanlara not: Bursa VW servisin karşı sokağında girişte sağda kalıyor işinin ehli servisin de işlerini yapan bir usta iki dk lık dokunuş ve yol testi esnasında kenara çekip tekrar küçük bir dokunuşla çok az bir ücrete düzeltti sorunu. Allah işine saygı duyarak yapandan razı olsun. İyi ki varlar.
    • Haftasonu 3 gün yatışa bıraktık yine:)
  • Yeni Oluştur...